MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na LISTOPAD 17

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Programy, Vydáno dne: 06. 10. 2017

Zde najdete program žateckého divadla na měsíc LISTOPAD 2017. Prodej lístků bude zahájen již od 20. října. Pokladna je otevřena vždy od 14:00 hod. Rezerv ace jsou možné na tel.: 415 710 519.

Představení pro I.stupeň ZŠ a mimo předplatné

2.11.     8:30 a 10:00 DOBRODRUŽSTVÍ HASTRMANA TATRMANA (Divadlo J.JURIŠTOVÉ)

Kouzlo českého jazyka, klasické hudby i veselých autorských písniček učaruje malým i velkým divákům. Humor a lehkost provedení působí tak, že se divák ani na chvíli nenudí! Představení je vhodné pro děti od tří do deseti let. Vstupné: 60,- 

 

Představení pro děti  - předplatné skupiny E, M i mimo předplatné

8.11.    8:45 / 10:15 / 14:00 KÁŤA A ŠKUBÁNEK  (DIVADLO D 5)

 Pohádka podle známé večerníčkové předlohy o flekatém pejskovi Škubánkovi a jeho paničce Kátě.   Vstupné:   45,-

 

Činohra v rámci ochotnických představení- předplatné skupiny A i mimo předplatné

10.11.   18:00  ROK NA VSI  (DS VRCHLICKÝ JAROMĚŘ)

Diváci se mohou těšit na další ztvárnění románové kroniky bratří Mrštíků, která popisuje události ve fiktivní moravské vesničce během jednoho roku v posledním desetiletí 19. století.

Na pozadí zvyků, svátků a tradic prožívají obyvatelé Habrůvky svoje komické, dojemnéi kruté osudy.A to vše v podání skvělého a oceněními ověnčeného DS Vrchlický Jaroměř.

 Vstupné:   120,-

 

Pohádka pro děti - mimo předplatné

12.11.     15:00 ČERT A KÁČA   (DAP PRAHA)

Klasická pohádka o nešikovném Čertovi a mazané Káče na motivy známé pohádky Boženy Němcové.
Vstupné: 
100,-

 

Koncert- mimo předplatné

14.11.     19:00 VINCE AGWADA BLUES BAND (USA/CZ)

Vince Agwada (USA) je kytarista, zpěvák, skladatel a producent, který se na americké bluesové scéně pohybuje více než čtvrt století. Jeho  rodiče mu vtiskli výborný hudební základ, když skutečnou školou byly ovšem jam-sessions v slavném bluesovém "přístavu", hudebním klubu Theresa’s & Buddy Guy’s Checkerboard Lounge, kde viděl a  hrál s takovými jmény jako J. Wells, B. Guy, M. Slim, O.Rush, J. Primer, L. Milton, H.Sumlin, S. Lawhorn a L. Dizz. V 80. a 90. letech cestoval po USA, Kanadě a západní Evropě, kde uváděl koncerty takovým bluesovým velikánům jako jsou B. Mac, K. Taylor, S. Seals a S. Blue. V 90. letech si zároveň dokončil technické vzdělání v oblasti elektroniky a stal se vedoucím technikem ve známém chicagském studiu Trax.  Vydal dvě vlastní alba: "Eyes Of The City"(2008) a     "Basic Blue(2011)". Jako kytarista se podílel na mnoha albech různých umělců jako jsou Son Seals "Live At B.L.U.E.S." nebo Sugar Blue "In Your Eyes".

V jeho listopadovém turné po ČR se zastaví i v Žatci a doprovází jej M.Černý ( basa) a T.Hobzek(bicí)

 Vstupné:   140,- / 80,- Kč  při předložení vstupenky z minulého koncertu     

 

 

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

18:11     18:45 THOMAS ADÉS  : ANDĚL SKÁZY   

V sezóně 2017/2018 bude v Met uvedena premiéra opery Thomase Adèse Anděl zkázy, kterou bude dirigovat sám skladatel. Anděl zkázy vznikl na objednávku a v koprodukci s Královskou operou Covent Garden, Královským dánským divadlem a Salcburským festivalem, kde měla tato inscenace v roce 2016 premiéru.

