Modelky zvučných jmen předvedly šaty i účesy

Autor: Martin Veselý <(at)>, Téma: Z tisku, Zdroj: Žatecký a Lounský deník, Vydáno dne: 11. 12. 2006

Velkolepá módní a vlasová show proběhla v sobotu večer v Žatci. Exkluzivní modely předváděly i dívky známých jmen, úspěšné v soutěži Miss ČR 2003 - Lucie Váchová, Radka Kocurová a Markéta Divišová.

Na modní přehlídku se přišlo podívat několik stovek lidí. Večer zahájila moderátorka a zpěvačka Gábina Partyšová, moderovat show jí pomáhal herec a zpěvák Petr Vondráček. Oba oživili své vstupy i hudebními vystoupeními s písněmi ze svého repertoáru.

Na molu se vystřídaly módní kolekce ve stylu 60. a 80. let a pohádky. Součástí večera byla také vlasová show, při které ukázala své umění mistryně ČR v účesové tvorbě Zuzana Nováková.

Modelky předvedly modely z místních obchodů, ale i exkluzivní večerní šaty z teplického salonu Moravec. Oblečení s dalšími pěknými dívkami předvedly i účastnice Miss 2003 Lucie Váchová, Radka Kocurová a Markéta Divišová. Nechyběla přehlídka svatebních šatů a spodního prádla.

Součástí večera byla též dražba obrazu Patrika Saudka s názvem Eva. Sám Patrik Saudek k obrazu řekl: "Namaloval jsem ho včera, ale myslel jsem na něj už týden." Vyvolávací cena obrazu byla tři tisíce korun. Po počátečních rozpacích přítomných se částka vyšplhala na 30 tisíc korun, za něž byl obraz prodán.

Druhá dražba proběla po přehlídce kolekce večerních šatů. Dražil se zlatý prsten s diamantem. Hodnota prstenu činila 15 tisíc korun. Konečná částka, za niž se prsten vydražil, se vyšplhala na 23 tisíc korun.

Vyvrcholením večera bylo předání šeku, potvrzujícího finanční dar pro nemocnici Žatec. Díky sponzorům, firmám a dalším dárcům se ve veřejné sbírce během roku podařilo nashromáždit necelý jeden milion korun. Částka byla doplněna o výtěžek ze zmínených dvou dražeb a vyšplhala se na 1 milion a 23 tisíc korun. Šek převzala ředitelka žatecké nemocnice MUDr. Zdeňka Hauswirthová, která poděkovala všem dárcům.

Peníze ze sbírky nemocnice použije k nákupu moderních zdravotnických přístrojů, aby mohla poskytovat kvalitní služby a obstát tak v konkurenci zdravotnických zařízení.

Mirka Strnadová - Žatecký a Lounský deník