DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC - program na Leden 2009

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 08. 12. 2008

Zde předkládáme program Digitálního kina Žatec na LEDEN 2009

10.1.  18:45

Giacomo Puccini /LA RONDINE

( VLAŠTOVKA)

Nastudováno ve italském jazyce, Anglické a české titulky

Charizmatická operní dvojice (i v soukromí), Angela Gheorghiu a Roberto Alagna, se tentokrát setká na jevišti, aby zhmotnila milostný příběh jednoho z nejpopulárnějších operních skladatelů. Gheorghiu je zde ženou, která poznává opravdovou lásku, Alagna je oním mužem, který v ní vyvolá otázky o smyslu její falešně třpytivé existence. Zpěv Gheorghiu je kritikou označen mj. jako “měkký, kulatý, lahodný, neustále proměnlivý, že člověk má pocit, jako když zcela volně otáčí na hi-fi soupravě knoflíkem volume”. Vlaštovka se na operních jevištích neuvádí tak často jako jiné Pucciniho opery, zato každé její uvedení přináší publiku skvělý zážitek.

Účinkují: Angela Gheorghiu (Magda), Lisette Oropesa (Lisette), Roberto Alagna (Ruggero), Marius Brenciu (Prunier), Samuel Ramey (Rambaldo) a další.

 

Vstupné:    250,-

 

.............................................................

11.1.  15:00

KUNG FU PANDA

Animovaný / Komedie / Akční / Rodinný USA, 2008, 88 min

V líhni animovaných talentů studia DreamWorks se zrodil nový hrdina, který dokáže skvěle konkurovat jeho dosavadnímu tahounovi Shrekovi. Zatímco zelený zlobr se konečně usadil, na scénu nastupuje mladý, neklidný, roztomilý a  totálně nešikovný pandí chlapík jménem Po. Ten musí v akcí a vtipem nabitém příběhu ujít neuvěřitelnou cestu, během níž se z uťápnutého prodavače nudlových polévek stane legendární Dračí bojovník

Režie: Mark Osborne, John Stevenson
Hrají: Jackie Chan, Jack Black, Dustin Hoffman, Lucy Liu, Ian McShane,

 

Vstupné:    39 + 1 ,-

 

 

..............................................................................

 

 

 12.1.   19:30

 

MAMMA MIA

Komedie / Muzikál / Romantický /Velká Británie / USA, 2008, 110 min

Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém – kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam – Pierce Brosnan, upjatý bankéř Harry – Colin Firth, svérázný dobrodruh Bill – Stellan Skarsgård) přijedou. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin. Během nich bude nevěsta muset najít toho pravého. A protože Donna neměla o příjezdu tří připomínek hříchů mládí ani ponětí, bude na Kalokairi veselo i bez svatby. Příběh křišťálově čistý jako voda v každé lepší řecké zátoce dějově posouvají dopředu písničky od ABBA neodolatelně nazpívané hvězdami filmu. Když Donna popisuje svou špatnou finanční situaci, zazní Money, Money, Money, ve chvíli, kdy narazí na bývalé milence, spustí Mamma Mia!, a tak je to od začátku do konce, žádný hit z produkce ABBA nezůstane ležet ladem.

Režie: Phyllida Lloyd
Hrají: Meryl Streep, Colin Firth, Amanda Seyfried, Pierce Brosnan, Julie Walters, Stellan Skarsgård, Christine Baranski, Dominic Cooper

 

 

Vstupné:  49+1,-

.......................................................

 

24.1. 18:45

 

Christoph Willibald Gluck

ORFEO ED EURIDICE

Nastudováno ve italském jazyce, Anglické a české titulky

Úspěšná inscenace režiséra Marka Morrise o lásce muže až za hrob, která i bohy přesvědčí o své pravdivosti, se vrací. Pěvec Orfeo se vypraví do podsvětí, aby tam své zemřelé ženě vyprosil další život. Kouzlem svého zpěvu se mu to podaří za podmínky, že se cestou zpět na svět po ní neohlédne, což však nedodrží. Ztrácí Euridiku podruhé a zdá se, že navždy… Morris je zde také autorem choreografie, kostýmy pochází z dílny módního návrháře Isaaca Mizrahiho. Ideálními představiteli ústředního páru jsou Stephanie Blythe jako Orfeo a Danielle de Niese jako Orfeova zbožňovaná žena Euridika. Za dirigentský pult stane mistr Levine.

Účinkují: Danielle de Niese (Euridice), Heidi Grant Murphy/Ying Juany (Amor), Stephanie Blythe (Orfeo) a další.

 

Vstupné:    250,-

 

 .........................................................................................

 

 26.1.  19:30

ROLLING STONES

2007 / Hudební / 122 minut / USA

Pohled režiséra Martina Scorseseho na největší rock'n'rollovou kapelu, na legendární Rolling Stones, kteří jsou spolu přes 45 let a stále fungují. Scorsese sestavil velice silný režijní tým z osob, z nichž mnoho obdrželo Oscary za svoji práci, a natáčel Stouny v Beacon Theater v New Yorku po dobu dvou dní, aby zachytil jejich syrovou sílu a přinesl divákům tento filmově/hudební zážitek.
Zajímavost: Současné turné je dokonce obchodně nejvýnosnější ze všech jejich dosavadních, jenom loni vydělalo podle časopisu Forbes asi 150,6 milionu dolarů.

Hrají: Mick Jagger, Keith Richards, Bill Clinton, Christina Aguilera, Martin Scorsese   Režie:  Martin Scorsese

............................................

 

31.1.  19:30

 

BOBULE

Komedie,Česko, 2008, 90 min

Letní komedie, která nás zavede na moravské vinice, je příběhem dvou kamarádů Honzy a Jirky. Honza je typický městský floutek. Jeho kámoš Jirka je podvodníček, který moc rozumu nepobral, ale má jednu skvělou vlastnost. Umí geniálně oblbnout ženský. Právě toho oba využívají při svých podvodech. Kšeftují s byty , auty a vůbec se vším, co se právě namane. Jednoho dne se Honza dozví, že jeho moravský děda, kterého dlouho neviděl, je vážně nemocný. Tato zpráva vytrhne Honzu ze zajetých kolejí a rozhodne se splnit dědovi jeho životní sen.

Režie: Tomáš Bařina
Hrají: Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Václav Postránecký,
Jiří Bábek, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Lubomír Lipský st., Kamil Švejda, Robert Jašków, Miroslav Táborský, Jan Skopeček

 

Vstupné:    59 + 1 ,-