V ŽATCI SE DO LOŽNICE VSTUPUJTE „JEDNOTLIVĚ“

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Činohra, Vydáno dne: 28. 03. 2017

Městské divadlo v Žatci uvede novou bláznivou komediální hru,ve které se můžeme přesvědčit, že i prostorná exkluzivní ložnice s velikou kruhovou postelí může být náhle těsná. Přesně takové „převýšení poptávky nad kapacitou“ nastane ve hře Divadelní společnosti Háta.

Šéfredaktor a spolumajitel nepříliš prosperujícího nakladatelství dětské literatury Philip Markham se svou ženou Joanou původně plánovali strávit večer mimo domov. Byt proto hodlá k jednomu ze svých četných mimomanželských záletů využít Philipův obchodní společník Henry Lodge. Netuší ale, že za stejným cílem k Markhamovým směřuje jeho žena a Joanina kamarádka Linda, která se rozhodla nevěru Henrymu oplatit. Tatáž ložnice má také posloužit k milostným hrátkám mladému bytovému architektovi Spenlowovi, který v současné době sídlo Markhamových zvelebuje.

Velkolepému zmatku však nasadí korunu populární autorka knížek pro děti, která se v bytě objeví nečekaně a chce svěřit vydání svého díla právě nakladatelství, které patří Henrymu a Philipovi. Pro jejich skomírající podnik by to znamenalo záchranu. Dotyčná paní je však nesmlouvavě mravopočestná. Kdyby zjistila, co se tu doopravdy odehrává, jejich naděje by se zhroutily. Je tedy třeba vyvinout horečné úsilí, aby se vzájemné vztahy přítomných zdály normální a nevinné. Zákonitě se tím zamotají ještě víc. Kolotoč zoufalých zastíracích manévrů, nedorozumění a lží, nechtěných záměn osob se rozjíždí naplno. Jiskřivé humorné slovní i situační šarvátky nabírají na intenzitě. V momentu, kdy veškeré zádrhele a konflikty dospějí k urovnání a ke zklidnění, zaskočí diváky ještě náhlá brilantní pointa. Přítomné diváky pobaví svými hereckými výkony Mahulena Bočanová,  Kamila Špráchalová, Lukáš Vaculík, Pavel Nečas, Martin ZounarAdéla Gondíková, Jana Birgusová, Sandra Černodrinská, Zbyšek Pantůček, Filip Tomsa, Ivana Andrlová,  Olga "Háta" Želenská, Vlasta Žehrová a další.

Více informací najdete na: https://divadlohata.cz/cz/ray-cooney-john-chapman-do-loznice-vstupujte-jednotlive-/24/

 


Komedie Do ložnice vstupujte jednotlivě! - plakát