P. J. Ryba, Petr Valášek & Mr. Fish - Koncert v Žatci !

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 11. 11. 2018

Po dvouleté pauze se v Žatci opět odehraje podzimní třídenní jazz - blues festival. Jeho obsahem budou tři různá vystoupení domácích i zahraničních muzikantů ve třech dnech. Festival zahájí vynikající „bezpražcový“ baskytarista, kutohorský rodák, Pavel Jakub Ryba, fenomén české i světové baskytary. ... Více v Článku !

Původem kontrabasista z Kutné Hory přešel na bezpražcovou baskytaru a postupně působil jako člen v JAZZ Q a Combu F. H. a ve spoustě jiných kapel. První vlastní kapelu Mind The Step založil v roce 1991, vydal s ní stejnojmenné album. Druhou desku Yes Yes No poslal otestovat do USA a dopadl s ní tak dobře, že dostal nabídky na hraní v Evropě i USA, vedl jazzový žebříček a byl dokonce označován za českého Jacka Pastoriuse. Jeho různorodý repertoár zahrnuje jazz, klasickou hudbu, pop i rock. Jazzmani nechť mu odpustí ale „ušpinil“ se i spoluprací s M. Davidem a H Zagorovou. Skladbám klasického repertoáru dává P. J. Ryba novou tvář svým vlastním, energickým hudebním stylem. Zároveň je úspěšný i jako skladatel.

V roce 2005 si s Mind The Step zahrál i Městském divadle v Žatci.
Od té doby si zahrál se spoustou hudebních osobností světové i domácí  scény, hrál na různých pódiích v různých zemích vydával další alba...
Do Žatce přiveze originální projekt kdy tři živé muzikanty na pódiu budou doprovázet neviditelní, ale slyšitelní hudebníci z hudebních smyček které si od nich nechal pro tento účel nahrát. Ohlasy z míst kde s tímto projektem vystupoval, jsou vesměs velmi pozitivní. Koncert má specifickou dynamiku díky živému hraní, které bude podkreslovat jen jediný nástroj či hlas ale dojde i na pořádný bigband.

 

Výsledek obrázku pro Pavel Jakub Ryba

Živí hudebníci jsou tito: Pavel J. Ryba – basové kytary ; Petr Valášek – basklarinet, hlas ; Mr. Fish – bicí, perkuse, kytara, basa.

Ty neživé či fyzicky nepřítomné, vypouštěné ze stroje označuje jako FISH PC.
Kdy:19. 11. 2018 19:00 h

 

Více na : http://www.pjryba.com/video/