JAWBONE zahrají poprvé v Evropě a v žateckém divadle !!!

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 01. 10. 2018

Na své první Evropské turné v předvečer vydání své první desky,se vydává JAWBONE. Více v článku ...

Je to zbrusu nový (založený v roce 2017) londýnský bluesrockový kvartet pojmenovaný po písni americké skupiny The Band. Tvoří jej ostřílení a v britském hudebním průmyslu respektovaní rockeři Paddy Milner (klávesy, vokály), Marcus Bonfanti (kytara, vokály), Rex Horan (baskytara) a Evan Jenkins (bicí, perkuse).
Členové kapely mají mnoho zkušeností a hráli s velkými hudebními esy jako Tom Jones, Eric Clapton, Jack Bruce, Van Morrison, Robert Plant, Dave Gilmour nebo Ten Years After (Marcus Bonfanti je od roku 2014 jejich členem) .
V lednu roku 2018 byli Jawbone vybráni jako doprovod Eric Claptona, Van Morrisona a Toma Jonese na charitativní představení Paul Jonese v Gildě v Guildfordu.

Milner a Bonfanti se potkali už v roce 2008 v Londýně. Časem spolu začali psát a hrát v Milnerově domě v severním Londýně. Napsali skladby, z nichž poté vzniklo debutové eponymní album o deseti „kouscích“, které vyjde 9. 11. 2018. Recenzenti kteří album dostali k recenzi na něj pějí chválu už teď. Předtím se k nim připojila rytmická sekce Rex Horan a Evan Jenkins a celé to pojmenovali Jawbone. Jawbone se rychle stali kapelou s jedinečným zvukem zaměřeným na tvorbu a interpretaci písní se silným bluesovým nádechem. Za svou největší zbraň považují absenci kompromisu v kvalitě.
Marcus Bonfanti jak již bylo zmíněno je současně členem Ten Years After. S Alvinem Lee se tu už bohužel nepotkal, ale na své cestě britskou hudební scénou hrál nebo předskakoval pro řadu jeho souputníků nebo lidí stejné krevní skupiny, mezi jinými: Chuck Berry, Shuggie Otis, Jack Bruce, The Straits, Beth Hart, John Mayall. Od roku 2008 do současnosti vydal tři sólová alba. S Pady Milnerem je pojí stejná láska k bluesové hudbě.

Paddy Milner je uznáván jako jeden z předních bluesových klavíristů na světě a také jako skělý skladatel a zpěvák. Získal cenu BEST KEYBOARD PLAYER v kategorii British Blues Awards. Ve 13 ti zbodoval v místní soutěži svým původním Boogie Woogie čímž zaujal porotce kytaristu Robie Mc Intoshe (Wings),který se mu stal na dlouho mentorem. Postupně do své hudby vstřebal blues a boogie woogie. Později se učil od mistrů svého oboru, hrával v duu s legendou Johnny Johnsonem a doprovázel Jacka Bruce.

Autorská i muzikantská spolupráce Bonfantiho a Milnera ve spojení s jejich rytmickou sekcí zaručuje mimořádný hudební zážitek jak na koncertě tlak při poslechu jejich prvního alba.

V Žatci zahrají 16. 10. v Městském divadle od 19:00 h.