14. 08. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (232)
mínus Digitální kino (116)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (126)
mínus Koncerty (256)
mínus Letní kino (55)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - kompletní program na DUBEN 2015
  Vydáno dne 09. 03. 2015 (3596 přečtení)

  Zde předkládáme kompletní program žateckého divadla na DUBEN 2015.

  Představení pro I.st. ZŠ  - mimo předplatné

  2.4.    8:30 a 10:00  „KŘEMÍLEK A VOCHOMŮRKA“     V.ČTVRTEK – P.SLUNEČKO

  Čtyři pohádky z mechu a kapradí, ve kterých skřítci Křemílek a Vochomůrka opraví zlobivé kukačky, pomohou čmelákovi Žumbardovi naladit sluníčkovou basu, Svatojánkovi najdou ztracené světlo, svedou boj o vodní pramen se zlým rakem a setkají se s Ledovou panenkou.

  Délka představení :  1 hodina bez přestávky                                                                               www.anfasdivadlo.cz

  Vstupné: 50,- Kč                                                                                                 

   

  Koncert-mimo předplatné

  7.4.  19:00   GWYN ASHTON TRIO

  Opětovně po velkém úspěchu vystoupí v žateckém divadle naturalizovaný Australan původně z Walesu se svým typickým soundem, tentokrát jako australsko-britsko-brazilský bluesrock zeppelinovského střihu…

  Gwyn Ashton (GB) – kytary, zpěv, Bernardo Fajoes (Brazílie) – baskytara, Arthur Kauffmann (Brazílie) – bicí, (nová fantastická brazilská rytmika z Ria de Janeira!) 

  Vstupné: 150,- Kč / 75,- (při předložení vstupenky z minulého koncertu)          www.gwynashton.com

   

  Činohra   - předplatné skupiny A i mimo předplatné

  9.4.    19:00   POSTAVEN (I) Í  MIMO HRU - ZOLTÁN EGRESSY

  DIVADLO RADKA BRZOBOHATÉHO uvede komedii o fotbalu, kamarádství a lásce k jedné ženě. Horká novinka současného maďarského autora se odehrává ve fotbalové šatně během ligovéno zápasu, kde rozhodčí nejsou jen rozhodčími, ale především lidmi, kteří si spolu s dresy, píšťalkou či kartami přinášejí také vlastní mindráky a smutky, jež jsou mnohdy ještě směšnější a absurdnější než samo fotbalové šílenství... Skrze fotbal se autor snažil s lehkou melancholií a přitom i s notnou dávkou sarkastického humoru, popsat divákům svět, ve kterém každý "kope do toho svého míče".

  Režie: R.Štolpa    Hudba: O.Brzobohatý     Hrají : J.Révai/M.Hrabě ; E.Čekan/R.Štolpa ; R.Štolpa/P.Semerád

  Délka představení:   2 hodiny a 20 minut včetně přestávky

  Vstupné: 310,-/300,-/290,- Kč              www.divadlorb.cz

   

  Představení pro děti – předplatné skupiny E,M a mimo předplatné

  15.4.    10:00 a 14:00 KOUZELNÉ KŘESADLO – DIVADLO POHÁDKA

  V obnovené premiéře hudební pohádky na motivy klasického příběhu světoznámého vypravěče pohádkových příběhů Hanse Christiana Andersena "Křesadlo“ se setkáváme s vysloužilým vojákem Jankem, jehož dobré srdce a veselá mysl ochrání před úmysly zlé babice, získá tak Kouzelné křesadlo a s pomocí mocného strážce pak vše zlé obrátí v dobré. Navíc získá srdce princezny.

  Délka představení:  60 minut bez přestávky

  Vstupné: 45,- Kč         www.divadlopohadka.cz                                                                                                                                                                          

   

  Koncert- předplatné skupiny D a mimo předplatné

  15.4.    19:00 FLERET

  … aneb DVORNÍ KAPELA VALAŠSKÉHO KRÁLOVSTVÍ v žateckém divadle

  Vizovická kapela Fleret patří ke stálicím na české hudební scéně. Za více jak třicet let své existence odchovala tři generace fanoušků a na svém kontě má přes deset studiových alb, z nichž několik dosáhlo zlaté i platinové prodejnosti. Díky svému jasně rozpoznatelnému zvuku, který není třeba nikam řadit a nikterak škatulkovat, a díky přímočarým osobitým textům, převážně z pera pánů Myslivečka a Mrlíka, Fleret jasně odkazuje na pevné valašské kořeny.

  Vstupné: 200,- Kč         www.fleretmusic.cz

   

  Podnájem divadla - mimo předplatné

  16.4.    18:00  12.BENEFIČNÍ KONCERT – DĚTSKÝ DOMOV ŹATEC

  Akce Dětského domova v Žatci

  Vstupné: 50,- Kč                                                      

                

  Koncert – mimo předplatné

  18.4.    18:00   IV.KONCERT K PŘIVÍTÁNÍ JARA

  aneb NĚKDO TO RÁD HORKÉ HARMONY BAND a PRIME TIME VOICE

  SLAVNÉ SWINGOVÉ  ČESKÉ I SVĚTOVÉ MELODIE 30.-60.let opět potěší podmanivou harmonií i rytmikou v podání saxofonového HARMONY BANDU pod ved. L. ČAJKY, s tenorem P.MACHÁTEM  a pěv. triem PRIME TIME VOICE. ... Trio zpěvaček, které mj. spolupracovalo s Melody Makers Ondřeje Havelky, a blues. kytarista Jiří Kovář vystoupí jako hosté saxofonové kapely HARMONY BAND se svým programem swingovek a barrandovských i hollywoodských filmových šlágrů. ...
  Očekávejme večer plný zvučných tónů, výborného zpěvu a skvělých písní a melodií od Gl.Millera, D.Ellingtona, G.Bernsteina, B.Bacharacha, P.Anky a samozřejmě také Jar.Ježka a J.Traxlera. 

  Hrají: HARMONY BAND - um.ved. Lukáš Čajka, Jiří Kovář - blues quitarZpěv: Pavel Machát a PRIME TIME VOICE (T.Roskovcová, D.Šimíčková, M.Marinová.

  Koncert v rámci výročí 750 let udělení královských privilegií Městu Žatec se koná pod záštitou Mgr.Zdeňky Hamousové, starostky Města Žatec.

  Vstupné:  170,- Kč ( předprodej do  5.4.2015 )  /  200,- Kč ( od 6.4.2015) 

   

  Pohádka pro děti –  mimo předplatné

  19.4.     15:00 PRASÁTKO PIGY A PRŮŠVIH  S MAPOU

  „Prasátko Pigy a neposedný kocourek Vojta jsou velcí kamarádi, co se pořád pošťuchují a občas se dostanou do nějakého maléru. Nechme si od nich vyprávět příběh o průšvihu se zničenou mapou!“

  Setkáme se s mnoha zvířátky z lesa, zažijeme veršovanou palačinkiádu a nakonec můžeme pomoct zničenou mapu opět obnovit. Představení je určené dětem od 3 let .Hraná pohádka v kombinaci s loutkami.

  Délka představení:  50 minut

  Vstupné: 100,- Kč           www.pigy.cz         

   

  Činohra  -   mimo předplatné

  21.4.     19:00  BYT NA INZERÁT – MARC CAMOLETTI

  Odkvétající varietní umělkyně Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, nás přesvědčí expozice hry. Všechny obyvatelky bytu se proto nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny (opět bez vědomí těch ostatních) si podají inzerát. Majitelka bytu hledá nového nájemce, pianistka žáka, malířka model pro obraz Spartaka a služebná životního partnera. Zájemci, čtvero mužů nejrůznějšího ražení, se brzy dostaví, ale samozřejmě jak to bývá zrovna ve chvíli, kdy není doma správná inzerentka. Navíc zkratkovitá řeč inzerátů, známá i z našich novin, možnost dorozumění ještě více zkomplikuje. A tak sledujeme složité eskapády jednotlivých zájemců, kteří sice přišli na správnou adresu, ale chtějí se po nich nebo se jim naopak nabízejí prapodivné věci. Že si nakonec všichni přijdou na své je nasnadě, i když zdaleka ne tak, jak si původně představovali. Ve Francii nesmírně úspěšná komedie nabízí řadu vtipných situací a dialogů. Jistou pikantnost přitom zvládá s pověstným francouzským šarmem.

