22. 02. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (230)
mínus Digitální kino (115)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (121)
mínus Koncerty (254)
mínus Letní kino (52)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * RECENZE KONCERT: Laco Deczi - stejně dobrý jak jsme čekali
  Vydáno dne 02. 11. 2015 (955 přečtení)

  Každý podzim odlétá Laco Deczi do Evropy do své bývalé domoviny, aby si zde odjel tour aby zde zahrál svým a před svými krajany. Stalo se už tradicí, že jednou za pár let je pozván i do Městského divadla v Žatci. Tak se stalo i 27.10. O tom že je Laco Deczi v žateckém divadle vítaným a důležitým hostem svědčilo i jeho uvedení ředitelem divadla, panem Martinem Veselým.

  Laco  oproti minulé návštěvě přivezl novou a jako vždy svěží kapelu. Respektive nového basistu a klávesistu, Laco i Vajco  Deczi jsou léta základním stavebním kamenem Celuly New York: Trubka: Laco Deczi; Klávesy: Jan Aleš; Basa: Michael Krásný. Bicí Vajco Deczi.

  Laco Deczi opět potěšil svou brilantní trubkou i skladbami z nového CD. Na to že je mu bez 18 měsíců 80 let působil na jevišti neobyčejně svěže. Laco Deczi je umělecky nadán i v oboru malířství to se mu nějak přeneslo i do hraní. Hrál, jakoby maloval, trochu jak abstraktní umění ale právě v souznění s kapelou to dostávalo smysl.
  Když Laco odpočíval v pozadí, dostávala prostor kapela. Velkou pozornost na sebe strhával baskytarista (šesti strunná basa) nejen svou hrou kdy se místy snažil  suplovat kytaru ale i svým zpěvem beze slov, když jednou  zazpíval normální song.

  Výkony muzikantů byly samozřejmé po zásluze odměřovány vděčným obecenstvem i v průběhu jednotlivých skladeb. Všemu samozřejmě dominoval Laco divoký, krotký či něžný když došlo na volnější skladby.

  Koncert měl spád, i když skladby byly delší. V hudbě se pořád něco dělo co upoutávalo divákovu pozornost. Před lety vynechal Laco Deczi z názvu kapely jazz. Jaký styl to ale hraje? S tím si jistě hlavu neláme, místy to znělo jako funky občas jako jazzová klasika, hodně jeho trubka připomínala staré jazzrockové nahrávky ze sedmdesátých let.

  Nakonec jsme se dočkali i Lacova zpěvu když v refrénu přídavku vykřikoval do mikrofonu cosi, co znělo jako La bonboniéra...

  Prostě klasický koncert Laca Decziho který si přivezl jako vždy skvělé muzikanty sobě rovné  a interpretací jeho skladeb spolu nadchli téměř zaplněné přízemí divadla.

  Výkon Celuly New York byl podpořen tradičně dobrým zvukem.

  O přestávce se muzikanti proměnili v obchodníky a nabízeli divákům sví CD i dvě knihy Jednu o Laco Deczim a druhou knihu jak sbírku jeho kreseb.

  Vážení čtenáři. Řádky, které jste právě dočetli, jsou pouze zápiskem vzpomínek na to, co se 27.10 od 19 večer v sále Městského divadla odehrávalo. Podle reakcí publika se nezdálo, že by někdo litoval peněz či času investovaných do zážitku, který přineslo, vystoupení trumpetisty Laco Decziho s kapelou.
  Hudba se vždy v první řadě lépe poslouchá, než čte. Proto se v Městském divadle v Žatci těší na vaše další návštěvy a děkují předem za odvahu poslechnout si něco, co jste a o čem jste ještě neslyšeli.   [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla