Red Dwarf Band na Dočesné v Žatci.

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 13. 08. 2019

V září roku 2000, pod názvem New Sound byl při ZUŠ Jirkov založen jazzový orchestr. Jeho stylový žánr se během let vyvíjel od pop music, přes filmovou hudbu, rock´n roll, až ke swingu a jazzu, a k rozšíření orchestru do Big Bandové formy. .... Více v článku ....

 Ve školním roce 2006/2007 se orchestr, pod vlivem britského sitkomu Červený trpaslík, přejmenoval na Red Dwarf Band a změnil barvu na červenou. Tuto událost zachycuje i název jejich druhého CD Zpátky v červeném. Počet členů a věkový průměr se průběžně mění, co se nemění je kvalita jejich hudební produkce. Orchestr Red Dwarf Band, řídí zdejší učitel Vilém Liebig.

Red Dwarf Band se v roce 2017 „prohrál“ až do národního kola prestižní soutěže, o nejlepší jazzový orchestr v republice konané jednou za tři roky. Ačkoli to nebyl první podobný úspěch, vítězství mělo zvláštní příchuť, protože Red Dwarf Band po letech omladil a někteří z hráčů soutěžili poprvé. Nakonec bodovali i v konkurenci orchestrů z celé republiky a do Jirkova se vrátili se stříbrným oceněním. Poslední, také stříbrné ocenění získali na letošním jazzovém festivalu konaném v květnu v Letním kině v Žatci.

RDB je víc než jen orchestr, je to parta lidí, které dohromady svedla a drží pohromadě právě muzika. Za bezmála 20 let své existence nahráli 3 CD.

KDY: sobota 7. 9. od 15:30

KDE: NÁM. PROKOPA VELKÉHO