DIGITÁLNÍ KINO - BŘEZEN 2010

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 07. 02. 2010

Zde předkládáme kompletní program Digitálního E-cinema kina Žatec na BŘEZEN 2010

8.3.  19:30

DOKAŽ TO !

USA 2008, 87 minut / taneční, hudební

Dokážete se postavit svým obavám?
Mladá Lauryn (Mary Elizabeth Winstead) pomáhá po předčasné smrti svých rodičů bratrovi Joelovi (John Reardon) s provozem autoservisu, který jejich rodina provozovala. Současně ale trénuje na zkoušky do taneční školy v Chicagu. Když je ale na zkoušce odmítnuta, nedokáže se vrátit zpátky domů. Dana (Tessa Thompson), se kterou se seznámí, jí nabídne možnost ubytování a sežene jí práci účetní v místním tanečním klubu.Jednoho dne po zavření klubu, nedokáže Lauryn odolat pokušení a zkusí si zatančit na prázdném podiu. Místní DJ Russ (Riley Smith) ji při tanci uvidí a zjistí, že je dost dobrá. Zanedlouho se mu podaří prosadit, aby Lauryn dostala šanci naostro, ta po krátkém zaváhání souhlasí. Cesta za sny ale obvykle nebývá tak jednoduchá...

Režie: Darren Grant

Hrají: Mary Elizabeth Winstead, Tessa Thompson, Riley Smith, Julissa Bermudez,

Vstupné:    49 + 1 ,-

 

 

13.3. 19:30

MARY A MAX

2008 / Animovaný / 88 minut / Austrálie

Dvě rozdílné povahy, dva rozdílné osudy a půlka světa spojuje tento animovaný příběh, který vypráví o přátelství dvou zcela odlišných lidí, kteří se znají jen prostřednictvím svých dopisů. Mary Daisy Dinkle, baculaté osmileté holčičky žijící na předměstí australského Melbourne a Maxe Horowitze, velmi obézního čtyřiačtyřicetiletého Žida žijícího v pulsujícím New Yorku, trpícího Aspergerovým syndromem. Jednoduchý příběh nás provází jejich bezelstnou korespondencí, jejíž témata překvapivě nedocházejí ani po dvaceti letech. Probírají spolu vše, co je jen napadne. Od taxidermie či domácích mazlíčků přes náboženství, důvěru, obezitu a autismus až po agorafobii nebo alkoholismus.

Vstupné:    49+1 ,-

 

20.3.  19:30

BREAKDANCE GIRL

Hudební / Romantický  /  Krimi / Drama / USA, 2009, 90 min

B-GIRL je moderní příběh o vzpouře proti nepřízni osudu. Nadanou newyorskou tanečnici okolnosti donutí hledat svoji vnitřní sílu v tom, co dokonale ovládá – v breakdance. Ve filmu plném tanečních kreací zazářily přední osobnosti breakdancové scény jako Jules „Lady Jules“ Urich (členka „Beat Freaks“, účastnice soutěže MTV America’s Best Dance Crew; Nakládačka, Set Up 2) nebo Ivan „Flipz“ Velez (Divoký Stomp, Honey, Nakládačka, Rebelka) a řada vynikajících jmen současného mužského breakdance: FleaRock, Legacy, Remedy, Steelo a další. 

Režie: Emily Dell  Hrají: Julie 'Jules' Urich, Drew Sidora, Aimee Garcia,

Vstupné:    49 + 1 ,-

 

