MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - Program na KVĚTEN 2014

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Programy, Vydáno dne: 09. 04. 2014

Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na Květen 2014. Předprodej lístků již od 20. dubna !!!

10.5. 18:45   Gioacchino ROSSINI:  LA CENERENTOLA (Popelka)

Ve slavném Popelčině příběhu vedle sebe vystoupí dva vynikající rossiniovští pěvci - náročnou titulní roli v Met poprvé ztvární mezzosopranistka Joyce DiDonato a jejím vyvoleným princem se stane jeden z nejlepších světových tenoristů Juan Diego Flórez. Za dirigentský pult se postaví šéfdirigent Met Fabio Luisi.

Účinkují : Joyce DiDonato (Angelina), Juan Diego Flórez (Don Ramiro), Pietro Spagnoli (Dandini), Alessandro Corbelli (Don Magnifico), Luca Pisaroni (Alidoro)

Dirigent : Fabio Luisi 

Režie : Cesare Lievi                     Nastudování : italsky s českými a anglickými titulky
Předpokládaná délka: 3hod.40min. včetně 32 min. přestávky.

Předplatné skupiny O  a  mimo předplatné

Vstupné : 300,-Kč     (předplatné 280,-)      

 

14.5. 9:00   BAJKY, ANEB O CHYTRÉ KMOTŘE LIŠCE

 Divadlo VeTři představí pro naše nejmenší diváky pohádkový příběh složený ze tří bajek, ve kterých je ústřední postavou chytrá kmotra liška, která se setkává s čápem, pejskem a havranem. Opravdu je to jen o zvířátkách,která přebírají povětšinou záporné lidské vlastnosti ...?

Mimo předplatné

Vstupné : 40,- Kč  

 

14.5. 19:00  FILUMENA MARTURANO

Manželství po italsku  s dojetím a komikou , to je velmi stručné vyjádření  ideálně namíchaného dění protagonistů humorně-dramatického příběhu, jejímž hlavními hrdiny jsou mj. úspěšný obchodník, jeho  dlouholetá partnerka (ne však manželka) a „mladá holka“.

Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu ? Vždyť děti jsou přece děti !

Účinkují: Simona STAŠOVÁ, Svatopluk SKOPAL,Čestmír GEBOUSKÝ,Jaroslava POKORNÁ/Jaroslava OBERMAIEROVÁ/J.TVRZNÍKOVÁ; Malvína PACHLOVÁ/Anna FIALOVÁ; František SKOPAL, Karel HEŘMÁNEK ml./Jan ŤOUPALÍK;Petr SRNA/Michal ČELIŠ;Libor HRUŠKA/Zdeněk HRUŠKA;Petr VANČURA/Václav LEGNER.

Hra patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby.Filmovou adaptaci na námět Eduarda De Filipa s názvem „MANŽELSTVÍ PO ITALSKU“ natočil v r.1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hl.rolí obsadil Sophii LORENOVOU a Marcella MASTROIANNIHO.

Mimo předplatné

Vstupné : 350,- / 330,- / 300,- Kč                                    

 

15.5.   19:00  RADŮZA

První dáma českého písničkářství RADŮZA vydává přelomové album s názvem GAIA. V autorských písních rozkládá svět optikou svého vidění na atomy, aby z nich na jiném místě a v jiném čase složila nové zvuky, příběhy a obrazy. Na rozdíl od posledního alba, které nahrávala zpěvačka živě na koncertech, se nyní opět vrátila do studia spolu se svou doprovodnou kapelou, kterou tvoří kytarista Josef Štěpánek, bubeník David Landštof a houslista Jan Cidlinský. Na albu se však objevují i nečekaní hosté. Symbolické křest desky proběhne  i v žateckém divadle, kam tato diva zavítá i s doprovodnou kapelou.

Mimo předplatné

Vstupné : 250,- Kč  

 

21.5.    10:00   a  14:00    SKŘÍTKOVÉ

Hudební pohádka představuje devastaci našeho prostředí a zaměřuje se na výchovu dětí ( hygienické návyky,třídění odpadu, úklid apod.), poukazuje na přátelství a jedinečnost každého z nás, a to velmi zábavnou formou, kde se objevuje, jak pantomima, tak písně.

Hrají a zpívají:

Lenka ŠINDELÁŘOVÁ (lesní skřítek JOJDA); Markéta TANNEROVÁ(městský skřítek NOJDA); Libuše ROUBYCHOVÁ(skřítek světoběžník LALAJDA;)

ČERVAJSE namluvil a nazpíval: Jiří SCHMITZER

Píseň VANDALA nazpíval : Michal ŠINDELÁŘ

VANDALA hrají : Markéta TANNEROVÁ/ Libuše ROUBYCHOVÁ

Předplatné skupiny E,M  a mimo předplatné

Vstupné :  45,- Kč                                                

 

22.5.  19:00   

… LEŠEK SEMELKA & PETR MARTINÁK Humorně zábavná Talk show, kde zazní písničky nestora české hudební scény Leška SEMELKY proloženy jeho vtipným vyprávěním . „ Sparingpartnerem „ v tomto pořadu mu bude skvělý imitátor Petr MARTINÁK důvěrně známý našim divákům z různých televizních pořadů, současně působící na scéně divadla Františka Ringo Čecha.

Předplatné skupiny D  a  mimo předplatné

Vstupné : 200,-     

 

26.5.   19:00   

OTEVŘENÉ MANŽELSTVÍ

 Studio DVA uvede v žateckém divadle „zoufale jedovatou“ brilantní tragikomedii o jednom svérázném manželském páru a o odvrácené straně lásky, ve které  se našim věrným divákům představí dva vynikající herci-Jana KRAUSOVÁ a Karel RODEN.

Komedie je věčným střetem mužského a ženského principu a groteskním bojištěm vztahu mezi dvěma lidmi, kteří se při komicky neohrabaném hledání lásky a souznění v partnerském životě ubíjí navzájem.Především však diváci mohou prostřednictvím smíchu, při úzkostlivém střetávání v konfliktních situacích, proniknout do nitra těchto postav a oblíbit si je i s jejich slabostmi a nedokonalostmi.

Hrají: Jana KRAUSOVÁ ,Karel RODEN, Marian RODEN

Předplatné skupiny A a mimo předplatné

Vstupné : 330,- / 320,- / 310,- Kč     

 

 

27.5. 17:00   ZÁVĚREČNÝ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ

 Představí se žáci všech oborů ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY V ŽATCI     

Mimo předplatné

 

29.5. 17:00  ZÁVĚREČNÉ VYSTOUPENÍ TANEČNÍHO OBORU    LENKY TURKOVÉ ze ZUŠ ŽATEC

Mimo předplatné

 

30.5. 9:00

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ MATURITNÍCH VYSVĚDČENÍ

 GYMNÁZIUM ŽATEC