MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na LISTOPAD 2019

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Programy, Vydáno dne: 09. 10. 2019

Zde předkládáme kompletní program na LISTOPAD. ... POZOR PRODEJ VSTUPENEK JIŽ OD 10. ŘIJNA ....

Činohra –   mimo předplatné

1.11.    17:00  PŘADLENY    (DIVADELNÍ SPOLEK OPERA ŽATEC)

 Divadelní spolek Opera Žatec pro velký úspěch a zájem diváků uvádí v rámci ochotnických představení  pohádkovou komedii o velké lenosti a těžko uvěřitelném štěstí.

Hrají:  M.Pekárková, R.Huňatová , R.Valešová, V.Rampas, J.Šmídlová, S.Svobodová, H.Zeleňaková, F.Sulovský,  H.Šimsová, L.Bučil.  Vstupné: 80,- Kč    

---

SLAVNOSTNÍ KONCERT- mimo předplatné

2.11.     19:00 SLAVNOSTNÍ KONCERT K VÝROČÍ 101 LET OD VZNIKU ČS. STÁTU - Carl PETERSSON,  Adolfo ALEJO a  Edita ADLEROVÁ : PAGANINI a DVOŘÁK - EXCELENTNĚ SPOLU

Přední zahraniční hudebníci Carl Petersson (klavír, Švédsko), Adolfo Alejo (virtuoz housle, Mexiko) a česká mezzosopranistka Edita Adlerová přijíždí do Žatce zahrát a zazpívat nejznámější skladby Antonína Dvořáka a dalších velikánů světové hudby. Zazní nádherná Dvořákova hudba blízká našim srdcím jako Largo z Novosvětské symfonie, árie "Měsíčku na nebi" z Rusalky, Humoreska a Slovanské tance. Mexický houslový virtuoz Adolfo Alejo zahraje v brilantním provedení sóla od legendárního houslového génia Niccolo Paganiniho. Program je plný temperamentních skladeb i nejznámějších melodií od A.Dvořáka, které zazpívá mezzosopranistka Edita Adlerová. Dále uslyšíme Maďarskou Rapsodii i Beethovenovu skladbu Pro Elišku, jak jsme je jistě ještě zahrát neslyšeli, Habaneru z Carmen a další krásné melodie a písně, které nás dojmou, potěší - a nenechají nás chladnými.

Slovem provází a svou velmi pěknou češtinou nám slavné skladatele a jejich hudbu přiblíží klavírista Carl Petersson. Vstupné: 240,- Kč       www.carlpetersson.com   

 

Představení pro děti-mimo předplatné

3.11     15:00  ČTYŘLÍSTEK A TALISMAN MOCI   (DIVADLO D5)

 A jsou tu opět! Báječný Čtyřlístek ! Tentokrát se Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín vydávají za bájným Talismanem Moci, který umí ovládat vše živé! Aby ho naši čtyři přátelé získali, musí se vypravit do dalekých himalájských hor nebo na prosluněnou Havaj. Do cesty se jim ovšem postaví prohnaný a vykutálený profesor Zádrhel, který si na kouzelný talisman dělá také zálusk. Jestli nad ním Čtyřlístek zvítězí, jestli potkají Sněžného muže, jestli se budou muset naučit tanec Hula-hula nebo jestli potkají popleteného domorodého šamana a nebo jestli..., ale však to sami uvidíte, když přijdete na naši další úžasnou pohádku, plnou legrace, napětí a pěkných písniček.

 

Zábavný pořad- mimo předplatné

5.11.      18:00     MISTŘE, O ČEM SE NEVÍ ? - Jan KAČER

 (DS Karel SOUKUP)Divadelní společnost Karla Soukupa uvádí nový pořad – poučný a zábavný dialog z atraktivního hereckého prostředí. V pořadu vystoupí populární český herec a režisér Jan KAČER a za doprovodu Karla Soukupa se s diváky podělí o své zážitky, zkušenost a zajímavé historky.  

Vstupné:    130,- Kč                                                 

 

Koncert- mimo předplatné  7.11.     19:00    BIG DEZ  (FR)

Styl této pařížské kapely je elektrický blues smíšený s humorem a melancholií, silně propojený s funky, soulem a rock and rollem. Přední francouzská kapela přijíždí poprvé do Československa. Za sebou mají 8 alb, reprezentaci své rodné země v „Blues Challange“ v Mephisu a nesčetné množství odehraných show po celé Evropě... Kapela přijíždí na turné ve složení (kytara + zpěv, kytara, basa, bubny)

 Vstupné:  140,- Kč v předprodeji (do 6.11.2019) / 190,-Kč v den koncertu

 

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

9.11.     18:45    Giacomo PUCCINI:  MADAMA BUTTERFLY

Sopranistka Chuej Che se představí v roli Čo-Čo-San, důvěřivé gejši, která je ochotná obětovat vše, co má, pro amerického námořního důstojníka Pinkertona, jehož zpívá Andrea Carè. Elizabeth DeShong je její věrná služebná Suzuki a brazilský barytonista Paolo Szot shovívavý Sharpless. V úchvatně křehké inscenaci režiséra Anthonyho Minghelly bude orchestr řídit Pier Giorgio Morandi..

