24. 02. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (230)
mínus Digitální kino (115)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (121)
mínus Koncerty (255)
mínus Letní kino (52)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Již dnes 15.6. .... Druhá tráva: ČTVRTSTOLETÍ - koncert v divadle
  Vydáno dne 14. 06. 2016 (1434 přečtení)

  15. června v 19:00 nastane pro žatecké a okolní fanoušky hudební svátek. Skupina Druhá tráva vyjela na své „čtvrtstoletí“ turné a na seznamu štací nechybí ani Žatec.

  Druhá tráva: ČTVRTSTOLETÍ

  Psal se rok 1991 a na český folk & country scéně se zrodila nenápadná superhvězda. Z bluegrassových Poutníků odešli Robert Křesťan a  Pavel Malina a v sestavě: Robert Křesťan, Luboš Malina, Luboš Novotný, Pavel Malina, Jiří Meisner -   založili skupinu Druhá tráva.

  Osobností obou skupin byl a je Robert Křesťan, písničkář s básnivými texty, který začínal již jako student v bluegrassových Traperech, z nichž později vznikli Poutníci. Během let byl schopen vstřebat tvorbu Jethro Tull nebo Dire Straits a Boba Dylana. Druhá tráva se svých bluegrasových kořenů nevzdala, ale Křesťanovi při skládání stáli za zády spíše výše jmenovaní než třeba Bill Monroe.  A za zády mu na podiu vždy stáli vynikající muzikanti, kteří  hudbu vnímali podobně.

  Ještě na podzim roku1991 vyšla první deska Druhé trávy (Druhá tráva) na kterou byli všichni zvědaví a z níž byli víc než příjemně překvapení. Dylanovský cover Ještě jedno kafe (One more cup of coffee) proniknul i do rádií. Bylo jasné, že se na naší hudební scéně zrodilo něco výjimečného.

  Další albem v příštím roce Druhá tráva  překvapila ještě více, když místo další moderny vydala desku Revival s několika kousky bluegrassové klasiky, mimo to s Wilde Horses (Roling Stones) nebo One more cup of coffee. Pro leta příští to naznačilo, že u Druhé trávy si nebudete nikdy ničím jisti. Jak v jejich diskografii tak tvorbě i koncertním počínání. To co Křesťan napíše, jsou jeho spoluhráči schopni zahrát a nahrát tak, že se fanoušek i hudební kritik olizují až za ušima. Diskografie a tvorba Druhé trávy je bohatá a pestrá. Jsou mezi ní desky zpívané pouze česky, i anglicky zpívané výběry  kam se vešly vedle bluegrassu, Křesťanovy přebásněné písně a takové perličky jako Jumping Jack Flash v bluegrassové úpravě.

  V roce 1993 „půjčil“ Křesťan kapelu Pavlíně Jíšové k nahrávání desky, už několik let Druhá tráva spolupracuje se zpěvačkou Katkou Garcia, vystupuje s americkými country muzikanty jako Charlie Mc Coy, Peter Rowan nebo Tony Trischka a většinou z toho vznikne nějaká deska. V roce  2007 si Křesťan splnil sen, nahrál desku s názvem Dylanovky, složenou výhradně z Dylanových písní Křesťanem přebásněných do češtiny. Druhá tráva má svém repertoáru hodně předělávek což Robert Křesťan vysvětluje svou slabou invencí. Pravdou ale spíš bude, že si občas udělá radost a přebásní si něco co má rád. Výslede pak ale stojí za to.

  V roce 2015 vyšlo koncertní DVD a CD s názvem Druhá tráva in Concert.

  Druhá tráva, je oblíbená i USA. Na kontě mají kolem 30 koncertních turné. Několikrát se objevili i v Žatci. A po 4 letech od vystoupení na Dočesné se 15. června v 19 hodin objeví pod střechou divadla. Mimochodem nikde v okruhu 100 km se Druhá tráva neobjeví a jinde už bude tou dobou hrát jen na festivalech. Kdo bude chtít vidět a slyšet Druhou trávu bude muset přijet do Žatce.

  Podstatná většina diskografie Druhé trávy je legálně k přehrání na serveru služby Spotify. Pro koncertní naladění ukázka z koncertu  v Telči v roce 2015.

   

  Druhá tráva:
  Členové: Robert Křesťan - zpěvák, písničkář Luboš Malina - banjo, píšťaly, Luboš Novotný - dobro, lap steel, Emil Formánek - akustická kytara, Tomáš Liška – basa, Kamil Slezák - bicí, perkuse

  Žánr: Folk Rock / Acoustic / Bluegrass

  Rodné město: Brno

   

  http://www.druhatrava.cz/

   

     [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla