DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC - program na LEDEN 2008

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 17. 12. 2007

Zde předkládáme program Digitálního kina Žatec na LEDEN 2008

5.1.

SOBOTA

POSLEDNÍ VLAK

Drama / Německo / Česko, 2006, 120 min

Berlín 1943. Židovská otázka se blíží ke svému konečnému řešení a nacisté se rozhodnou odvézt zbývající židovské obyvatelstvo z Berlína. Zbývá jich sedmdesát tisíc. V průběhu celého jara jsou večer co večer odvlečeny celé rodiny, starci, děti, kdokoliv. Do posledního vlaku složeného z dobytčáků je nasázeno 688 lidí. Mezi nimi i slavný boxer Neumann, kabaretiér Noschik, šestáctiletá Ruth a další. Ti všichni si záhy uvědomí, že jejich cesta skončí v Osvětimi, kam všechny transporty směřují. Boj o život však začíná již v přecpaných vagónech. Je vedro a není voda, hysterie se stupňuje a během několika dnů začnou přibývat mrtví. Jedinou možností záchrany je útěk.

Režie: Joseph Vilsmaier, Dana Vávrová
Hrají: Juraj Kukura, Vojtěch Kotek, Miroslav Táborský, Nina Divíšková, Michal Pavlata, Stanislav Zindulka, Igor Bareš, François Göske, Gedeon Burkhard

 

19:30

 

 

Přístupné od

12. let

DVD

Vstupné: 59 + 1 ,-

BONTON FILM

6.1.

NEDĚLE

PÁSMO POHÁDEK PRO DĚTI

Kreslené pohádky pro nejmenší diváky

15:00

Přístupné

 

Vstupné: 20 ,-

7.1.

PONDĚLÍ

LÁSKA A JINÉ POHROMY

Komedie, Francie/VB/USA

Emily Jackson má kouzelný život. Žije a pracuje v Londýně jako asistentka editorky časopisu Vogue. Avšak její rychlý životní styl je v přímém rozporu s její duší toužící po lásce. Tak se vyžívá tím, že dohazuje svým přátelům partnery. Peterovi, jejímu spolubydlícímu a nejčastější oběti svého párování, vyhlédne pohledného asistenta Paola. Je však natolik zažraná do seznamování druhých, že si ani nevšimne, že o ni taky někdo stojí…

Hrají: Brittany Murphy, Matthew Rhys, Orlando Bloom, Gwyneth Paltrow

Režie: Alek Keshishian

 

19:30

 

 

 

Přístupné od

12. let

DVD

Vstupné: 39 + 1 ,-

MAGIC BOX

12.1.

SOBOTA

VDÁŠ SE A BASTA !

Komedie / Romantický / USA, 2007, 102 min

Daphne Wilderová je matkou, jejíž láska nezná hranic. Vychovala tři fantastické dcery – nemotornou, roztomilou Milly, poklidnou psycholožku Maggie a sexy, neuctivou Mae – tak, aby z nich byly ženy, které touží mít každá matka. Jediný problém je… že ony toho mají plné zuby.

Režie: Michael Lehmann
Hrají:
Diane Keaton, Mandy Moore, Lauren Graham, Piper Perabo,

 

 

19:30

 

 

 

Přístupné od

12. let

DVD

Vstupné: 49 + 1 ,-

SPI

14.1.

PONDĚLÍ

DVD KONCERT

– ROGER WALTERS ( PINK FLOYD)

Hudební večer s DVD projekcí koncertu známého rockového muzikanta.

 

19:30

 

Přístupné od

12. let

DVD KONCERT

Vstupné: 39 + 1 ,-

 
 

19.1.

SOBOTA

ÚKLADNÁ VRAŽDA

Thriller, USA

Následuj své srdce. Ať už tě posílá kamkoliv, nepřemýšlej nad tím. Otevře se tím před tebou svět plný zkušeností, jaké si ani nedokážeš představit." Proklatě chytrá rada do života. Když si ji však ujme svůdná lolitka Mini (Nikki Reed), začnou se dít věci. Nejprve se zbaví se matky, někdejší neúspěšné herečky, z níž se stává alkoholička (Carrie-Anne Moss známá třeba z trilogie Matrix). Mezitím si užívá milostného románku se svým nevlastním otcem (Alec Baldwin), k němuž se pak zachová podobně nemilosrdně. "S touhou, zaujetím a ochotou brát každou překážku jako výzvu, je úžasné, co všechno jsi schopen provést."

Režie: Nick Guthe
Hrají: Alec Baldwin, Nikki Reed, Carrie-Anne Moss, Jeff Goldblum, Luke Wilson, Orlando Seale, Nick Guthe, Rick Fox

 

 

 

19:30

 

 

 

Přístupné od

12. let

DVD

Vstupné: 39 + 1,-

Magic Box

21.1.

PONDĚLÍ

OKAMŽIK ZLOMU

Thriller, USA, 2007, 112 min
Když Ted Crawford zjistí, že jej jeho překrásná a výrazně mladší manželka Jennifer podvádí s jiným, naplánuje její vraždu. Na místo činu přijede i detektiv Rob Nunally, který jako jediný získá povolení vstoupit do Crawfordovy rezidence. Crawford se k vraždě manželky okamžitě přizná, ale Nunally mu prakticky nevěnuje pozornost, protože si na podlaze všimne své milenky Jennifer – jejíž pravou identitu dosud neznal – v kaluži krve. Crawford je po svém přiznání okamžitě uvězněn a obžalován. K případu je přidělen mladý asistent okresního prokurátora Willy Beachum, který se úspěšně dere do světa firemního práva. Ale nic bohužel není tak jednoduché, jak to vypadá.

Režie: Gregory Hoblit
Hrají: Anthony Hopkins, Ryan Gosling, David Strathairn, Billy Burke, Rosamund Pike, Xander Berkeley, Embeth Davidtz, Fiona Shaw, Cliff Curtis, Josh Stamberg, Bob Gunton, Joe Spano

 

 

 

19:30

 

 

 

 

Přístupné od

12. let

DVD

Vstupné: 49 + 1 ,-

Warner Bros

27.1.

NEDĚLE

IMPYHO ZÁZRAČNÝ OSTROV

Animovaný, Německo, 2006, 87 min


Profesor Habakuk Tibatong žije na malém vzdáleném ostrově se skupinou zvířátek, která učí mluvit. Jednoho dne připluje k ostrovu ledovec a v něm obrovské zmrzlé vejce. Když se z něj vylíhne prehistorický tvor, Impy, profesorovo nadšení nezná mezí a hned dá vědět svým vzdělaným kolegům. O Impym se však dozví i bohatý lovec trofejí, který ho chce mít...živého nebo mrtvého. A tak zvířátka musí bojovat s časem, aby svého nového kamaráda schovali, dříve než bude pozdě.

Hlasy propůjčili: Petr Rychlý, Dana Morávková, Tomáš Juřička a další

Režie: Reinhard Klooss,Holger Tappe

 

 

15:00

 

 

Přístupné

DVD

Vstupné: 30 ,-

MAGIC BOX

28.1.

PONDĚLÍ

DVD KONCERT

– PHIL COLINS

Hudební večer s DVD projekcí koncertu známého muzikanta

 

19:30

 

Přístupné od

12. let

DVD

Vstupné: 39 + 1 ,-