Předpokládaná délka: 3 hod 32 min (včetně dvou přestávek)

Obsazení: Čo-Čo-San – Chuej Che, Suzuki – Elizabeth DeShong, Pinkerton – Andrea Carè, Sharpless – Paulo Szot  Vstupné: 300,- Kč  (předplatné 250,-)    

 

Činohra- mimo předplatné  PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM DOČESNÉ 2019

11.11. 19:00  VELKÉ LÁSKY V MALÉM HOTELU (Divadelní společnost HÁTA)

Bláznivá komedie Raye Cooneyho vypráví o tom, že ani člen vlády by si neměl něco začínat s vdanou sekretářkou. A pokud si vybere k záletům hotel, kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa. To potom potřebuješ spolehlivého tajemníka, který dokáže vyrobit takové alibi, nad kterými zůstává rozum stát. Pokud se do toho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, je jasné, že v hotelu vypukne peklo.

 Hrají:  Richard Willey - Lukáš Vaculík ; Pamela Willeyová- Mahulena Bočanová/ Olga  Želenská; Jean De Vries - Adéla Gondíková  /  Betka Stanková ; Gene De Vries - Filip Tomsa ; ředitel - Marcel Vašinka; Lily Chattertonová - Ivana Andrlová  /  Veronika Jeníková  /  Pavla Vojáčková ; George Pigden - Pavel Nečas  /   Vstupné: 400 ,- Kč  k prodeji pouze II. balkon / možný doprodej od 5.11

Pohádka pro děti –   předplatné skupiny E,M a  mimo předplatné

13.11.     8:45 / 10:15 a 14:00 VODNICKÁ POHÁDKA (DIVADÝLKO MRAK)

 Veselá, výpravná pohádka, plná kouzel a čarování, protkaná známými i neznámými písničkami o vodě, rybách a rybnících. O vodníkovi Šplouchovi, který utekl před trestem vodnického krále a zabydlel se i se svojí vdavek chtivou dcerou Běličkou v klidné tůňce v Čechách. Naneštěstí u mlýna, který právě koupila lakomá mlynářka, proto, aby v něm našla, podle pověstí, zakopaný poklad… Vstupné:    50,- Kč

 

Představení pro školy v angličtině-mimo předplatné

15.11.    11:30  ONE DAY IN LONDON    (DIVADLO ANGLICKY)

Představení anglického edukativního divadla Easy English Theatre (London), kde

všichni společně prožijí jeden naprosto neuvěřitelný den hlavního hrdiny, který  během něj   potká zajímavou dívku, nevydaří se mu pracovní pohovor, dostane několikrát pokutu a přesto zůstane v pohodě a dobré náladě. Hodinové představení diváky vtáhne do děje a naučí je množství užitečných anglických výrazů.Podnájem divadla       

 

Koncert- mimo předplatné 15.11.  19:00    THE CATFISH  (UK)

Vítězové British Blues Award (BBA) 2015 a 2016, kapela Catfish, hrají nyní množství důležitých bluesových festivalů a klubů po celé Británii. Vůdčí osobností kapely je teprve 24-tiletý fenomenální kytarista a zpěvák Matt Long, podporovaný od kláves svým otcem Paulem. Jejich debutové album i novinka Broken Man byly obě jedničkou v bluesovém žebříčku „Independent Blues Broadcasters Association“.  Catfish byli též vyhlášeni jako nejlepší anglická bluesová kapela roku 2018 v BBA. 

 Vstupné:  150,- Kč v předprodeji (do 14.11.2019) / 220,-Kč v den koncertu        

 

Zábavný pořad- PODNÁJEM DIVADLA

17.11   17:00 a  20:00    PARTIČKA    

Michal Suchánek, Igor Chmela, Richard Genzer, Michal Novotný, Dalibor Gondík, Marian Čurko...a nebo taky nějaký zajímavý host...to je nová sestava Partičky! Vše je improvizace!!!
Partička míří z televizních obrazovek rovnou za Vámi!!! Geňa je ve formě a hádá ještě lépe než kdy před tím!!!! A je to taky hlavně o Vás!!! Bez pomoci publika by to prostě nebyla Partička! Kluci improvizují a dopředu tak neví nikdo ( včetně nich ), co se odehraje v dalších vteřinách!.

