23. 02. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (230)
mínus Digitální kino (115)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (121)
mínus Koncerty (254)
mínus Letní kino (52)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na LEDEN 2015
  Vydáno dne 05. 12. 2014 (4054 přečtení)

  Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na LEDEN 2015 .... předprodej lístků bude zahájen již od 20.12 na pokladně divadla.

  Pohádka pro děti-mimo předplatné

  11.1.    15:00    O SNĚHURCE

  Aneb „Kdo je v zemi zdejší nejhezčí a nejkrásnější?“ . Divadlo KAPSA uvede pro naše nejmenší diváky romantický pohádkový muzikál na motivy známé a proslulé pohádky bratří Grimmů. Délka představení :55 minut.

  Vstupné: 80,- Kč           www.divadlokapsa.cz

    

  Pohádka pro děti-předplatné skupiny E a M i mimo předplatné

  14.1.    10:00 a 14:00        POVÍDÁNÍ O PEJSKOVI A KOČIČCE

  Veselé příhody známých zvířecích postaviček tak ,jak je vylíčil ve své knize slavný český spisovatel  Josef ČAPEK.Na motivy jedné z nejznámějších českých „literárních“ pohádek ožijí v divadelní podobě příhody: Jak myli podlahu…,Jak sušili prádlo…, Jak pekli sváteční dort. Délka představení : 60 minut.

  Vstupné: 45,- Kč                                                                                                    www.divadlo-rozmanitosti.cz

    

  Činohra-předplatné skupiny A i mimo předplatné

  15.1.    19:00         KRÁLOVA ŘEČ

  Hra je předchůdkyní slavného stejnojmenného filmu a začala vznikat v 80.letech minulého století na motivy vzpomínek a podle tajných deníků svérázného „královského logopeda“ L.Loguea. V centru příběhu ,založeného na skutečných událostech, o síle rodící se z překonání slabosti , stojí britský král, právě nastoupivší na trůn.Jeho „koktavý“ handicap, nesmělost a psychická zranitelnost ohrožují království stojící na prahu 2.světové války.

  V Seidlerově tragikomedii o potřebě mít v čele impéria silnou osobnost se skvělým způsobem blýskl  herec Martin STRÁSKÝ , známý našim divákům z TV obrazovky (například ze seriálu“ Doktoři z Počátků“.)

  Délka představení: 2hod. 55 minut i s přestávkou   

  Vstupné: 350,-/330,-/300,- Kč                                                                         www.divadlopodpalmovkou.cz

    

  Představení pro MŠ a 1.stupeň ZŠ - mimo předplatné

  16.1.    8:30 a 10:00        CESTOVÁNÍ PO SVĚTĚ

  Tento Best Of pořad je vytvořen na základě hitparády dětí i učitelů, kteří zvolili nejžádanější písničky, příběhy a scénky z nejoblíbenějších písniček a vyprávění Pavla Nováka.y. Je opakováním všeho, co se děti dověděly v předchozích pořadech. Obsahuje hity jako Kdo si hraje nezlobí, Mravenci, Doktora se nebojíme, Myši Mitsubiši, Budliky budliky a mnoho dalších. Děti se aktivně zapojují do tohoto výchovného pořadu zpěvem i tancem. Procvičují  melodické a rytmické dovednosti. Pořad obsahuje 10 písniček .

  Délka představení: cca 50 minut.

  Vstupné: 45,- Kč                                                                                                                     www.pavelnovak.cz

   

   Opera-satelitní přenos -předplatné skupiny O a mimo předplatné

  17.1.    18.45        Franz LEHÁR:  VESELÁ VDOVA

  Broadwayská režisérka a choreografka Susan Stroman, která inscenovala například muzikály Crazy for You, Contact nebo The Producers, jež získaly ocenění Tony Award, bude v Metropolitní opeře debutovat rozkošnickou inscenací Lehárovy nestárnoucí operety Veselá vdova. Zpívat se bude v novém anglickém překladu Jeremyho Samse. Lehárovo nejznámější dílo patří mezi divácké hity už od své premiéry v roce 1905. Kdo by neznal píseň o Vilje, „U Maxima jsem znám“ anebo „Ženy, ženy“. Renée Fleming si svůj rozsáhlý repertoár, čítající jen v Metropolitní opeře na 22 rolí, rozšíří o ovdovělou pařížskou milionářku Hanu. Za dirigentským pultem stane Andrew Davis a na jevišti dále Nathan Gunn v roli Hannina milence Danila, Alek Shrader coby mladý šlechtic Camille de Rosillon, Thomas Allen jako intrikánský baron Zeta a broadwayská sopranistka Kelli O’Hara ve svém metropolitním debutu jako baronova manželka, koketa Valencie.
  Předpokládaná délka přenosu 2 hodiny a 57 minut. Nastudování -
  anglicky s anglickými a českými titulky

  Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,- Kč)                                                                       www.metopera.cz

   

   

  Procházka slavnou operetou-mimo předplatné

  19.1.    19:00    POLSKÁ KREV

  Polská krev je beze sporu nejznámější a nejlepší českou operetou. Na námět Puškinovy povídky „Slečna selka“ napsal Leo Stein libreto, na které Oskar Nedbal zkomponoval hudbu.

