Karel Černoch A Orchestr Josefa Hlavsy

Autor: Jiří Navrátil <(at)>, Téma: Dočesná, Zdroj: J.Navrátil, Vydáno dne: 28. 06. 2005

Dalším zajímavým hudebním korálkem na sobotní šňůře interpretů hlavního podia Žatecké Dočesné 2005 se stane Karel Černoch, doprovázený orchestrem Josefa Hlavsy. Tento orchestr je mezi interprety středního proudu velmi vyhledávaný. Dokáže znít jako rocková skupina a malý jazzový bigband. Lze tedy očekávat, že Karel Černoch s ním prolétne za téměř devadesát minut svou úspěšnou pěveckou kariérou. Ta zahrnuje bigbít šedesátých let, střední proud let sedmdesátých a moderní country.

     Dost možná, že mladší posluchači ani netuší že o čtvrtstoletí mladší Petr Muk si své Zrcadlo našel právě v jeho repertoáru z konce šedesátých let. Karel Černoch si na rozdíl od jiných interpretů hudbu ke svým písním umí napsat sám, takže je i autorem hudby.

Na konci šedesátých let byl už Karel Černoch poměrně zkušeným zpěvákem, který pošel několika bigbeatovými kapelami, až se stal slavným ve skupině Juventus. Z té doby pochází zmíněné Zrcadlo, Ona se brání či Nářek převozníka. V roce 1969 vyhrál Bratislavskou lyru. V roce 1972 se stal načas členem divadla Ateliér, kde vystupoval mj. s Evou Olmerovou či Josefem Dvořákem. V polovině sedmdesátých let se ke zpívání vrátil ale už jen jako zpěvák středního proudu.

 

 

Karel Černoch

 

     V roce 1981 navázal spolupráci Country beatem Jiřího Brabce a několik let s jeho skupinou hrával. Country ho nepustila ani v roce 1990, když nahrál album složené z písní klasika country music Jima Reevese  s názvem. „Když mi tenkrát Jim Reeves zpíval o Vánocích“. Své zkušenosti z divadelních prken uplatnil v devadesátých letech, když k nám dorazila vlna muzikálů. V Bídnících hrál dokonce titulní roli Jeana Valjeana.

Bývaly časy kdy, když jste řekli Karel Černoch vybavilo se vám okamžitě Jiří Wimr. Nerozlučná dvojice z televizních show Možná přijde i kouzelník.

 

     V současné době se nejvíce věnuje moderní country a zdaleka nezmizel ani z televizních obrazovek. S Karlem Černochem vždy přichází vkusná zábava a ještě trochu navíc. Pamětníci si zavzpomínají a nepamětníci budou příjemně překvapeni. Tak na slyšenou v sobotu v podvečer na hlavním pódiu Žatecké Dočesné.