Vstupné: VSTUPENKY POUZE V SÍTI TICKETSTREAM 

 

Divadelní představení v angličtině pro I. a II. stupeň ZŠ

19.11.    PODNÁJEM DIVADLA   ( DIVADELNÍ CENTRUM ZLÍN)    

LAZY GOAT    (I. stupeň) Činoherní anglicko – česká pohádka s písničkami, inscenovaná jako učební pomůcka pro začátečníky  LAST WISH     (II.stupeň)  Činoherní anglicko – české divadelní představení, koncipované jako inscenovaná učební pomůcka Podnájem divadla        

 

Zábavný pořad- předplatné sk.D a mimo předplatné

21.11.   19:00   „NA PLNÝ COOLE“ SE ZDEŇKEM IZEREM   (AURA PONT)

Pořad,ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Z. Izera. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené zábavné scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty.

Vstupné: 250,-

 

Koncert- mimo předplatné 22.11.     18:00   

ŽATECKÝ PŘÍLEŽITOSTNÍ SBOR – OSLAVA 25 LET ZPÍVÁNÍ

ŽPS založila v r.1994 Anna URBANCOVÁ jako amatérské smíšené těleso, které, což je patrné již z názvu, reprezentuje především své město. Ve svém repertoáru má skladby klasické, lidové písně, inklinuje k popu a jazzu a koketuje se spirituály. Za dobu svého trvání absolvoval stovky koncertů a vystoupení, desítky zájezdů a účastí v soutěžích. Po pětiletém působení přebírá vedení sboru dcera zakladatelky Alžběta URBANCOVÁ. Sbor pravidelně účinkuje na hojně navštěvovaných jarních a adventních koncertech, do kterých již zapojuje své “sborové” děti, které všechny zpívají, a je na ně patřičně pyšný. V r. 2014 oslavil sbor své dvacatileté výročí.

 

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

23.11.     18:45 Philip GLASS:  ACHNATON

Phelim McDermott, který režíroval například velmi úspěšnou Glassovu operu Satjágraha, se do Met vrací s novou inscenací jiného Glassova díla – opery Achnaton, kterou bude ve svém debutu v Metropolitní opeře řídit dirigentka Karen Kamensek. Anthony Roth Costanzo zpívá titulní roli egyptského faraona, který chtěl ve své říši nastolit nové náboženství a přál si, aby lid uctíval jen jediného boha. Předpokládaná délka: 3 hod 56 min (včetně dvou přestávek)

Obsazení: Královna Teje – Dísella Lárusdóttir, Nefertiti – J’Nai Bridges, Achnaton – Anthony Roth Costanzo, Nejvyšší kněz Amonu – Aaron Blake, Vstupné: 300,- Kč  (předplatné 250,-)

 

Koncert- mimo předplatné

25.11.     19:00    FRAGILE    

Slovenská vokální skupina Fragile se po loňském úspěšném koncertu vrací do Městského divadla v Žatci. Patří nejen ke slovenské, ale bez nadsázky i k evropské špičce. Svým nejen současným repertoárem zasahuje široké divácké publikum a na své si přijdou všichni milovníci kvalitní muziky.

Skupinu vede dirigent a producent Braňo Kostka, Soňa Norisová-soprano, Jana Golis-soprano, Martin Madej-tenor, Josef Hečko-bas.   Vstupné: 320,- Kč    

 

Představení pro školy -mimo předplatné

28.11. a  29.11.    8:30 a 10:00     ČERTŮV ŠVAGR  (DIVADLO JULIE JURIŠTOVÉ)

Tento dětský muzikál na motivy B. Němcové vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé.Vstupné:   60,-

---

Činohra – předplatné sk. A i mimo předplatné

28.11.    19:00       ZUB ZA ZUB   (AGENTURA FAMILIE)

Slavný detektivní příběh s komediální příchutí,ve kterém nás slavný autor detektivních románů   uvádí zpět na 87. okrsek v thrilleru plném napětí a neočekávaných zvratů.   

Hrají: Dana Batulková / Eva Leinweberová ; Vendulka Křížová / Veronika Jeníková ; Oldřich Vízner / Čestmír Gebouský ; Václav Rašilov / Jakub Koudel ; Karel Zima / Jarmil Škvrna ; Václav Werner Kraus ; Rozálie Víznerová a další.  Vstupné: 350,- / 330,- / 300,-