  Účinkující včetně alternací : MartinKalvoda/Marek Pavlíček(Zaremba),Marie Hitnausová/Michaela Šírová (Helena), Jan Bochňák/Jakub Turek (Bolo), Lucie Fürstová/Kateřina Oplová (Jadwiga), Jolana Slavíková/Veronika Šlégrová (Wanda), Jakub Hliněnský/Matěj Kettner (Popiel)

  Režie: Zbyněk Brabec   Choreografie: Ivan Krob   Klavírní doprovod:Václav Loskot  

  Délka představení: 80 minut

  Vstupné: 150,- Kč                                                       

    

  Činohra- mimo předplatné

  26.1.    19:00        LHÁŘI

  „Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř“, to je motto milosrdné komedie o nemilosrdných věcech, jíž vévodí černý situační anglický humor a skvěle napsaný text.  Hra pojednává o citlivých policistech, které dělí od vytoužených vánočních svátků jen poslední, ale velmi choulostivý úkol. Pod tíhou vánoční atmosféry se však snaží o lidský přístup, který jejich autoritu strážců zákona dočista zesměšní a znemožní. V představení uvidíte osm skvělých herců a právě obsazení je třešničkou na dortu celého představení: V hlavních rolích se představí: Václav Kopta (Sněženky a Machři) Vojta Záveský (Na Stojáka) dále Jana Šulcová, Marcel Vašinka /Čestmír Gebouský, Vendulka Křížová/Simona Vrbická, Daniel Bambas/Gustav Hašek ,Anna Kulovaná/Daniela Choděrová a Rozálie Vínerová. Jana Šulcová v roli, ve které jste ji ještě neviděli a poprvé bude stát na jevišti i se svou dcerou Rozálií Víznerovou. Taktéž V.v Kopta a S.Vrbická -manželé, kteří budou spolu na jevišti poprvé od školy.

  Délka představení: 2 hodiny i s přestávkou.

   

  Vstupné: 280,-/250,-/230,- Kč                                                                                     www.agenturafamilie.cz

   

  Činohra- mimo předplatné

  28.1.    19:00         ORGASMUS BEZ PŘEDSUDKŮ

  Odvážná hra pro odvážné diváky a ještě odvážnější herce aneb „ Jsou věci, o kterých se mluví jen v posteli…“.Skvělou konverzační komedii italských autorů Diega Ruize a Fiony Bettanini, která se dlouhodobě hraje po celém světě s velkým úspěchem, nastudovali herci Divadla VeTři - Michaela Marková & Martin Holeček. Hlavním tématem hry je vztah mezi mužem a ženou a jejich často velice rozdílné pohledy na partnerství a sex.Délka představení: 2 hodiny i s přestávkou.

  Upozornění: Hra není vhodná pro malé děti a puritány!!!

  Vstupné: 100,- Kč                   www.divadlo-vetri.cz

   

   

  Koncert-předplatné skupiny D a mimo předplatné

  29.1.    19:00         VOJTA“KIĎÁK“ TOMÁŠKO

  Po delší odmlce představí tento folkař svým věrným posluchačům recitál, plný veselých i vážných písniček  o lásce o přátelství o přírodě.Písniček o víře i naději v lepší svět. Při svých toulkách s  kytarou po této zemi a za tu dobu napsal určitě více než tři sta písní, některé zůstaly v krabici zapomnění, jiné si lidé oblíbili a chtějí je slyšet vícekrát. Jen tak namátkou: Toulavej, Nebe plné koní, Rocky Mountains, Morava, Zelená košile, Česačů bavlny bál, Náklaďák do L.A., Druhá míza, Středa, Armagedon, Hlava nad vodou, Hádej, kdo tě má rád a desítky dalších. jeho recitále jsou ale zařazeny i písně nové, které teprve čekají na to, jak je posluchač přijme.     Některé skladby si vybrali do svého repertoáru i jiní interpreti, jako Věra Martinová, vizovičtí Flereti, Roháči z Lokte, strakonický Šafrán, plzeňský Jolly Band a dokonce i mužský sbor z Ratíškovic a spousta dalších.

  Délka představení: 90 minut

  Vstupné: 130,- Kč

   

   

  Opera-satelitní přenos -předplatné skupiny O a mimo předplatné

  31.1.    18.45        Jacques OFFENBACH:  HOFFMANNOVY POVÍDKY

  Vittorio Grigolo se představí v titulní roli Offenbachových Hoffmannových povídek po boku abchazské sopranistky Hibly Gerzmavy, která ztvární dvě operní hrdinky – nemocnou zpěvačku Antonii a sobeckou herečku Stellu. Mechanickou loutku Olympii si zahraje americká sopranistka Erin Morley, kurtizánu Giuliettu angličanka Christine Rice. Roli Nicklausse si zopakuje Kate Lindsey a Thomas Hampson svůj úctyhodný metropolitní repertoár rozšíří o čtyři démony. Orchestr Metropolitní opery bude řídit Yves Abel.Předpokládaná délka přenosu 3 hodiny a 46 minut. Nastudování- francouzsky s anglickými a českými titulky 

  Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,- Kč)                                                                       www.metopera.cz

     [Akt. známka: 2,86] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla