Národní šampionát mažoretek 2009

Autor: Martin Veselý <(at)>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 19. 05. 2009

V sobotu 16.5. proběhlo od 10.00 hodin na náměstí v Žatci oblastní kolo Národního šampionátu mažoretkových skupin. Za město uvítal všechny zúčastněné starosta města p. Erich Knoblauch a prezident mažoretkového svazu p.Tomáš Stavěl a zahájili soutěž v pochodovém defilé.

V sobotu 16.5. proběhlo od 10.00 hodin na náměstí v Žatci oblastní kolo Národního šampionátu mažoretkových skupin. Za město uvítal všechny zúčastněné starosta města p. Erich Knoblauch a prezident mažoretkového svazu p.Tomáš Stavěl a zahájili soutěž v pochodovém defilé. Do pochodu všech 21 zúčastněných souborů vyhrával dechový orchestry ZUŠ Louny. Pětičlenná porota hodnotila pochodový krok, rytmus pochodu a synchronizaci skladby s hudbou.

Po společném obědě který připravila jídelna při Základní škole v Komeňského alej, se všichni přesunuli do areálu letního kina, kde ve 14.00 hodin začala druhá část soutěže v pódiových formacích. Soutěžilo opět 21 mažoretkových skupin ve čtyřech základních kategoriích, děti, juniorky, seniorky a pompony. V rámci doprovodného programu, během kterého se porota odebrala vyhodnotit pořadí, vystoupil Zdeněk Style Hrubý se svými tanečnicemi a s jeho největším hitem “Krásný léto přijde” rozhýbal všechny přítomné návštěvníky.

V 18.00 se dostavila porota s výsledky, které pro někoho přinesly štěstí a slávu pro jiné slzy a smutek.

Návštěvnost veřejnosti na náměstí byla již jako v minulých letech velice skromná, o to větší zájem byl o vystoupení v letním kině.

V závěru bych rád poděkoval všem zúčastněným souborům, Městské policii Žatec pod vedením pana Jiřího Štorka za bezchybný dozor a doprovod, porotě za organizaci a kvalitní rozhodování, Technickým službám Žatec za dopravní značení, p. Kloučkové za přípravu zasedací síně na radnici,

ZUŠ Žatec za zapůjčení zázemí pro porotu, kuchařkám a vedení Základní školy Komeňského alej za výborný oběd a poskytnutí prostoru jídelny, všem zaměstnancům Městského Divadla v Žatci za organizaci a přípravu celé akce, technikům a zvukařům, stánkařům za zajištění občerstvení, paní Deylové za krásné květiny, firmě Rosana za bezplatné zajištění pitného režimu a dobrovolným záchranářům Žatec za zajištění ošetření a první pomoci.

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii na www.divadlozatec.cz

Martin Veselý

ředitel městského divadla