14. 08. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (232)
mínus Digitální kino (116)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (126)
mínus Koncerty (256)
mínus Letní kino (55)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - kompletní program na ŘÍJEN 2015
  Vydáno dne 14. 09. 2015 (4299 přečtení)

  Zde naleznete kompletní program žateckého divadla na měsíc říjen 2015.

  Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

  3.10.    18:45   Giuseppe VERDI / IL TROVATORE (Trubadůr)

  Herecké a hlasové umění sopranistky Anny Netrebko se plně rozvine v její příští nové roli v Metropolitní opeře - ztvární Verdiho hrdinku Leonoru, která neváhá obětovat život, aby zachránila milovaného trubadúra. Osudem pronásledovaného Manrika bude zpívat tenorista Yonghoon Lee, jeho soka barytonista Dmitri Hvorostovsky a mezzosopranistku Doloru Zajick uvidíme v roli cikánky Azuceny s tajemnou minulostí. Inscenaci režiséra Sira Davida McVicara, který se při její tvorbě nechal inspirovat Goyovými obrazy, bude řídit Marco Armiliato.

  Nastudování: italsky s anglickými a českými titulky

  Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,- Kč)        

   

  Zábavná TALK SHOW-mimo předplatné

  7.10.    19:00  IVO ŠMOLDAS,ŠTĚPÁN MAREŠ A MICHAL HERZÁN

  Posezení s vynikajícím glosátorem nejen současného dění ve společnosti a jedním z nejvtipnějších karikaturistů. Pořadem provází Michal Herzán.                    

  Vstupné:  160,- Kč

   

  Koncert-mimo předplatné

  10.10.    19:00  AUBREY JOHNSON Quintet (USA/CZ)

  Aubrey Johnson je americká jazzová zpěvačka žijící střídavě v New York a Bostonu. Je zároveň skladatelkou  a pedagožkou, která se specializuje na vokální jazz a brazilskou hudbu. Je držitelkou titulu "Master of Music" v oboru jazz na konzervatoři v Nové Anglii (New England Conservatory). V roce 2013 vydala své debutové album s doprovodnou kapelou, vedenou saxofonistou Gregem Osbyhm, na labelu Inner Circle Music. V roce 2011 nastoupila do hlasového oddělení na slavné Berklee College of Music v Bostonu a stala se zde nejmladší učitelkou jazzového zpěvu v historii této prestižní školy. Aubrey během své kariéry koncertovala nebo nahrávala s takovými jazzovými velikány jako jsou Bobby McFerrin , Lyle Mays, Steve Rodby, Mark Walker, Paul McCandless, Fred Hersch a Jimmy Cobb.

  Vstupné:  120,- Kč/ 60,- Kč při předložení vstupenek z minulých koncertů

   

  Akce – Kamarád LORM

  13.10.    9:00  / 10:30 / 17:00 NÁŠ SVĚT 2015

   13.ročník festivalu Malých divadelních forem je již tradiční úspěšnou přehlídkou pod patronací Kamarád LORM   Vstupné : dopoledne: knoflík  / odpoledne :  50 ,-

   

  Představení pro děti – předplatné skupiny E,M a mimo předplatné

  14.10.    8:45 / 10:15 / 14:00  SŮL NAD ZLATO

   Příběh „Soli nad zlato“ je asi velmi dobře známý. Při zachování základního poselství pohádky přichází známá prozaička,dramatička,autorka TV scénářů a spisovatelka Božena ŠIMKOVÁ (např. Krkonošské pohádky) s volně zpracovaným dějem z pokladnice české klasiky a vybrala jednu z nejznámějších českých pohádek z díla naší nejmilejší pohádkářky – Boženy NĚMCOVÉ. Autorka obohatila příběh ještě o další postavy , kde pohádkovou atmosféru dotvářejí písničky, které přinášejí jednotlivé děje, odlehčení a legraci. Cílem tohoto představení je především přiblížit klasický příběh současnému malému divákovi.

