Michal Dlouhý zažije Válku Roseových

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Činohra, Vydáno dne: 02. 01. 2019

Městské divadlo Žatec uvede v úterý 15. Ledna novou činoherní a zatraceně mrazivou komedii s názvem Válka Roseových. Předlohou hry je román slavného Warrena Adlera, podle kterého byl natočen neméně slavný kultovní americký film. Příběh o dokonalých manželech Barbaře a Jonathanovi Rosevých, kteří jsou se svými dětmi dokonale šťastni. ... Více v článku ...

Bohužel jen zdánlivě.  Najednou jeden z nich zjistí, že by bylo krásné být sám a chce se rozvést.  Za pomoci právníků se tak rozjíždí mašinérie rozvodového řízení, kdy však ani jeden z manželů nechce přijít o krásný dům. Vzájemně si likvidují osobní věci, zabíjejí domácí zvířata, připravují ty nejdrsnější naschvály, neustoupí ani o píď.

Ve hře, kterou do divadelní podoby vytvořil dobře známý herec a také režisér Ondřej SOKOL, zahrají Michal Dlouhý, Kateřina Lojdová, Lukáš Král, Roman Štabrak, Pert Florian a další herci Divadla Antonína  Dvořáka v Příbrami.  V žateckém divadle začíná představení od 19:00 hod. Vstupenky jsou stále v prodeji na pokladně divadla.


 

Více informací o hře najdete na: http://www.divadlopribram.eu/repertoar/valka-roseovych/