MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na PROSINEC 2014

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Programy, Vydáno dne: 18. 11. 2014

Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na PROSINEC 2014.... předprodej lístků bude zahájen již od 20.11. na pokladně divadla.

1.12.     19:00   HOSPODA NA MÝTINCE

Hospoda Na mýtince je divadelní hra z repertoáru Divadla Járy Cimrmana. Autory jsou Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak, jako spoluautor je uváděn rovněž velký český vynálezce, filosof a dramatik Jára Cimrman. Hra měla premiéru 7. dubna 1969 v Malostranské besedě v Praze.

Stejně jako většina ostatních představení Divadla Járy Cimrmana, sestává Hospoda Na mýtince ze dvou částí – série odborných referátů, týkajících se života a díla Járy Cimrmana a v druhé části pak ucelenějšího zpracování některého jeho díla – v tomto případě úryvku z Cimrmanovy operety Vstupné : 420,- / 410,- / 400,- Kč 

 

3.12. 10:00   a  14:00    NÁVŠTĚVA V PEKLE

Profesor Belzebub a jeho asistentka čertice Albína Vás zvou na vzdělávací přednášku o čertech. Ve čtyřech pohádkách se dozvíte vše, co k čertům neodmyslitelně patří, přísloví a rčení o čertech, v co se čerti proměňují, za jaké lidi se převlékají, jaká jídla nejraději jedí, kde na zemi přebývají a kam jezdí na svatební cestu (ale čerti se žení málokdy). Ale především, jak čerty lidi šidí, ubližují jim a skoro vždy je napálí. A přitom čerti zajišťují ve světě spravedlnost a často lidem pomáhají.

Předplatné skupiny E,M a mimo předplatné

Vstupné : 45,-Kč         

 

5.12.   8:30  a 10:15  KOUZELNÉ VÁNOCE

ANEB JÁ NEJSEM JEŽÍŠEK ALE KOŽÍŠEK !

Kouzla a Vánoce patří neodmyslitelně k sobě. A v našem případě vás čekají opravdu nezapomenutelné kouzelnické Vánoce s Pavlem Kožíškem! Vánoční speciál je plný úžasných kouzel a legrace nejen pro děti… Po představení je pro děti připravena autogramiáda.

Vstupné :  50 ,-Kč

 

8.12. 8:30  a  10:00  VÁNOCE S KREJČÍKEM HONZOU

Koledy a vyprávění o vánočních zvycích, o tom se děti dozví od Krejčíka Honzy a jeho přátel – to je vánoční představení pro děti z MŠ a ZŠ.

 

10.12. 19:00  PLAY STRINDBERG

Manželský trojúhelník -  Alice (Zuzana Slavíková), její manžel Edgar (Jiří Štěpnička) a Kurt (Vladislav Beneš) mezi sebou zápasí o své vlastní já, a to způsobem příkladně bezohledným, ale do morku kosti pravdivým. Humor, který se z těchto dialogů rodí, někdy vyvolává mrazení v zádech ….

Předplatné skupiny A a  mimo předplatné

Vstupné : 240,- / 220,- / 200,- Kč    

 

13.12.  17:45  Richard WAGNER: MISTŘI PĚVCI NORIMBERŠTÍ

V režii Otto SCHENKA bude James Levine dirigovat Wagnerovu velkou lidskou komedii Mistři pěvci norimberští, kterou budou moci diváci po celém světě zhlédnout vůbec poprvé i v rámci Live in HD. Johan Reuter ztvární Hanse Sachse, Johan Botha se představí v roli Walthera, Annette Dasch coby Eva, Karen Cargill jako Magdalena, Paul Appleby coby David, Johannes Martin Kränzle bude v Met debutovat rolí Beckmessera a Hans-Peter König vystoupí v roli Pognera.

Předpokládaná délka přenosu 6 hodin

Předplatné skupiny O  a mimo předplatné

Vstupné : 300,-Kč     (předplatné 280,-)    

15.12. 19:00   SPIRITUAL KVINTET

 Spirituál kvintet, jedna z prvních českých folkových skupin, která byla založena už v roce 1960 se opět po letech představí svým věrným žateckým divákům. Tentokrát se skvělým vánočním koncertem.                        

