RAINBREAKERS - koncert v žateckém divadle

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Činohra, Vydáno dne: 20. 10. 2019

28. října na státní svátek od 19:00, zažijí diváci v Městském divadle svátek hudební. Svátek hudby ve stylu blues rock, groovy, přesněji hudby stírající rozdíly mezi žánry. Postará se o to skupina Britských mladíků sdružených ve skupině Rainbreakers. ... Více v článku .....

RAINBREAKERS jsou známí svými výraznými, přesně frázovanými vokály a písněmi s nakažlivou náladou.

 


Tato čtyřčlenná Britská formace vznikla, když po letech odloučení, po éře školního hraní Ben Edwards (kapelník, zpěv a kytara) sestavil skupinu se svým bratrem Samem Edwardsem (bicí) a později našel přátele v Ash Milburnovi (na basu) a skutečně fenomenálním kytaristovi Charlie Richardsovi. Ve čtyřech se vydali cestou k dokončení vize, kterou bratři měli pro nezaměnitelný zvuk.

V Británii o nich někdy mluví jako o garážovém rocku, protože prý vytváří velký hluk a pozdvižení. Po „ostrém“ založení kapely se vydávali hrát po celé Británii, získávat zkušenosti a budit zájem publika i odborníků. Paradoxně na rozdíl od naší scény, kdy folkaři byli původně rockery, někteří členové Rainbreakers hrál v době studií folk.

Kapela se snaží vytvářet cosi jako svou vlastní hudební značku aby je bylo poznat dřív po zvuku než podle písní. Tato houževnatá čtyřčlenná parta z West Midlands, má za sebou turné po Velké Británii a po celé Evropě, získala si davy příznivců svou hudbou a sdílela jeviště s umělci, jako je The Temperance Movement, Kris Barras, Samantha Fish, Devon Allman a Wille and The Bandits což jsou renomované britské kapely tohoto žánru.

Rainbreakers hráli na ikonických místech, jako je The 100 Club, The Borderline, The Sage a Rock City. Představili se na festivalech jako Great British Rock and Blues a Wilderness Festival. Skupina získala ocenění včetně nominací na britskou Blues Challenge a nejlepšího začínajícího umělce v britské anketě Blues Awards. Čehož si cení ze všeho nejvíce.  Vznik Rainbreakers je jeden z nejjasnějších hudebních událostí, ke které došlo v poslední době.

Rainbreakers pomalu ale nezadržitelně stoupají až na úplnou hladinu britského bluesrocku. Zatím mají za sebou jedno album, kritikou pozitivně hodnocené Face To Face a dvě EP. Mnohé z toho představí v pátek 28. října v 19:00 Městském divadle v Žatci.
A protože hudba se lépe poslouchá, než čte,
zde je odkaz na
hudební sekci jejich webu.