DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC - LISTOPAD 2014

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 10. 10. 2014

Zde předkládáme program Digitálního kina Žatec na Listopad 2014.

29.11.   15:00  /

MAGICKÉ STŘÍBRO - HLEDÁNÍ KOUZELNÉHO ROHU 3D

Rodinný / Fantasy / Norsko/ 2014 / 84 min / CZ DABING /

Po nekonečně dlouhém podzimním spánku se modří skřítci probudili do té nejchladnější zimy, jakou kdy zažili. Malé údolí s hospodářstvím, kde žijí červení skřítci, je ohroženo obrovským ledovcem. Lidé už údolí opustili a červení skřítci budou muset brzy udělat totéž. Dokáže královna Fjellrose pomoci Drengovi, králi červených skřítků? Královna Fjellrose věří dávné pověsti o magickém modrém rohu, který dokáže změnit počasí. Před dávnými lety byl roh ukryt v útrobách Šedé hory. Když se ho královně podaří najít, bude moci změnit počasí a nechat ledovec roztát. Ale modří skřítkové nesdílejí její odhodlání a s plánem naopak nesouhlasí. Když byl totiž roh použit naposled, způsobil katastrofu. Navzdory protestům se ale Fjellrose a Drenge vydají na výpravu za legendárním rohem.

Režie:  Arne Lindtner Næss

Hrají: Per Christian Ellefsen, Jeppe Beck Laursen, Robert Skjærstad,

Vstupné: 140,-

 

26.11.  20:00  / ŽELEZNÁ SRDCE

Akční / Drama / Válečný / USA/ 2014 / CZ Titulky

Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa.

Režie:  David Ayer

Hrají: Brad Pitt, Logan Lerman, Shia LaBeouf, Jon Bernthal, Scott Eastwood,

Vstupné: 120,-

 

 

26.11.  17:30  /   29.11.  17:30  /  HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU 1

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Thriller / USA/ 2014 / CZ Titulky

OHEŇ ZÁŘÍ JASNĚNI V TEMNOTĚ

Katniss Everdeenová prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakžtakž vyvázla se zdravou kůží a máma se sestrou jsou v bezpečí, její starosti ještě neskončily. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. NavícPeeta Mellark, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. Na čelo odboje se postavil Třináctý obvod, i když jen donedávna se o jeho existenci téměř nic nevědělo. Válka přináší oběti na obou stranách, rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. Vítězství se sice přiklání na stranu rebelů, ale konec je stále v nedohlednu. Krveprolití může zastavit pouze Katniss. Pokud chce zachránit Peetu, zabránit dalšímu maření životů, porazit Sídlo a nenáviděného prezidenta Snowa, musí se znovu chopit symbolu Reprodrozda. Opět zjišťuje, že o svém osudu nerozhoduje sama, ale do jisté míry se stává nástrojem v mocenském souboji. A stále nevyřešila dilema, kterému  ze dvou nejbližších přátel patří její city ...

Režie: Francis Lawrence

Hrají:  Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Julianne Moore

Vstupné: 120,-

 

28.11.  17:30  /  30.11.  15:00  / 

TUČŇÁCI Z MADAGASKARU 3D

Animovaný / Dobrodružný / Komedie /USA/ 2014 / CZ DABING

Skipper, Kowalski, Rico a Vojín – čtyři tučňáci z Madagaskaru přichází ve vlastním  3D filmu!

Režie: Eric Darnell, Simon J. Smith

Hrají:Benedict Cumberbatch, John Malkovich, Annet Mahendru

Vstupné: 120,-

 

28.11.  20:00  /

ŠÉFOVÉ NA ZABITÍ 2

Když už Nick, Dale a Kurt mají až po krk toho, aby se věčně zodpovídali svým nadřízeným, rozhodnou se ve filmu Šéfové na zabití 2 začít podnikat na vlastní pěst a být vlastními šéfy. Ale prohnaný investor jim záhy podrazí nohy. Podvedení, zoufalí a bez šance na dosažení spravedlnosti právní cestou všichni tři rádoby podnikatelé zosnují pošetilý plán na únos investorova dospělého syna, za jehož výkupné chtějí znovu získat kontrolu nad svou společností.

Komedie / Krimi  / USA / 2014/ CZ titulky

Vstupné: 100,-

 

29.11.  20:00  /  30.11.  17:30  /

FALEŠNÍ POLDOVÉ

Akční / Komedie /USA/ 2014/ 104 min / CZ Titulky

KDYŽ SI VELKÝ KLUCI HRAJÍ NA POLICAJTY A NA ZLODĚJE 

Byla by to dokonalá akční krimikomedie o dvou policajtech a velkých parťácích, až na jednu maličkost: naši hlavní hrdinové vůbec nejsou poldové. Do služeb zákona se totiž kamarádi Justin a Ryan dostali tak trochu nelegálně a to jen díky tomu, že se oblékli do policejních kostýmů a vyrazili na jednu párty. Jenže už cestou na mejdan rychle zjistili, že jim policejní uniforma nabízí i jiné zajímavé možnosti. Třeba trochu pobuzerovat pár lidí na ulici, zabavit mladejm jointa, dostat zadara panáka nebo mnohem úspěšněji balit holky. A tak se vedle svého civilního života, v němž Justin vyvíjí novou počítačovou hru o policajtech a Ryan se hlavně poflakuje, začnou skvěle bavit životem falešných poldů. A jsou v tom čím dál tím víc lepší. Stačí přeci na eBay koupit vyřazené policejní auto a pár dalších pomůcek, jako je například vysílačka, díky které se dostanou včas k lidem, kteří potřebují policejní pomoc. Ale jakmile se tito zbrusu noví „hrdinové“ zamotají do sítě skutečných policajtů, mafiánů a zkorumpovaných detektivů, musí dát v sázku nejen své falešné odznaky. A tak začíná hodně zajímavá a pro diváky vtipná hra na kočku a myš, která může našim „policajtům“ přerůst přes hlavu… pokud jim ta hlava zůstane na jejich krku.

Režie: Luke Greenfield

Hrají: Jake M. Johnson, Damon Wayans Jr., Rob Riggle, Nina Dobrev, James D'Arcy

Vstupné: 110,-