  Délka představení:  2 hodiny a 15 minut včetně přestávky

  Vstupné: 320,-/300,-/280,- Kč                                                                                     www.divadlohata.cz                                         

   

  Představení pro II.st. ZŠ a SŠ

  23.4.     9:00  JAN HUS – Mučedník nebo zbytečná oběť ?

  Komponované pásmo  o okolnostech upálení mistra Jana Husa s dobovými texty, faktografickými údaji, hudbou gotiky, ale také pozdější  reformace. Jako mistr J.Hus zde vystoupí známý český herec Jan POTMĚŠIL  s uměleckým přednesem úryvků z Husových děl a textů z kostnického Konsilu , postavu inkvizitora ztvární známý český zpěvák-barytonista Oldřich KŘÍŽ (člen opery ND v Praze), jenž bude také zpívat dobové písně a barokní árie německé luteránské provenience.

  Obě historické postavy doplní svým výkladem instrumentalisté Václav NÁVRAT(barokní housle, bicí nástroje) a  Přemysl VACEK(loutna, arciloutna), kteří spolu se zpěvákem vysvětlí  význam Husova odkazu reformace a provedou ukázky z mystických skladeb německé i světové reformace.

  Vstupné: 60,- Kč                                                                                        

  Podnájem divadla - hudební pořad pro školy

   

  24.4.     8:30  HUDEBNÍ PŘEDNÁŠKA

  Hudebně a kulturně vzdělávací pořad  určený žákům I. a II. stupně ZŠ, studentům gymnázií, středních škol a učilišť.  Žáci a studenti  se dozvědí mnoho zajímavých a důležitých informací o vzniku hudebních stylů a žánrů, ale zároveň i mnoho zajímavostí o životě a díle hudebních ikon moderní populární hudby. Představení je koncipováno s ohledem na obsah školních osnov a je nejen vhodným doplňkem při výuce předmětu hudební výchova, ale také přispívá studentům k jejich všeobecnému vzdělání a k dobré orientaci v oblasti hudby. V závěru některých dílů také probíhají zábavné kvízy, které uvolněnou a humornou formou zjišťují nabyté vědomosti žáků a studentů. Projektu byl již krátce po uvedení vydán v roce 2003 certifikát Ministerstva školství.

  Obvyklá délka pořadu :  cca 65 minut

   

  Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

  25.4.    18:15  P. Mascagni / R. Leoncavallo :

  SEDLÁK KAVALÍR / KOMEDIANTI (Cavalleria rusticana / Pagliacci )  

  Po 45 letech uvede Metropolitní opera novou inscenaci oblíbeného veristického dvojprogramu v režii Sira Davida McVicara. Titulní tenorové role obou děl, svůdníka Turiddu i klauna Cania, v Met poprvé ztvární Marcelo Álvarez. Eva-Maria Westbroek bude v Sedláku kavalírovi zpívat zklamanou Santuzzu a Željko Lučić kavalírského Alfia. V Komediantech vystoupí v roli Caniovy nevěrné ženy Neddy sopranistka Patricia Racette a spolu s ní George Gagnidze, který v Met poprvé ztvární Tonia. Obě díla bude dirigovat Fabio Luisi.
  Předpokládaná délka přenosu 3 hodiny a 30 minut.     Nastudování :
  italsky s anglickými a českými titulky

   

  Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,- Kč)                                                                      www.metopera.cz

   

  Celoměstská akce žateckým občanům

  30.4.2015    ČARODĚJNICKÝ REJ NA K-500

  Tradiční akce u příležitosti „ Pálení čarodějnic“ neboli  Filipojakubské noci

  Kompletní program akce včetně časového harmonogramu bude uveden na samostatných propagačních materiálech a na webových stránkách Městského divadla

   

   

  Připravujeme na KVĚTEN 2015

  Činohra:      HOŘÍ MÁ PANENKO , JEŠTĚ, ŽE NEJSEM KAT  

  Zábava :      M. DONUTIL – CESTOU NECESTOU

  Pohádka:    ČTYŘLÍSTEK, HOBIT

  Koncert:      FEMI TEMOWO

    

  Výstava :  J.BENDOVÁ – výstava obrazů      [Akt. známka: 2,67] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla