Neuvěřitelný večer s Michalem Pavlíčkem a jeho četnými hosty.

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 19. 08. 2008

Za poslední roky si už hudbymilovní návštěvnici žatecké Dočesné zvykli, že se tu odehrává víc než jen hudba z pódia se linoucí a zpříjemňující popíjení zlatého moku. I letos se dočkáme komponovaného celovečerního pořadu a to v režii člověka, který by si už dnes zasloužil sochu v nadživotní velikosti, nejlépe v podobě kytary. Ten muž se jmenuje Michal Pavlíček. Co dodat?

Bude toho spoustu k vidění a slyšení. Večer bude rozdělen do tří bloků. První blok bude něco mezi „Na kloboučku live“ a One season bandem. S Pavlíčkem zahájí muzikanti, kteří s ním účinkovali v známém televizním pořadu, nebo právě v „OSB“, nebo se znají z Krucipüsku, případně jiných Pavlíčkových projektů. Dravé mládí doplní další starý rockový pes, Miroslav Imrich (Tango,Abraxas).


Ve druhé třetině nastoupí na pódium „druhý útok“ ve složení Roman Dragoun, Bára Basiková, Miloš Meier, Martin Ivan a jako centr Michal Pavlíček. Co byste říkali třeba takové Košilele autorské dvojice Pavlíček - Morgenstern v podání B.B.?
Třetí třetina to už bude docela crazy záležitost, publikum ve varu a najednou dechovka...!Ale don´t worry, buďte happy, nebude to žádná Žatečanka. Bude to sama Koletova hornická hudba, orchestr dlouholeté tradice, který má ve svém repertoáru i dechové úpravy rockových či muzikálových skladeb. Jak přiznávají, po společném hraní s Joe Satriani revivalem  je napadlo zaranžovat některé skladby Pražského výběru, BSP a Stromboli, odvážili se oslovit Michal Pavlíčka a pozvat jej k společnému hraní. Michal přijel, poslechl si a souhlasil.
Aby překvapení nebylo málo, přidá se dívčí vokální skupina Brécy čítající 14 mladých žen až dívek s jedním mužským sólistou. Taková Země vzdálená (BSP) v jejich podání je velmi silný zážitek.
Celá třetí třetina bude jedno velké vzpomínání na Pražský výběr, BSP a Stromboli.“Překvapivě“ u toho nebude chybět Bára Basiková, Vilém Čok, Tomáš Hájíček, Václav Noid Bárta, René Rypar a Tomáš Vartecký.
A úplně nejlépe když u toho nebude chybět nikdo z vás kdo má rád kvalitní muziku. Už existují jasné signály že se na Dočesnou právě kvůli možnosti slyšet kvalitní muziku či neobvyklé projekty ptají a těší i návštěvníci ze vzdálenějších končin republiky. Ať jste odkudkoli přijeďte pobýt a porozhlédnout se  a poslechnout. Bude to stát za to.

Jiří Navrátil