   Vstupné: 45,- Kč

   

  Činohra   - předplatné skupiny A i mimo předplatné

  16.10    19:00 PAN HALPERN A PAN JOHNSON  

                                                  – Lionel GOLDSTAIN/Divadlo  UNGELT

   … u hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan HALPERN a pan JOHNSON…   Prozrazovat více by byla škoda. Přijďte se podívat na excelentní výkony dvou vynikajících českých herců – pana Petra KOSTKY a pana Františka NĚMCE , kteří pod záštitou Divadla UNGELT uvedou českou premiéru hry v režii Ladislava Smočka ,kterou v současnosti ji uvádějí s velkým úspěchem divadla v USA, Francii a Německu. Hra měla světovou premiéru v Londýně a svou poslední roli v životě si v ní zahrál Sir Laurence OLIVIER.

   Obvyklá délka představení je 1h a 45 minut včetně přestávky

  Vstupné: 350,-/330,-/300,-                      

   

  Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

  17:10    18:45      Giuseppe VERDI / OTELLO                

  Verdiho Otello se svou genialitou plně vyrovná Shakespearově tragické předloze. Režisér Bartlett Sher inscenoval Maurův dramatický pád ve špičkovém obsazení: tenorista Aleksandrs Antoněnko ztvární titulní roli, nová hvězda operního nebe sopranistka Sonja Jončeva bude zpívat Otellovu nevinnou manželku a oběť jeho žárlivosti, Desdemonu, a v roli nenávistného Jaga, který krok za krokem dovede Otella ke zkáze, uvidíme barytonistu Željko Lučiće. Orchestr Metropolitní opery bude řídit energický dirigent Yannick Nézet-Séguin.

  Nastudování: italsky s anglickými a českými titulky

  Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,-

   

  Pohádka pro děti

  18.10    15:00  SNĚHOVÁ KRÁLOVNA

   Chcete vědět, kde se za polárním kruhem vzal medvěd Panda a dva tučňáci? Tak to budete muset přijít  na pohádku SNĚHOVÁ KRÁLOVNA. Malý sob vám tam všechno vysvětlí. A uvidíte i Gerdu a Káje, ale také horského krále, Kájovu sestru Kirsten a malou Anneké a jejího strýčka Larsena. A především Sněhovou královnu.Tu, která, když byla ještě obyčejnou Zimou, vyhnala z kraje Jaro, Léto i Podzim, aby mohla celé roky vládnout sama. Výpravnou hudební pohádku Jany Galinové a Jana Turka napsanou na motivy Hanse Christiana Andersena hraje pod vedením režiséra Jurije Galina a choreografky Lenky Lavičkové celé Docela velké divadlo. V titulní roli Andrea Traganová.

  Délka představení:  cca 65 minut ( bez přestávky)

   Vstupné: 100,-

   

  Představení pro děti – předplatné skupiny E,M a mimo předplatné

  21.10.     8:45 / 10:15 / 14:00  KOCOUR V BOTÁCH

  Pohádkový muzikál Jany Galinové a Jana Turka o kocourovi Mikym, který si půjčí opravdové mušketýrské boty, ale za to se musí vydat do světa dělat dobré skutky. Cestou se potká s odvážným rytířem Artušem a krásnou čarodějkou Amandou a společně vysvobodí ze zakletí zlého kouzelníka Merlina krásnou princeznu Belu. Nakonec se ukáže, že to všechno nebyla jen šťastná náhoda. Hrají a zpívají: Michal Žižka, Kamila Raková, Kristýna Lišková, Robert Stodůlka, Petr Erlitz, Petr Kozák a další.

  Scéna chilská výtvarnice Macarena Barra, kostýmy Tomáš Kypta, choreografie Lenka Lavičková, režie Jurij Galin.

