Hot Sisters na Dočesný 2014

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Humor, Vydáno dne: 26. 08. 2014

Nemáte doma starý gramofon, na němž byste si mohli přehrávat starý dobrý jazz na černých deskách? Nevadí, na Dočesné vám to Hot Sisters a 10ti-členný band bohatě vynahradí. Hot Sisters jsou rozšířením projektu Doris And The Swinging Bastards, k němuž hlavní hvězdy, sestry Sophia a Doris Lamošovi přibrali třetí zpěvačku Alici Bauerovou a velký orchestr.

Jejich hudba vychází z klasického předválečného swingu a blues, jen je mírně okořeněn moderními prvky tedy trochou elektronických zvuků či beatboxu. Tím se ze swingu stává elktroswing. Je to spojení jazzu a swingu dvacátých a třicátých let minulého století s moderní elektronickou hudbou. Na svém Facebookovém profilu zatím žádnou zvukovou ani video nahrávku neumístili s tím, že čekají na vydání oficiálního alba. Nicméně ze snímků z koncertu lze vyčíst atmosféru představení a fakt, že jsou navštěvovány mladým publikem. Sestry Lamošovy se nedávno zúčastnily nahrávání klipu s Mr. Elastic  Anakonda bomba. Vzhledem k absenci nahrávek Hot Sisters snad k představě jak to sestrám zpívá, poslouží ukázka z jejich profilu na Bandzone.

Sestry Lamošovy zpívají s citem i prožitkem a nasazením písně  - většinou zpěvaček - z dvacátých a třicátých let. Např. Billie Holiday, Trixie Smith, Boswell Sisters. Spolu se sestrou Sofií spolu získaly vítězství v loňském ročníku Czech jazz contest. Takto zpívá Doris song z repertoáru Trixie Smith - My Daddy Rocked Me.

Doris se svými Bastardy se v Žatci představila v loňském listopadu a byl to tehdy skvělý hudební zážitek. Tehdy vystoupila pouze Doris a několika členný šraml. Doba ovšem pokročila, s jídlem narostla chuť a s úspěchy sebevědomí. A tak o rok později už na Dočesné zazpívají hned tři zpěvačky doprovázeny desítkou muzikantů. Budeme svědky toho, jak mladé zpěvačky dokáží přestavit starou hudbu z doby, kdy tato hudba ještě bývala hudbou pro mladé lidi a kdy se na jazz chodilo tak běžně jako dnes na diskotéky. Řečeno sportovní terminologií, Hot Sisters jsou černým koněm Dočesné.

Kdy: 6. 9. 20:00 - 21:00

Kde: scéna nám. Prokopa Velkého