Předpokládaná délka: 2h. 27min. včetně přestávky    Nastudování  :  anglicky s českými titulky

 Vstupné: 300,- Kč (předplatné 250,- Kč

 

Činohra  - mimo předplatné

20.11.     19:00  CHLAP NA ZABITÍ  (PANTHEON PRODUCTION)

Francouzská komedie o tom, jak se profesionální zabiják stane obětí sebevraha.

Postavy a obsazení: François Pignon: Miroslav Vladyka ; Ralph Milan: Filip Blažek ; doktor Wolf: Michal Slaný ; Louise: Alžbeta Stanková ; číšník Vincent: Jaroslav Šmíd/Zdeněk Rohlíček
policista Alain: Milan Šimáček

Vstupné:  400,-/360,-/320,-

 

Představení pro SŠ- mimo předplatné

22.11.      9:00  NEMILOVANÁ – Arnošt LUSTIG (ART WAY THEATRE)

 Komorní inscenace podle novely Arnošta Lustiga Nemilovaná, vyprávějící příběh židovské dívky, která za 2. světové války v terezínském ghettu provozuje nejstarší řemeslo světa. Představení vzniklo v rámci AL 90, k výročí nedožitých 90. narozenin Arnošta Lustiga, za podpory jeho dětí Evy Lustigové a Josefa Lustiga.           

 Vstupné:  60,-

 

Koncert – předplatné skupiny D a mimo předplatné

22.11.     19:00 NEZMAŘI

Legenda folkové scény opět zavítá do žateckého divadla za svými věrnými posluchači a diváky se svou směsicí vokálů za doprovodu akustických nástrojů, jako nejvytrvalejší stálice folku.

NEZMAŘI -  to je  mrazení i lechtání a ochutnávka  dokonalého zpěvu.

Vstupné: 180,-

 

Představení pro I.stupeň ZŠ - mimo předplatné

23.11.      8:30 a 10:00  HODINA ZPĚVU S NEZMARY   

Jak říkají NEZMAŘI – není to klasický „výchovný“ koncert, ale pořad, kde se děti aktivně zapojují a mají možnost si s „nimi“ zazpívat na jednom podiu, protože repertoár je složen tak, že písničky znají nebo se je velmi rychle naučí.

Vstupné: 50,- 

 

Činohra- PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM DOČESNÉ 2017

23.11.     19:00  MILUJI TĚ, ALE…  (Divadlo PALACE)

Tato hudební komedie nemá příběhový děj. Jde o rychlý sled scének a hudebních čísel s jedním jediným tématem: vztah muže a ženy. Scénky plné břitkého humoru, skvělá muzika a laskavá nostalgie glosují nikdy nekončící zápas mezi oběma pohlavími. "Je to trhák!"

Účinkují: Daniela Šinkorová / Tereza Kostková ; Kateřina Šildová ; Lumír Olšovský ;  Roman Vojtek ; Petr Vondráček ; Anna Romanovská Fliegerová / Petra Suková

 Vstupné: doprodej možný  ( 300,- Kč)

 

Zábavná TALKSHOW-mimo předplatné

28.11.     19:00  IVO ŠMOLDAS S HOSTY  

Klubový výjezdní pořad Ivo ŠMOLDASE je založený na humorném a originálním vyprávění, životních příběhů jak ze soukromého, tak z profesního života. Tentokráte s hosty:

 Marie FORMÁČKOVÁ -spisovatelka a novinářka , Andrea ANDREI - italský zpěvák a muzikálový zpěvák NIKOLAS   soukromého, tak z profesního života

Vstupné:   180 ,- Kč