DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC - program na ŘÍJEN 2007

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 05. 09. 2007

Zde předkládáme program Digitálního kina Žatec na Říjen 2007

6.10.

SOBOTA

PŘEDTUCHA

Thriller / Drama /USA, 2007, 110 min, české titulky              Linda Hanson má krásný dům, milujícího manžela a dvě skvělé dcery. Její život je perfektní až do dne, kdy dostane zdrcující zprávu, že její manžel Jim zahynul při automobilové nehodě. Když se příštího rána probudí a uvidí Jima živého a zdravého, domnívá se, že to celé byl jen mrazivě živý sen. Brzy však zjišťuje, že se o sen nejednalo a její život se převrátí vzhůru nohama, když ji série neuvěřitelných náhod dovede ke zjištění, že její perfektní život nemusí být takový, jakým se jeví. Je zoufalá a aby zachránila rodinu a všechno, co s Jimem vybudovali, začíná zběsilý závod proti času a osudu.

Režie: Mennan Yapo
Hrají: Sandra Bullock, Julian McMahon, Nia Long, Amber Valletta, Kate Nelligan, Matt Moore, Peter Stormare

 

 

19:30

 

  

Přístupné od

12. let

E - CINEMA

Vstupné: 59 + 1 ,-

Bonton Film

7.10.

NEDĚLE

PÁSMO POHÁDEK PRO DĚTI

Kreslené pohádky pro nejmenší diváky

10:00

Přístupné

 

Vstupné: 20 ,-

8.10.

PONDĚLÍ

MARTA

Drama, Česko, 2006, 77  min. 

Je válka. Je jedno která, neboť to nic nemění na tom, že se lidé podezřívají, nenávidí, zabíjejí. Osud - nebo náhoda? - svede dohromady otce a syna ze samoty uprostřed lesů se zraněnou nepřátelskou špiónkou. Všichni tři se tak ocitnou na prahu nové války, války o to horší, protože nevyhlášené, skryté. Války, kterou mají sami v sobě. Psychologické drama debutující Marty Novákové, absolventky režie na FAMU, klame tělem. Je strohé, až brutálně sevřené, málomluvné. Pod minimalistickým kabátem však ukrývá fascinující bohatství motivů, významů, dějů a souvislostí. Režisérka je s chladnokrevným mistrovstvím nechává kypět pod tlakem až k nevyhnutelné tragédii.

Režie: Marta Nováková
Hrají: Petra Špalková, Jan Novotný, Vojtěch Štěpánek, Viktor Fatka,

 

 

 

19:30

 

  

 

Přístupné od

12. let

E- CINEMA

Vstupné: 59+1 ,-

Bonton Film

13.10.

SOBOTA

RENESANCE

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Thriller /Francie / Velká Británie / 2006 / 105 min/ české titulky                  

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum?

Režie: Christian Volckman
Hrají: Daniel Craig, Catherine McCormack, Romola Garai, Jonathan Pryce

 

 

 

19:30

 

 

  

Přístupné od

12. let

E- CINEMA

Vstupné: 59 + 1 ,-

Bonton Film

15.10.

PONDĚLÍ

VENUŠE

Drama / Velká Británie / 2006 / 95 min / Dolby digital / Titulky                                                                                    Maurice je stárnoucím, ale stále slavným hercem. O jeho nejlepšího přítele Iana se začne starat jeho praneteř Jessie a požitkář Maurice v ní najde zalíbení. Jessie je od začátku velmi odmítavá, na druhou stranu jí imponuje Mauricův životní úspěch a jeho šarm. Po návštěvě Národní galerie, kde oba shlédnou slavný Velazquezův obraz Venuše, se Maurice rozhodne přemluvit Jessie, aby stála modelem pro studenty malířství. Je to i proto, že by se na ni rád podíval. To však rozběhne celou řadu nečekaných kiksů a událostí, jenž oba aktéry hluboce poznamenají. V tom dobrém slova smyslu. Ovšem čas nezadržitelně běží. Jeden z nejlepších britských filmů poslední doby vynesl svým tvůrcům řadu nominací na prestižní filmové ceny včetně Zlatých Glóbů a Oscara.

Režie: Roger Michell
Hrají:
Peter O'Toole, Vanessa Redgrave, Tom Brooke

 

 

 

19:30

 

 

  

Přístupné od

12. let

E-CINEMA

Vstupné: 59+1 ,-

Bonton Film

20.10.

SOBOTA

MR. BROOKS

Drama / Thriller / Krimi / USA/ 2007 / 120 min / Dolby Digital EX / Titulky                                                                               Earl Brooks právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem. Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce.

Režie: Bruce A. Evans
Hrají: Kevin Costner, Demi Moore, Dane Cook, William Hurt, Marg Helgenberger, Danielle Panabaker, Lindsay Crouse,

 

 

 

19:30

 

 

  

Přístupné od

12. let

E-CINEMA

Vstupné: 59+1 ,-

Bonton Film

21.10.

NEDĚLE

PAST NA ŽRALOKA

Animovaný / Rodinný / USA / Jižní Korea, 2006, 77 min, Český dabing Dolby 5.1                                                                     Malý bezstarostný rybí kluk se s rodiči přestěhuje na nový korálový útes. Jeho život se změní v okamžiku, kdy mu tátu a mámu chytí do rybářské sítě. Od této chvíle se o sebe musí postarat úplně sám. Naštěstí si na novém místě najde rychle spoustu kamarádů, se kterými vymýšlejí jednu lumpárnu za druhou. Jednoho dne ale spatří Cordelii – tu nejkrásnější rybí slečnu, jakou kdy potkal. Zamiluje se. Ale zdaleka není jediný, komu se Cordelie líbí. Útesu vládne nebezpečný žralok Troy se svou partou stejně zubatých kamarádů.

Režie: Howard E. Baker, John Fox
Hrají: Freddie Prinze Jr., Rob Schneider, Evan Rachel Wood, Donal Logue, Andy Dick,

 

 

10:00

 

 

 Přístupné

DVD

Vstupné: 20 ,-

Blue Sky Film

27.10.

SOBOTA

HEZKÉ SNY

Drama / Romantický / Komedie USA / 2007/ 90 min / Dolby digital / Titulky                                                                             Gary Sheller je na pokraji svých sil. Kdysi úspěšný zpěvák a muzikant píše hudbu pouze pro reklamní spoty, jeho manželství s Dorou ho neuspokojuje a navíc žárlí na svého bývalého kolegu a současného zaměstnavatele Paula, který je daleko úspěšnější a spokojenější než je on sám. Vše se změní ve chvíli, kdy do Garyho snů vstoupí dokonalá, nádherná a vzrušující Anna . Gary se do ní okamžitě zblázní a svou už tak komplikovanou situaci začne řešit útěky do světa snů. K tomu mu pomáhá trochu psychadelický guru Melem . Když pak Gary zjistí, že Anna má předobraz v modelce Melody, vrhá se střemhlav do propasti, ze které už není návratu ...

Režie: Jake Paltrow
Hrají:
Gwyneth Paltrow, Martin Freeman, Danny DeVito, Penélope Cruz, Michael Gambon, Simon Pegg

 

 

 

19:30

 

 

 

Přístupné od

12. let

E-CINEMA

Vstupné: 59 + 1 ,-

Bonton Film

 

28.10.

NEDĚLE

PÁSMO POHÁDEK PRO DĚTI

Kreslené pohádky pro nejmenší diváky

 

10:00

Přístupné

DVD

Vstupné: 20 ,-

 

29.10.

PONDĚLÍ

DVD KONCERT - IRON MAIDEN 

Zahajujeme pravidelné hudební večery s DVD projekcí.

 

19:30

Přístupné

DVD

Vstupné: ,-

 

31.10.

STŘEDA

PÁSMO POHÁDEK PRO DĚTI

Kreslené pohádky pro nejmenší diváky

 

14:00

Přístupné

DVD

Vstupné: 20 ,-