Skandinávská jazzová diva Live Foyn Friis zahraje v Žatci !

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 11. 11. 2018

Druhým účinkujícím na druhém třídenním Jazz Blues Festivalu v Městském divadle v Žatci bude Live Foyn Friis, norská jazzová zpěvačka a skladatelka, absolventka několika vysokých škol uměleckého směru (výtvarné umění, zpěv a hudba) momentálně žijící v Dánsku.

Byla a je součástí mnoha různých kapel (některé i zakládala) a hudebních projektů, odjela turné na domácí i mezinárodní scéně s několika různými kapelami, jako je Foyn Trio !, Liis & Live Foyn Friis. Hrála se známými jmény jako Severní Norský Symfonický Orchestr (NO), Danmarks Radios Big Band (DK), , Brian Blade (USA), Thomas Morgan (USA) a Bobby McFerrin.

Byla nominována na dánské hudební ceny. V r. 2012 s debutovým albem Joy Visible (Best Danish Vocal Jazz Album), v roce 2015 s alby Runing Heart  a With Strings (Vocal Jazz Album & Special Album Of The Year), vyhrála cenu  The Years Young Jazz Composer, a Denmarks New Jazz Star Last Year.Live je kapelníkem a skladatelem, ale stejně jako všichni jazzoví hudebníci má další kapely a projekty, ve kterých “jen” zpívá. A to nejen své skladby, ale také jjazové standardy chete-li klasiku. Letos se vydává na turné po ČR, kde vystoupí společně s norským kytaristou Stianem Swenssonem a předními českými a slovenskými hráči – saxofonistou Lubošem Soukupem, basistou Rastislavem Uhríkem  a bubeníkem Martinem Novákem .
Po zpěvačkách z víceméně anglosaských zemí, které už v žateckém divade zpívaly,  bude zajímavé poslechnout si jak zní skandinávské jazz pop indies.
Docele bohatou ochutnávku jeí hudby ve všech jejích podobách najdete na jejích oficiálních stránkách
https://livefoynfriis.com/video.

Kdy: 20. 11. 19:00 h