Předplatné skupiny D a mimo předplatné

Vstupné : 250,-Kč

 

16.12.  17:00   Vánoční koncert žáků ZUŠ

Tradičně před Vánoci představí studenti a žáci Základní umělecké školy ze Žatce své znalosti a umění ve svém vystoupení pro veřejnost a své blízké v městském divadle.

Mimo předplatné

 

17.12. 8:30  a 10:00 a 11:30  SVĚT KOLEM NÁS

Unikátní vzdělávací cestovatelské promítání spojené s fotografiemi a moderováním , které přibližuje žákům a studentům zajímavé kouty z naší planety. V pořadu se soustředí  nejen na zeměpisné, biologické a geologické aspekty dané oblasti, ale i na charakteristiku tamního obyvatelstva, jeho zvyky a běžný život. Tentokrát nás zavede do Mexika  za záhadami starých Mayů.  

Mimo předplatné

 

18.12.   9:00  VÁNOČNÍ AKADEMIE OBCHODNÍ AKADEMIE ŽATEC

Kolektiv studentů OBCHODNÍ AKADEMIE v Žatci představí své pásmo scének,veršů, písní a tanců v době příprav na vánoční svátky.    Mimo předplatné

 

18.12.  17:00     VÁNOČNÍ AKADEMIE ZŠ 28. ŘÍJNA

Pestrý program žáků  ZŠ 28.října v Žatci v nadcházející vánoční atmosféře aneb „POJĎME SLAVIT VÁNOCE!“  Mimo předplatné

 

19.12.   10:30   VÁNOČNÍ AKADEMIE ZŠ  P.BEZRUČE

Nejen žáci Základní školy Petra Bezruče ze Žatce připravili pro své rodiče,sourozence a nejbližší známé sváteční a pestrý program, který není jen klasickým posezením u vánočního stromku, ale hlavně připomínkou, že se nezadržitelně blíží Vánoce.  

 

20.12.  18:00   Vánoční koncert –

J.J.RYBA Česká mše vánoční  „ HEJ MISTŘE“

Sváteční, již tradiční vánoční koncert, kde zazní nejznámější a nejslavnější česká mše od J.J.Ryby, ale též slavné operní a operetní skladby od G.Verdi, G.Rosinni, W.A.Mozarta, J.Strausse, O.Nedbala a muzikálové skladby od F.Loewe, A.L.Webbera a další v podání sólistů našich předních hudebních scén, hudebníků třicetičlenného Ústeckého komorního orchestru, Pěveckého sboru Konzervatoře Teplice a pod vedením dirigenta a sbormistra Jiřího Knotte.

Účinkují: Eva BOHÁČKOVÁ (soprán), Lenka SCHUTZOVÁ (alt),  Pavel MACHÁT (tenor), Martin MATOUŠEK (baryton), Anatol ČAJKA (klavír), Lukáš ČAJKA (klarinet), Ústecký komorní orchestr, Pěvecký sbor teplické konzervatoře a další sólisté. Diriguje: Jiří KNOTTE.  Koncert je pořádán pod záštitou starostky Města Žatec Mgr. Zdeňky Hamousové.

Vstupné : 150,-Kč ( předprodej do 5.12.2014)  / 170,- (od 6.12.2014)

 

 21.12.    15:00   JAK VENDELÍN S ČERTY VAŘIL

Veselá, poučná i malinko strašidelná pohádka pro děti od 4 let.

Mimo předplatné   Vstupné :  80,- Kč    

 

 Připravujeme:                                        

Činohra  :  Králova řeč (Divadlo UNGELT)

                   Lháři (Agentura FAMÍLIE)

                   Orgasmus bez předsudků (Divadlo VETŘI)

Opera     :  Veselá vdova (F.Lehár); Hoffmannovy povídky (J.Offenbach)   

Koncert :   Vojta "Kiďák" Tomáško

Pohádka :  O Sněhurce , O pejskovi a kočičce

Opereta :   Polská krev