11. 07. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (232)
mínus Digitální kino (116)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (125)
mínus Koncerty (256)
mínus Letní kino (54)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * 3:0 pro Františka, 1:0 pro divadlo
  Vydáno dne 25. 11. 2009 (1860 přečtení)

  Čest znovu otevřít žatecké divadlo 23.11, připadla Františku Nedvědovi. A jaké to bylo?

  Doprovodná skupina Františka Nedvěda by se mohla klidně jmenovat Gordon Lightfoot revival band a nikdo by se nedivil. Lightfootovy písničky spolu s těmi od jeho bratra tvoří základ repertoáru a největší hity zpěváka.
  František Nedvěd má příjemný uklidňující hlas ale někdy jakoby toho klidu bylo až příliš. I posluchačů vzhledem k jménu tohoto českého tramp & folk & country barda až legendy, mohlo být více. Ale i tak potlesk zněl silou přiměřenou a nebyl určitě jenom zdvořilý. I zpěv z hlediště se místy ozýval.
  František Nedvěd je milovník tenisu a tak by se dalo říci, že skupina Tiebreak hrála celý večer na tři vítězné sady. V prostřední z nich se František proměnil na nehrajícího kapitána a zaskočil si na nějaké to cigárko a kafíčko. Aktivně odpočívat je zdravé. Po malé akademické půlhodince se vrátil a po další půlhodince za pomoci dvou přídavkových prohozů kompromisně utkání zakončil. Paradoxně jakoby jeho Tiebreak ožil v době jeho nepřítomnosti, nesvázán pouhou doprovodnou povinností. Muzikanti se rozpovídali a rozehráli, převážně za pomocí ukázek ze svých soukromých projektů. Vojtovi Nedvědovi a i Františku Kocmanovi (doprovodná a sólová kytara), vyšly totiž také vlastní desky.
  Sázavský bard začal svižně a zajímavě. Kočovní herci (Rainy Day People) a Řemeslo (Sundown) to si o potlesk samo říká, ani následující, první z mnoha Nedvědovek, Proužky nezapadla. Zazněl i Františkův vlastní sonet o tom co vidí, když ráno otevře oči na Sázavě. Dál se už se to střídal Gordon L. a Honza. N. v podání Františkově, až zaznělo překvapení z desky Když ohně zaplanou. Je to vzpomínková deska věnovaná starým trampským songům. V Námořnické baladě se muzikanti, sportovně řečeno opět trochu rozpohybovali. V nejlepším se má začít odpočívat a tak František nechal kapelu ukázat co umí. Jak již bylo řečeno kapela se, během půlhodinky, předvedla a když jsme se opět dočkali hvězdy večera, po odskoku na kávičku a pár cigaret, bylo to stylové. Až tě smrtka vyzve k tanci. Slogan na krabičku cigaret jak vyšitý.
  Atmosféra se zklidnila, a začalo se opět hrát od základní čáry s tím, že zasloužilý vítěz byl předem znám. Největší slabinou Nedvědova repertoáru jsou texty písní které svým milostným zaměřením k takovému hlasu nevždy padnou. Výsledkem je trochu nuda. Zajímavá věc je, že na Janu Nedvědovi nic nezkazíte ať jej hrajete jak hrajete byť nenadchnete a když umíte a střihnete nějakého toho Lightfoota či jiného zámořského folkaře, potom máte šanci zaujmout. Přesně to se Františku Nedvědovi dařilo a tak se diváci při závěrečném přídavku odhodlali k vytleskávání do písničky. Domů odcházeli s pocitem příjemně stráveného večera. Viděno tenisově bylo to takové povinné vítězství, které nepohoršilo ani nenadchlo. Nad kým kdo vlastně zvítězil? Třeba zrovna František nad nudou nekulturních televizních večerů. Posezení v divadle nenahradí sebedražší plazma ani domácí kino. Důvod k radosti měli i zaměstnanci divadla, protože hrát doma nebo působit jako kočovní herci, to je velký rozdíl.

   

  Jiří Navrátil   [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla