Katie Bradley zazpívá a zahraje blues na „foukačku“.

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 30. 03. 2017

Při svém prvním českém turné přijede v dubnu do Městského divadla v Žatci britská bluesová zpěvačka, písničkářka a hráčka na foukací harmoniku špičkové kvality, Katie Bradley. Pro širší publikum se stala známou v roce 2012, kdy v žebříčku iTunes zabodoval její hit "I Hear The River". Skladba z debutového alba "She´s Ready" získala nominaci za nejlepší původní píseň v britských Blues Awards. Zároveň Katie získala nominaci na nejlepší zpěvačku a vítězství v kategorii nejlepší písničkář.

 Katie už spolupracovala s umělci po celém světě např. Luther Allison, Suzanne Vega a nejnověji rhythm and bluesoví velikáni: Lucky Peterson, Taildragger, Georgie Fame, Geno Washington abychom zmínili alespoň některé. V roce 2014 byla pozvána k sérii 20 vystoupení na turné s esem americké Bluesové kytary Kirkem Fletchrem. Po něm dostala pozvání na nahrávaní  do slavného studia BCC pro Paul Jones Blues Show.

Katie má nabitý program. Cestuje po světě s nejlepšími hudebníky skládá, nahrává a hraje na festivalech a v klubech doma i po celém světě. Její talent a pódiová presentace z ní dělají hvězdu nejvyšší svítivosti a získávají jí nové příznivce všude tam, kde hraje. Její přidaná hodnota je její muzikálnost, rytmus a způsob, jak hraje bluesovou harmoniku. Katie byla pochválena samotným Paulem Jonesem pro své intuitivní hraní, které jejímu výkonu přidává další rozměr.

Druhé album, live EP  "Anchor Baby Sessions" bylo vydáno v říjnu 2014 u příležitosti turné s Fletcherem. To získalo vřelé recenze pro svůj původní materiál, který spolu s ní napsal (až na klasiku I´d rather go blind) a aranžoval její spoluhráč kytarista Dudley Rosse. Album bylo dobře přijato v bluesovém světě. Anchor Baby Sessions"  bylo nejhranější album na zhruba 30  celostátních stanicích. V současné době na svých stránkách nabízí  předobjednávku alba „C'est la vie“, na němž se vrací takříkajíc ke kořenům blues. Při všech albových úspěších nejlépe zní Katie Bradley živě. Katie se představí s českým bluesbandem složeným z osvědčených muzikantů:

 Antonín Dlapa - kytara, Matěj Černý - baskytara, Tomáš Hobzek - bicí


 Závěrem jako doporučení několik vyjádření odborníků z branže.
"Jedna z nejjasnějších nadějí pro britské Blues.“

„Katie se stává ústřední postavou pro Bluesovou scénu“

„Bluesová dáma pro 21.století.“

Koncert Katie Bradley se koná 26. 4. od 19:00 h