17. 02. 2020            
  Hlavní menu
Jsme na:


Úvodní stránka
Vaše dotazy
Ke stažení


Původní galerieKlikni pro zvětšení

Autoři článků
Přehled všech článků
TOP 15

  Rubriky článků
mínus Činohra (230)
mínus Digitální kino (115)
mínus Dočesná (285)
mínus Hudební scéna (66)
mínus Humor (38)
mínus Informace (121)
mínus Koncerty (253)
mínus Letní kino (52)
mínus Pohádky (21)
mínus Programy (131)
mínus Soutěže (12)
mínus Výstavy (3)
mínus Z tisku (7)

  www.docesna.cz

  Zveřejněné články
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

  Vyhledávání

HLEDEJ VE VŠECH ČLÁNCÍCH
TOHOTO WEBU

( zadej klíčové slovo )  Administrace

Vstup pro redaktoryStav počítadla od :
1.12.2001Optimalizováno pro:
Administrátor:

Ing. František Roubal
frankie@zateckecountry.cz

Постельное белье всем

  Info

 • Rozpočet


 •   Rezervace lístků do digitálního kina

  Klikni na i konu a rezervuj si lístky včas!!!

  téma * Recenze koncertu: RADŮZA
  Vydáno dne 21. 02. 2018 (599 přečtení)

  Zde si můžete přečíst pěknou recenzi koncertu "Radůza v Žatci" ... více v článku ...

  Radůza: Sitting ovation

  Žatecké publikum si zjevně oblíbilo české zpěvačky a písničkářky, stojící mimo střední proud. Po lednovém úspěšném vystoupení Radky Fišarové, která naplnila přízemí, přijela v úterý 20.2.Radůza a ta „vytáhla“ diváky až na druhý balkon. Což se před ní povedlo jen pánům Klusovi a Nohavicovi.

  Výhoda autorky a multiinstrumentalistky

  Radůza je křehká duše v zdánlivě nekřehkém těle. Co jí zbývá s těžkým akordeonem na krku resp.na ramenou. Přijela posílena o kytaristu a autora některých písniček a perkusistu který zároveň ukázal že umí i na piano.
  Sama střídala nástroje a přecházela od akordeonu ke klavíru a kytaře a zpět. A samozřejmě zpívala písničky, které většinou sama napsala. V těch písničkách je síla životních prožitků a její životní filozofie a taky zvláštní poetika. Zdálo se jako by si ve chvíli, kdy stiskla první klávesu, řekla a jedeme z kopce. Koncert měl tempo, písnička střídala písničku, nástroje se promíchávaly a slévaly dle aranžmá i podle toho, z kterého období, ta která píseň pocházela. Začala těmi staršími, jako Větře duj nebo Dědek s cibulí, poté přidala nikde nenahranou píseň o lásce víře a naději a hned po ní ukázku z, k vydání už připraveného, „trampského“ alba.

  Dramturgie a spád
  Radůza udržovala tempo a spád večera, zbytečně nemluvila a jakoby svým zpěvem hotové písničky ještě dotvářela na jevišti. Hudebně to všechno znělo jako Montmartr s českou hospodou a táborovým ohněm.  Halekačky rozevláté až romantické písně v šansonovém hávu, i její verze americké lidovky Big Rock Candy Mountain, Tam za cukrovou horou, kterou otextovala pro Wabiho projekt Ďáblovo Stádo.
  Radůza má už své stálice, které hrává na všech koncertech a nevynechala je ani 20.2.2018 v Žatci. Jednou z nich je De Nimes, kterou s kytarou evokuje spíš do doby spolupráce s Nerezem ale za pianem a s elektrickou kytarou a perkusemi, jí z toho vylezl spíše Bob Marley. A čápi …Čápi (Cestou do Jenkovic), ti taky nechyběli. A je mi to líto, Madeleine, Jeanine, Prostři stůl...  V každé třetině koncertu bylo něco hodně starého, mladšího i úplné novinky. Radůza všemi svými písněmi i jejich náladou dokázala publikum okouzlit a oslovit.

  Koncert si nevypálíš ale odneseš v sobě

  Radůza byla jinak pohybově aktivní, už jen její telemarky s akordeonem na rameni, když se shýbala pro pití, musely bolet a do toho se ještě snažila ladně vlnit až tančit, a to i za pianem. Písně, které měli diváci naposlouchané se díky aranžmá, hodně proměnily, a to ku prospěchu věci.
  Největším překvapením byla hojná návštěva, a to, jak diváci odměňovali každou písničku. Téměř by se to dalo nazvat“ sitting ovation“: intenzivní potlesk jaký obvykle zní, když se umělec přivolává k přídavku. Nakonec i na ty došlo, a to už bylo vše. Ukázalo se že Jarek Nohavica se svým „Koncert si nevypálíš“ měl pravdu. Za pár dní si už jen málokdo vzpomene, jaké písně jmenovitě slyšel, ale ještě dlouho v něm zůstane zvláštní pocit s nímž z koncertu odcházel.  [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5


  ( Celý článek | Autor: Karel Fiala | Informační e-mail  Vytisknout článek )

   
    Kontakt divadlo
  Městské divadlo
  Dvořákova 27
  43801 Žatec

  Tel: 415 710 519
  Ičo: 70201111

  Ředitel:
  Martin "Víťa" Veselý
  Zástupce:
  Hanka Zeleňáková

  Předprodej pokladna:
  PO-PA : 14-17 hod
  Nebo před filmovými projekcemi


    Naši partneři
  PhpRS


  Optimalizováno pro: IE/Opera/Mozilla Firefox - 1024x768      Úvodní stránka | Rubriky článků | Ke stažení | Program divadla