18. 10. 2018            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (197)
mínus Digitální kino (104)
mínus Dočesná (265)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (37)
mínus Informace (112)
mínus Koncerty (234)
mínus Letní kino (48)
mínus Pohádky (20)
mínus Programy (120)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Výhled rozpočtu


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Městské divadlo Žatec - program na LISTOPAD 2012
  Vydáno dne 12. 10. 2012 (4233 přečtení)

  Zde předkládáme kompletní program Městského divadla Žatec na Listopad 2012.

  6.11.       9:00     a   11:00

  K čemu je slunce,když není den ?

  Beseda s Hanou LUSTIGOVOU (sestrou Arnošta LUSTIGA), pamětnicí nelidských životních podmínek v terezínském gethu,Osvětimi,Fryburgu a Mathausenu.Poselství naděje v básních dětí a dospívajících autorů, které zhudebnil a interpretuje Daniel Dobiáš.

  Pro SŠ a II.stupeň ZŠ

  Vstupné : 35,- Kč

   

  7.11.  19:00

  Vlčí máky válečným veteránům

   Z KRAJE DO KRAJE – Benefiční hudebně-taneční vystoupení Vojenského tanečního

   souboru ONDRÁŠ .Program malých forem s tanci a hudbou z celé Evropy.

  Vstupné:   ZDARMA    

   

  8.11. 8:30    a  10:30

  Zatoulané pohádky

  Umělecký soubor Ondráš uvede hudebně taneční mozaiku pohádkových postav a svým netradičně zpracovaným představením vtáhne do děje každého dětského diváka.Výchovný pořad je velmi vhodný pro děti z MŠ a ZŠ .

  Vstupné:   10,- Kč     

   

  10.11. 18:45  Thomas Adès: The Tempest (Bouře) – nová inscenace Thomas Adès/Meredith Oakes  Hudební skladatel Thomas Adès bude v Metropolitní opeře řídit orchestr v premiérové inscenaci svého vlastního díla s baritonistou Simonem Keenlysidem v hlavní roli Prospera. Důmyslná režie Roberta Lepage přenese divákydo Milánské La Scaly 18.století.  Audrey Luna (Ariel), Isabel Leonard (Miranda), Iestyn Davies (Trinculo), Alek Shrader (Ferdinand), Alan Oke (Caliban), William Burden (král Neapole), Toby Spence (Antonio), Simon Keenlyside (Prospero).

  Vstupné : 300,-Kč     (předplatné 280,-)       

  Předplatné skupiny O a  mimo předplatné

   

  11.11. 15:00

  Sněhová královna

  Herci z 1.neratovické divadelní společnosti uvedou  v adaptaci Miroslava KRÁLE a Ivy KLESTILOVÉ jednu z nejslavnějších pohádek velmistra v psaní příběhů pro nejmenší Hanse- Christiana ANDERSENA, jehož životním heslem bylo rčení :

  „ Život každého člověka je pohádka psaná Boží rukou „.

  Hans Christian Andersen o svých pohádkách:Moje pohádky jsou stejně tak pro dospělé jako pro děti, ty je ale v jejich úplnosti pochopí, teprve až dospějí a vyzrají. Porozumějí, že naivní dětskost je jen jedna část mých pohádek a že jejich pravou solí je jejich humor.

  Mimo předplatné   Vstupné:  80,- Kč  

    

  12.11. 10:00

  Svobodný vězeň

  Snadný pád na dno. Ale jak je obtížná cesta zpět?Jak závislost ovlivňuje životy blízkých? Kdo další trpí?Závislost rovná se slabá vůle?Kdepak,NEMOC! S touto nemocí sice můžeme bojovat a žít plnohodnotný život. Ale už nikdy ne úplně svobodný. Jsme totiž až do konce života zavřeni ve věznici jménem ZÁVISLOST.

  V pořadu protkaném písněmi umělců,kterým závislost změnila život zodpoví všechny otázky naprosto otevřeně a bez přetvářky Pavel NOVÁK ml. ve své osobní zpovědi.

  Preventivní,hudebně dramatický pořad vhodný pro žáky II.st..ZŠ a studenty SŠ.

  Vstupné:  45,- Kč 

   

  14.11. 10:00  a   14:00    

   Jak víla Modrovláska splnila tři přání a …

   Divadlo HP Praha umělecká agentura MARIO uvedou novou pohádku-veselý příběh, který v sobě skrývá ponaučení o tom,že i největší kouzlo nemá žádnou cenu,když člověku vládne chamtivost,lenost a sobectví nad soucitem,dobrotou a láskou.Děti se mohou těšit na kouzla moudré a spravedlivé víly Modrovlásky,která je zavede do lesního královstvía určitě budou držet palce rozpustilému zajíčkovi a dozví se, jak si Matěj a Andělka poradí s kouzlem jako odměnou za dobrý skutek.

  Pohádka je vhodná pro děti od 3 do 11 let.

  Předplatné skupiny E,M  a mimo předplatné

  Vstupné:  40,-

   

  15.11.     8:30        a   10:30

  Jak se Honza učil čarovat

  V příběhu nechybějícímu opravdová kouzla,rozmarná princezna,výpravná malovaná scéna a kostýmy uvidí naši dětští diváci klasickou postavu českých pohádek vystupující pod nelichotivým přízviskem Hloupý. V pohádkovém muzikálu Divadla POHÁDKA, o Honzovi,kouzelníkovi a o tom,že bez práce nejsou buchty se diváci přesvědčí o tom, že  méně lichotivé přízvisko je skoro vždy překonáno skutky, kterých byl „daný“ HONZA schopen.  

  Vstupné:  50,- Kč 

   

  19.11.  19:00  Caveman

  Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

  Agentura POINT uvede v žateckém divadle velmi úspěšné představení(  autora ROBA BECKERA), kde v obhajobě jeskynního muže představuje humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami a o tom, jak tyto rozdíly vyvolávají často nedorozumění.

  Představení "Rob Becker's Defending the Caveman" bylo poprvé uvedeno v roce 1991 a v USA je viděly více než 2 miliony lidí. Než se představení dostalo na Broadway, vyprodávalo dlouhou dobu divadla v San Franciscu, Dallasu, Washingtonu, Philadelphii a Chicagu. Caveman si vydobyl úspěch také v Londýně, Jihoafrické republice a na Islandu a později i v mnoha dalších státech. Rob Becker napsal text během let 1988 - 1991, kdy studoval antropologii, prehistorii, psychologii, sociologii a mytologii.   Mimo předplatné  a   PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM      

  Vstupné:  290,-Kč     

   

  20.11. 19:00

  Harry Watters

  Harry WATTERS( syn legendárního Rogera WATTERSE) přiveze do Žatce posluchačům kouzlo old school jazzuFamózní londýnský pianista Harry Waters si v České republice  získal širokou fanouškovskou základnu. Poprvé ho zde diváci mohli  vidět v roce 2002 na turné In the Flesh po boku svého otce Rogera  Waterse, leadra  legendární rockové kapely Pink Floyd. Zanedlouho si ho pro své evropské turné vybrala světoznámá zpěvačka Marianne Faithfull. Během roku 2007 se Harry Waters vrátil  při veleúspěšném tour Dark Side of the Moon.  S českými muzikanty stanul na pódiu poprvé v říjnu roku 2009, kdy vystoupil jako speciální host ve vyprodané pražské O2 areně v rámci koncertu Filipa Benešovského The Wall 2009,kterého zná publikum např.z kapel Neřež, Marie Rottrová a dalších. Zejména po veleúspěšném vystoupení (jaro 2010) na finálovém večeru mez. Festivalu JAZZINEC  vznikl projekt zvaný Harry Waters & Friends, ve kterém výrazný pianista hraje s českou jazzovou elitou, s níž Harry  Waters opět toto turné beznadějně vyprodal.

  Vstupné:  150,-Kč    

   

   23.11. 19:00

  Žatecký příležitostní sbor

  Oslava krásných osmnáctin Žateckého příležitostního sboru v   komponovaném pořadu oslaví toto ojedinělé uskupení své „dospělácké  narozeniny“ a okoření  je překvapujícím hostem…..

  Vstupné: 100,- Kč   

   

  26.11. 19:00

  Velký holky nepláčou

  Divadelní hra tak trochu pro ženy, tak trochu pro muže, nejvíce však pro všechny, kteří se chtějí upřímně bavit a od srdce smát.

  Co si počnou dvě dámy, kterým se rozpadlo manželství? Jejich problémy je svedly dohromady. Na takové zápletce vlastně není nic směšného. Omyl. Humor a nadsázka s jakou dámy řeší své problémy, vede ke komickým situacím. Namísto toho, aby se dvě opuštěné manželky trápily někde o samotě založí spolu vlastní takzvané manželství, ve kterém každá hraje tutéž iritující roli, díky níž dovedla předtím manžela málem k šílenství. Taktéž rozhovory mezi kamarádkami jsou velice komické, připomínají styl světoznámého seriálu Sex ve městě.

  Komedie Neila Simona, ve které účinkují mj.: Jana ŠULCOVÁ,Veronika JENÍKOVÁ,VendulaKŘÍŽOVÁ,D.BATULKOVÁ/K.SEIDLOVÁ;Č.GEBOUSKÝÉ.ČEKAN;M.VAŠINKA/L.HRUŠKA

  Vstupné:   200,- / 190,- / 180,- Kč       

  Předplatné skupiny A a mimo předplatné

   

  28.11. 10:00 a 14:00

  Na kouzelném paloučku

   Loutkoherecká skupina „LOUDADLO“ připravila nejen pro dětské diváky představení plné komických dialogů,písniček,pohádek a soutěží, kterých se děti sami účastní.Zajímavostí této loutkové revue jsou černo-divadelní scény a loutky v nadživotní velikosti ,které uvádějí v úžas nejen děti, ale i dospělé diváky.

  Tančící slunečnice,kamarádi žabáci KVIK a KVAK a neodolatelný „šoumen“ myšák KIKO a jejich hosté – JŮ a HELE se předvedou v plné parádě ve skutečně unikátním představení, což potvrzují pořadatelé z celé republiky.

  Předplatné skupiny E,M   a  mimo předplatné

  Vstupné:  40,- Kč               

   

  28.11. 19:00

  Irské balady

  Koncert  písní ze smaragdového ostrova v komorním provedení zpěvačky a kytaristky Věry KLÁSKOVÉ, naší nejlepší interpretky lidových písní a tradicionálů Britských ostrovů, především irských balad. V koncertu zazní řada irských písní doplněných o několik anglických, skotských a českých v osobitém komorním podání.

  Věra Klásková v poslední době často vystupuje s talentovaným kytaristou Ondřejem Pourem velkým fanouškem Willieho Nelsona.

  Diváci se mohou těšit na komorní kultivovaný projev, pěvecký výraz a citlivě respektovanou atmosféru textu písně umocněnou dobrou znalostí jazyka.

  Předplatné skupiny D  a  mimo předplatné

  Vstupné:   150,- Kč          

   

  VÝSTAVA: Obrazy žateckých malířek  Miroslavy JEŽKOVÉ a Jany KOKEŠ

  Připravujeme:

  Činohra:    Mezi nebem a ženou (DS Frída)

                    České nebe (Divadlo Járy Cimrmana)    

  Pohádka :  Čertův švagr(Divadlo Julie Jurištové)

                    Kde se vzaly Vánoce(Petr Kubec)

                    Vánoční příběh (Víťa Marčík jr.)

     [Akt. známka: 2,50] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
    Mediální partneři  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla