Lenka Nová & Petr Malásek: Ve dvou tour - Koncert v ŽATCI !

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 20. 10. 2018

30.10 v 19:00 se potkáme v Městském divadle Žatec na koncertu. Vstupenky již v prodeji na pokladně divadla. Více v článku .....

30.10 v 19:00 se potkáme v Městském divadle Žatec s Lenkou Novou, která tu už zpívala v rámci turné Michal Horáčka a taky se svou bývalou skupinou Laura a její tygři.


 

Šansoniérka a skladatelka Lenka Nová se pustila do, pro ni,nového projektu. Na jaře vyjela na komorní turné,zaštítěna pouze klavírním doprovodem Petra Maláska. Šňůra nese název „Ve dvou tour“ a premiéru si odbyla letos 16. dubna ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi.
Nápad na komorní šňůru vznikl z přání aby Nová s Maláskem spolu vystoupili na jednom koncertu v kuřimské vinotéce. Oba se znají z projektů Michala Horáčka a tak nebylo těžké najít stejnou notu. Společné koncertování se jim zalíbilo natolik, že odehráli ještě pár koncertů navíc a shodli se že by z toho mohla být trvalejší spolupráce.
Do repertoáru zařadila své nejoblíbenější písničky od různých autorů,kteří jí v průběhu kariéry přispěli nějakou písní do repertoáru. Většina jich je otextována Michalem Horáčkem. Jádro výběru by měly tvořit písně z jejího posledního úspěšného alba Čtyřicítka.

 

Klavírní doprovod si vyžádal značné úpravy u mnoha skladeb. Přesto se snaží zachovat dynamiku i atmosféru původních nahrávek. Podle Lenky Nové to Petr Malásek zaranžoval podle jejích představ  a vystihl to co je ve skladbách podstatné. Petr Malásek má zkušenost s koncerty on a zpěvačka s Hanou Hegerovou,Martou Kubišovou a také Lucií Bílou. Nepřekvapí ho tedy ani spolupráce s další šansoniérkou jíž se Lenka Nová postupně stala po odchodu z Laury.

Původně to měla být kratší akce na letošní rok. Jejich společné vystupování ale vzbudilo nečekaný zájem, takže počítají i s příštím rokem a dál tomu nechávají volný průběh. Do prázdnin hráli ve dvou, ale v létě si jako hosta pozvali Michala Horáčka, s nímž se představili i na na Slovensku konkrétně v bratislavském Štúdiu L+S.

S podzimem opět vyráží do českých klubů a divadel, jako hudebně pěvecké duo. Hlavním kritériem při výběru míst prý byla  byla jejich útulnost aby se divák mohl oustředit jen ans ebe a nahdbu. Představení trvá asi 90 minut

V plánu je vydání live nahrávky z turné, první živá deska v Lenčině diskografii. Vyjít by měla na podzim, takže by z ní mohl být pěkný dárek vánocům pro ty, kteří se na koncert nedostanou. Album by mělo vyjít v říjnu .
Tak tedy pokud nevíte co s načatým dlouhým podzimním večerem, komorní koncert Lenky Nové a v doprovodu Petra Maláska, je ideálním řešením.