21.3.  15:00

SKŘÍTEK ROLLI

Animovaný / Rodinný / Fantasy  / Finsko / Německo / Velká Británie,  78 min

Rolli je malý skrítek, který žije spolecne se svými kamarády v malé lesní vesnicce plné skrítku. Rolli je typický trol, ulicník a rošták, s hlavou plnou lumpáren a zlomyslností.   Nerad se koupe, nerad rozdává pusinky a delá vlastne nerad všechno, co je správné a co by mel malý trolík delat. Když se Rolli seznámí s krásnou elfkou Millie, je sám prekvapený z toho, že se mu nekdo tak hodný a milý, kdo má rád kvetiny a hezké veci, muže líbit, Ellie je totiž presným ztelesnením všeho, co trolové nemají rádi. Jednoho dne se však elfí les zacne promenovat v kámen a jedinou nadejí na záchranu je kouzelné srdícko, které je ukryté v Zemi vecné zimy. Rolli a jeho trolí kamarádi musí spojit síly s elfy a spolecne se vydat na dobrodružnou výpravu za srdíckem, které zachrání jejich vesnici a zabrání tomu, aby se celý svet promenil v kámen.

Vstupné:    74 + 1 ,-

 

22. 3. 19:30

HLOUBKA DUŠE

Drama / USA, 2008, 103 min

Film Hloubka duše přináší provokativní psychologický příběh úspěšného reklamního manažera, který měl svůj život i kariéru dosud plně pod kontrolou. Pak ale potkává okouzlující ženu, jež mu otevírá dveře do světa nespoutané vášně a bezstarostné svobody – do světa, který není svázán společenskými konvencemi. Dokonalá moderní fantazie … vášeň a sex, dobývání i únik... žádné vazby, žádné závazky. Vzrušující dobrodružství však muži postupně rozbíjí osobní život a odhaluje hluboce zakořeněné rány z minulosti. Vše vrcholí katarzí plnou pravd a tajemství, kterým ani jeden z dvojice dosud nemusel čelit.

Režie: Jada Pinkett Smith

Hrají: Jason Clarke, Idris Elba, Ted Danson, Paz Vega, Joanna Cassidy,

Vstupné:   49+1 ,-

 

  

27.3.  17:45

Ambroise Thomas - HAMLET

Přenos z Metropolitní opery

Dílo Williama Shakespeara se stalo inspirací tolika operních děl, že se s ním žádný jiný spisovatel nemůže srovnávat. V novém nastudování Hamleta zazáří v hlavních rolích Simon Keenlyside a Natalie Dessay. Francouzský skladatel Ambroise Thomas prodloužil a obohatil scénu, v níž Ofélie zešílí, a vytvořil tak jednu z nejsilnějších pasáží světové operní tvorby.

Diriguje: Louis Langrée  Režie: Patrice Caurier a Moshe Leiser

Hrají: Ofélie: Natalie Dessay, Gertruda: Jennifer Larmore, Laertes: Toby Spence, Hamlet: Simon Keenlyside, Claudius: James Morris

Vstupné:   280,-

 

28.3.  19:30   - pozor změna data projekce

SMRT ČEKÁ VŠUDE

USA, 128 minut / akční thriller

Je-li válka peklo, proč se tolik mužů hlásí do armády? V době, kdy se armády skládají nikoliv z rekrutů, ale z dobrovolníků, a muži se dobrovolně pouští do vojenské služby, je adrenalinové prostředí bojiště silným a neodolatelným lákadlem, často přímo závislostí.
Smrt čeká všude je napínavým příběhem elitních vojáků, kteří mají jedno z  nejnebezpečnějších povolání na světě – uprostřed bojové vřavy deaktivují bomby. Když se nový seržant James (Jeremy Renner) ujme špičkového pyrotechnického týmu, překvapí své dva podřízené, Sanborna a Eldridge (Anthony Mackie a Brian Geraghty) tím, že je vtáhne do smrtelné hry městských bojů. James se chová tak, jako by mu nedocházelo, že může zemřít. Zatímco se oba muži snaží svého nového velitele udržet pod kontrolou, ve městě kolem nich se rozpoutá naprostý zmatek a Jamesova skutečná povaha se ukáže způsobem, který všechny z nich navždy poznamená.

Režie: Kathryn Bigelow
Hrají: Jeremy Renner, Anthony Mackie, Brian Geraghty, Guy Pearce, Ralph Fiennes, Evangeline Lilly

Vstupné:    74 + 1 ,-