Dobročinná akademie zaplnila divadlo

Autor: Iveta Drlíková <drlikova(at)mesto-zatec.cz>, Téma: Z tisku, Vydáno dne: 20. 04. 2005

Žatec (DrŽel) - Velmi příjemné odpoledne prožili všichni, kteří se v pondělí zúčastnili „Dobročinné akademie Žatec 2005“. Na pódiu městského divadla se postupně v pestrém a nápaditém programu vystřídaly desítky dětí ze Speciální mateřské školy Žatec, MŠ Alergo, Ústavu sociální péče Kamarád – Lorm, Zvláštní školy Žatec a také děti z dětského domova.

Pohádky střídal zpěv, tanec a přednes básní, za které byli všichni účinkující po právu odměňováni velkým a bouřlivým potleskem.
O velký úspěch akademie se zasloužily také všechny učitelky a vychovatelky, které s dětmi jejich vystoupení nacvičily, dobrovolníci ze žateckých organizací zdravotně postižených, jenž pomohli s propagací a žatecké firmy, které akci podpořily, především HP Pelzer, Potraviny Ideál p. Nováka a cukrárna pí Veselé. Výtěžek z akce 8. 125,- Kč bude díky nadaci Divoké husy zdvojnásoben a věnován na zajištění aktivit pro děti ze zařízení, které v programu vystupovaly. Dobročinnou akademii již podruhé zorganizovalo Centrum pro zdravotně postižené společně s Městským divadlem.

                                              Žatecké noviny 19.4.2005 (DrŽel)