  Délka představení:  cca 60 minut ( bez přestávky)

  Vstupné: 45,- Kč                   

   

  Koncert- předplatné skupiny D a mimo předplatné

  21.10.     19:00   KAREL PLÍHAL – KONCERT

  Jemná a hravá poetika, nehumpolácký humor, famózní kytarové umění, bravůrní , krátké- leč  rozmanité texty: To je prostě Karel PLÍHAL.  UPOZORNĚNÍ:  Pořad není vhodný pro děti do 12 let!

   Vstupné: 200,-                                        

   

  Činohra-mimo předplatné

  22.10.      19:00  PADESÁTKA   

  Pod titulem : „ Dědova zlomená hůlka je takovej Jizerskej EXCULIBER!“ uvede A studio RUBÍN pod režijní taktovkou Vojty KOTKA skvělou komedii z prostředí tradiční běžkařské rodiny Bulánů a jejich odkazu k Jizerské padesátce.

  Hrají : Ondřej PAVELKA,Jakub PRACHAŘ  a Marek TACLÍK

  Délka představení: cca 70 minut ( bez přestávky)

  Vstupné: 300,-/280,-/270,- Kč   

   

  Činohra-OCHOTNICKÉ PŘEDSTAVENÍ -mimo předplatné

  24.10.      19:00         SRNKYTomáš SVOBODA

   Když se sejde dost zoufalství na jednom místě, i nejniternější přání se mohou plnit. Pohádka pro ty, co vyrostli.  Divadelní soubor Ty-já-tr  založila  Radka Tesárková, která stojí v čele souboru dodnes. Za tu dobu si soubor našel své jasné místo v kulturním kontextu nejen městské části Praha 7, kde na scéně divadla Radar pravidelně působí, ale také hlavního města Prahy a ve své kategorii mladých souborů celé České republiky.

  Vstupné: 100 ,- Kč          

                            

  Koncert-mimo předplatné

  27.10.      19:00         LACO DECZI

  Tuto hudební  legendu, není ani potřeba představovat. Laco DECZI se svou „CELULOU“ zavítá opět po letech do Žateckého divadla v rámci podzimního turné a zcela jistě přiveze s sebou nádherný hudební zážitek, kdy potěší zejména příznivce osobitého „Lacova“ jazzu s prvky Latino a Groove .

   Vstupné:  150,-           

   

  Koncert s workshopem 

  30.10.      19:00   Mike TERRANA (USA) a Dalibor MRÁZ(CZ)

   Koncert s workshopem uznávaného světového hudebníka-bubeníka  Mike Terrana, kterému skvěle sekunduje náš velmi dobrý a rovněž uznávaný bubeník Dalibor Mráz. V průběhu tohoto výjimečného hudebního večera ( konají se pouze  DVĚ vystoupení v ČR) předvedou zábavnou formou ukázky technik na bicí nástroje a proloží historkami ze svého života , zejména pak z období svých začátků a učení se různých technik a bubenických triků.

  Vstupné:  150,-

   

   Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné

  31.10.  16:45   Richard WAGNER / TANNHÄUSER

  Po více než deseti letech se na jeviště Metropolitní opery vrací Wagnerův raný operní skvost Tannhäuser a to pod taktovkou Jamese Levina. Náročnou titulní roli ztvární přední wagnerovský tenorista Johan Botha. Po jeho boku se objeví Eva-Maria Westbroek, která před několika sezónami v Prstenu Nibelungově slavila ohromný úspěch jako Sieglinde. Rolí Elisabeth svůj repertoár obohatí o další wagnerovskou hrdinku. Barytonista Peter Mattei naváže na svůj nedávný triumf v Parsifalovi rolí Wolframa a jako bohyně lásky Venuše se představí mezzosopranistka Michelle DeYoung.

  Nastudování : v němčině s anglickými a českými titulky

  Vstupné: 300,- Kč (předplatné 280,-  [Akt. známka: 3,00] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla