10. 07. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (232)
mínus Digitální kino (116)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (125)
mínus Koncerty (256)
mínus Letní kino (54)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na LISTOPAD 2014
  Vydáno dne 13. 10. 2014 (4213 přečtení)

  Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na LISTOPAD 2014.... předprodej lístků bude zahájen již od 20.10. na pokladně divadla.

  1.11. 17:45   Gorges BIZET: CARMEN

   The New York Times popsaly inscenaci Carmen z dílny režiséra Richarda Eyera jako „uhrančivou“. Není divu, že se stala nejúspěšnější operou v historii přímých přenosů Met: Live in HD. Titulní roli svůdné cikánky ztvární Anita Rachvelishvili, která za ni sklidila nevídaný úspěch na předních světových jevištích. Aleksandrs Antonenko se představí jako zamilovaný voják don José, nadějná sopranistka Anita Hartig bude zpívat Micaëlu a Ildar Abdrazakov toreadora Escamilla. Orchestr Metropolitní opery bude řídit španělský dirigent Pablo Heras-Casado.
  Předpokládaná délka přenosu 3 hodiny a 38 minut.

  Účinkují: Anita Hartig (Micaëla), Anita Rachvelishvili (Carmen), Aleksandrs Antonenko (Don José), Ildar Abdrazakov (Escamillo)

  Předplatné skupiny O a mimo předplatné

  Vstupné : 300,-Kč

   

  5.11. 10:00  a 14:00 PLECHA A NEPLECHA V LESE

  Aneb  každý správný kamarád, pohádky má taky rád. Proto se v tomto představení vypravíme s dětmi do lesa a budeme si povídat o stromech, květinách, o vodě a hlavně o zvířátkách. Můžeme v lese potkat strašidla nebo jen lesní zvířátka? To třeba ježek umí udělat pěkný rámus. Jak se zvířátka chystají na zimu a jak to vypadá, když se probudí ze zimního spánku? Pokud jdeme na houby, musíme si dát pozor na ty jedovaté! Zazpíváme mnoho krásných písniček a také pozveme děti, aby nám aktivně pomáhaly hledat, co se to vše v lese děje.

  Předplatné skupiny E,M  a  mimo předplatné

  Vstupné : 45,-Kč

   

  12.11.   19:00  MANŽELSKÝ POKER

  V životě nastávají situace, kdy dochází k „vyložení karet na stůl“, takže „karty jsou rozdány“ a jednotlivá kola vysvětlování a slovních hříček, které ve své hře popsal slavný autor, mistr francouzské konverzační komedie Marc Camoletti (mimochodem autor jedné z nejúspěšnějších komedií A do pyžam)  dokonale pobaví návštěvníky  . divadla.

  V režii Petra Hrušky se představí protagonisté Divadla Palace-:Jiří LANGMAJER,Daniela ŠINKOROVÁ,Kateřina  PINDEJOVÁ,Adéla GONDÍKOVÁ / Andrea KERESTEŠOVÁ/ Michaela SEJNOVÁ, Jan KRAFKA, Petr STACH

  Mimo předplatné

  Vstupné : 350 ,-Kč

   

  14.11.  11:00   ARIES

  Koncert souboru bicích nástrojů z Liberce .Soubor ARIES představuje zcela výjimečnou záležitost v republikovém měřítku, na základním stupni uměleckého školství je jedním z mála souborů tohoto druhu, což je dáno jednak náročným nástrojovým zázemím, kterým nedisponuje žádná ZUŠ v ČR (marimba,xylofon, vibrafon, zvonkohra,bicí souprava,tympány),zejména však osobou vedoucího souboru, vynikajícího pedagoga a hudebníka Mgr.Sergie GRYGORENKA.

  Vstupné : 40,-Kč

   

  14.11.    18:00   10+10=20

  Oslavný koncert dvacetiletého trvání a zpívání ŽATECKÉHO PŘÍLEŽITOSTNÍHO SBORU.

  Hostem oslavného koncertu je soubor ARIES z Liberce.

  Mimo předplatné

  Vstupné :  80,- Kč

   

  19.11.  19:00   AMC TRIO & M.P.STEWART

  Vynikající americký jazzový trumpetista M. P. Stewart , který hrával i s takovými hudebními hvězdami jak jsou Quinsy Jones, Whitney Houston, Kenny Garret či Diana Ross. S tímto legendárním trumpetistou vystoupí prešovské AMC Trio,jehož hudba   čerpá z různorodosti a elegantní zpěvnosti předkládaných témat inspirovaných například i populární hudbou, nebo nápěvy z východoslovenského folklóru.AMC TRIO není triem jednoho lídra, ale triem třech rovnocenných členů, jejichž vzájemná odlišnost se spojuje do vyváženého celku.

  Stanislav Cvanciger, bicí,

  Peter Adamkovič, klavír

  Martin Marinčák, kontrabas 

  Mimo předplatné

  Vstupné :  120,- Kč / 60,- Kč (při předložení vstupenky z minulého koncertu

   

  20.11.    19:00   Michal HORÁČEK : MEZI NÁMI

    Michal Horáček, jeden z nejlepších českých textařů, se tento rok hlásí o slovo s novým hudebním recitálem „Mezi námi“. Svou rozsáhlou tvorbu chce představit v projektu, který se má stát dle jeho slov hudební událostí roku. V samotném představení účinkuje sám Michal Horáček, působí jako vypravěč, kde představí svou poezii, prolne ji s historkami a básněmi, které souvisejí s jeho jednotlivými hudebními projekty. Během devadesátiminutového pořadu spojí mimořádný textař své improvizované úvahy o nadčasových i právě aktuálních tématech s písněmi interpretovanými talentovanými umělci a šansoniéry, jako jsou Ondřej Ruml, Lenka Nová nebo František Segrado, které doprovodí Kvartet Mateje Benka .

  Mimo předplatné

  Vstupné : 320,- / 310,- / 300,- Kč  

   

  21.11.   19:00  8 ŽEN

  Zima. Vánice. Dům odříznutý od okolí. Vražda. A 8 podezřelých žen.

  8 příběhů, 8 tajemství. A 1 mrtvý muž za zamčenými dveřmi. Tak lze velmi stručně charakterizovat hru francouzského dramatika,herce a režiséra Roberta THOMASE, opomíjeného umělce, který prosazoval nový žánr: COMÉDIE POLICIÉRE, tedy hravé spojení komedie a napětí a osobitý humor. Odpověď na otázku, zda-li je vrahem jen ten, kdo stiskne kohoutek najdou diváci po shlédnutí této inscenace, kterou uvádí Divadlo NAVENEK s částečně adaptovaným textem.

  Činohra je uváděna v rámci ochotnických představení.

  Mimo předplatné

  Vstupné :  80,- Kč       

   

  22.11.     18:45   Gioacchino ROSSINI: LAZEBNÍK SEVILSKÝ

   Metropolitní opera uvádí bujarou inscenaci Rossiniho klasické komedie, jež dala světu několik nejznámějších operních melodií. V představení exceluje Isabel Leonard jako smělá Rosina, tenorista Lawrence Brownlee jako její intrikující milovník a Christopher Maltman jako nesmírně vynalézavý a neodolatelný lazebník Figaro. Barvitou a libozvučnou hudbu diriguje Michele Mariotti.  Předpokládaná délka přenosu 3 hodiny a 25 minut.

  Účinkují: Isalbel Leonard (Rosina), Lawrence Brownlee (hrabě Almaviva), Christopher Maltman (Figaro)  Předplatné skupiny O a mimo předplatné

  Vstupné : 300,-Kč              (předplatné 280,-)       

   

  23.11.    15:00  KRÁSKA  A  ZVÍŘE

  Pro naše nejmenší diváky uvede 1.neratovická divadelní společnost  poetickou pohádku Františka HRUBÍNA na starofrancouzké motivy o tom, že každá milující bytost má moc učinit krásným a milým toho koho miluje ...  Romantická a výpravná pohádka pro celou rodinu.

  Mimo předplatné

  Vstupné : 80,- Kč 

   

  25.11. 19:00 RUDA Z OSTRAVY

  ONE KURDE ŠOU CYPA Z RÁDIA - TO NEJ SYNKA ŠIKOVNÉHO

  Šou toho nejlepšího co známe od Rudy z Ostravy .

  Ruda z Ostravy je oblíbeným moderátorem a bavičem na různých společenských akcích. Jeho historie začíná v roce 2005, kdy pro pořad kabelové televize HBO " NA STOJÁKA" vznikla postava burana, horníka z ostravských dolů - Ruda z Ostravy. Do podvědomí širší veřejnosti se Ruda dostal v roce 2008 díky pořadu X-FACTOR /TV NOVA/ kde předvedl legendární vzdušné bubínky a pecku Ach synku, synku. S pomocí Noisebrothers vytvořil hudební klip „Markéta" – parodie na píseň Falling Slowly, která se stala v roce 2008 hitem českého internetu a na portálu STREAM.CZ vytvořila první MILIÓN kliknutí. V současné době Ruda baví posluchače  na FREKVENCI 1.  Předplatné skupiny D a  mimo předplatné  Vstupné  : 200,- Kč

   

  27.11. 9:00 MARYŠA

  Známé drama Viléma a Aloise Mrštíků   přicházejí představit  herci Divadla Různých jmen. Prostřednictvím „populární látky“, kdy energetickými  náboji této „nové“ inscenace jsou temperament hlavních představitelek, akordeon a živý zpěv, představují  tuto klasiku ve svém ztvárnění "svobodnou"   - není dlouhá, nepůsobí zátěžově, osvěžuje ji zpěv a harmonika.  

  Hrají: Romana Goščíková, Milan Enčev, Valérie Zawadská/Alena Štréblová, Anna Kulovaná/ Týna Průchová, Petra Špindlerová/Kateřina Pindejová, Marcel Rošetzký/ Petr Franěk, Otto Rošetzký/Jan Szymik, Vojtěch Havelka/ Ondřej Černý a Lukáš Burian.

  Mimo předplatné

    

  27.11.    19:00   MAFIE A CITY

  Přiznat svému nejlepšímu příteli, že jsem milencem jeho dcery ... je záležitostí delikátní. Zejména pak, je-li on kmotrem mafie ... Co myslíte, jak by jste reagovali na skutečnost, že chodí s vaši dcerou o dost starší muž? Jaké myslíte, že jsou praktiky Sicilské mafie při řešení těchto delikátních rodinných záležitostí?

  Odpovědi na tyto otázky mohou diváci uslyšet při shlédnutí zábavné komedie umocněné dvojsmyslností obsahu  vzájemných dialogů. V režii Ivana Vyskočila a s vynikajícím překladem Jaromíra Janečka uvedou herci společnosti Sophia Art :

  Ivan VYSKOČIL/Josef LAUFER , Lukáš LANGMAJER, Veronika NOVÁ, Karel ZIMA,

  Předplatné skupiny A a  mimo předplatné

  Vstupné : 270,- / 260,- / 250,- Kč                    

    

  28.11.   8:30 a 10:30 TŘI  MUŠKETÝŘI

  Hudební komedii podle slavného románu Alexandra DUMASE st.“ z dílny „ Docela velkého divadla v Litvínově  v režii Jurije GALINA napsala Jana GALINOVÁ.

   Hudba a texty písní Jan TUREK  

  Hrají, zpívají a šermují : Jan BOUŠE, Petr ERLITZ, Petr KOZÁK, Martina PAWEROVÁ, Jana GALINOVÁ, Lenka LAVIČKOVÁ, Lukáš MASÁR, Andrea TRAGANOVÁ, Lucie VÝŠKOVÁ, BALŮ   Mimo předplatné

  Vstupné :  60,- Kč                                                       [Akt. známka: 3,60] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla