Skupina A

 

Zpět na celkový přehled.

Předplatné skupiny „A” – činohry 2024/2025

Cena předplatného 3 500 Kč za 10 představení.

Co na srdci – GOTIKA 1212 s. r. o.

26. 9. 2024

Třeskutě výživná komedie ze života!
Vstupné: 500 Kč, 450 Kč, 400 Kč
Autor pořadu:
Daniel Nový
Režie: Josef Hervert
Hrají: Monika Timková/ Irena Máchová, Lucie Linhartová, Ladislav Ondřej/ Radomír Švec, Václav Liška.
Dva manželské páry Zelenkovi a Červenkovi se potkávají u společných večeří se spoustou dobrého pití. Jeden večer se ale cosi zvrtne a ukáže se, že nic není tak, jak to vypadá. Stačí pár okolností, náhod, přibývající množství alkoholu, šmírování, pravdy a pár hloupých bonmotů a může dojít na lámání chleba. Ustojí jejich přátelství  krizovou situaci, ve které se náhle ocitnou? Nebo že by to bylo všechno úplně jinak? UPOUTÁVKA

 

Zázračné cvičení – Sophia Art

10. 10. 2024

Brilantní komedie ze současnosti, kde nejde o takzvaný manželský trojúhelník.
Vstupné: 450 Kč, 400 Kč, 350 Kč
Hrají:
Sabina Králová, Stanislava Jachnická, Josef Vrána, Rostislav Trtík a Stanislav Lehký.
Vztahy mezi mužem a ženou jsou jako jízda na horské dráze. Jednou jsi nahoře, jednou dole. Jak si s těmito nástrahami manželského života dokáží poradit Valentin a Joana, to se dovíte v komedii Daniela Glattauera v režii Michaela Taranta.

 

Postradatelní – Divadelní společnost Frída

18. 11. 2024

Komedie o tom, že nikdy není pozdě uvědomit si, že už je pozdě.
Vstupné: 450 Kč, 400 Kč, 350 Kč
Autor a režie: Jakub Nvota
Hrají: Martin Trnovský, Radim Novák
Kdo si pamatuje 90. léta? Naši dva hrdinové, kteří se dnes náhodou setkali, ano. Ty časy jsou už za nimi, ale navždy je poznamenaly. Jak rozdělily jejich generaci? Dnes oba vzpomínají na dobu, kdy začínali. Byli mladí, draví, měli sny a ideály… ale najednou se pro ně vše překvapivě změnilo. Navíc je tu žena, kterou si až příliš dobře pamatují. Kdyby jen věděli, kde se právě teď nachází. Více ZDE.

 

Poslední člověk na zemi – Synagoga Concerts

17. 12. 2024

Neotřelá komedie psaná na míru pro dva nekonvenční herce.
Vstupné: 500 Kč, 450 Kč, 400 Kč
Autor: Vilém Dubnička
Hrají: Petr Čtvrtníček, Leoš Noha
Protřelý úředník provinčního úřadu (Petr Čtvrtníček) je posledním člověkem na Zemi. Měl za úkol vystěhovat z neobyvatelné planety poslední zbytky lidí. Jeho úspěšnou mi si však zkomplikuje nečekaný podivný pozemšťan (Leoš Noha), který vypadl z evakuačního pořadníku. Podaří se zkušenému byrokratovi nakonec odeslat i jeho? Jak zařadit do systému někoho, kdo se mu celý život vyhýbal? A nebude ve výsledku lepší zůstat přeci jen doma? Petr Čtvrtníček a Leoš Noha kličkují zákrutami neřešitelných problémů. A samozřejmě, jako vždy po svém.

 

Růžové svatby – Strašnické divadlo

27. 1. 2025

Nová anglická komedie Petera Quiltera
Vstupné: 500 Kč, 450 Kč, 400 Kč
Režie:
Olga Strusková
Hrají: Vilma Cibulková, Michaela Dolinová
Optimistická a vtipná hra o sesterství, stárnutí, naději a o neustálých důvodech, proč se smát. A také o tom, že celý život je plný různých výzev. Výstřední šedesátileté sestry Rose a Kathryn neměly nikdy snadný vztah. Teď však musí spolupracovat při organizování svatby dcery jedné z nich, a přitom se vzájemně snášet. Zatímco optimistická Rose nemá ve svém věku problémy, bohatá Kathryn se potýká s posledním rozvodem. Uprostřed narůstajícího zmatku, mezi dorty a vínem a ve společnosti velmi atraktivního zahradníka o sobě ženy zjišťují překvapivé věci... Více ZDE.

 

Duchem proti své vůli – Fanny Agentura

27. 2. 2025

Duchařsko-detektivní komedie, kterou napsal a sám si ji i zrežíroval Jakub Zindulka.
Vstupné: 450 Kč, 400 Kč, 350 Kč
Hrají:
Ivana Jirešová, Dana Homolová, Jaromír Nosek, Jakub Zindulka
Bylo úmrtí slavné herečky přirozené, nebo to byla vražda? A straší její duch opravdu, nebo jen nevěrnému manželovi straší "ve věži"? A přibude ještě další oběť? A bude zlo potrestáno, jako v každé dobré pohádce? Odpovědi se dozvíte v nové, tentokrát duchařské detektivní bláznivé komedii Jakuba Zindulky. Více ZDE.

 

Tak to jsme ještě neviděli, Marie… – Do divadla s Lukášem

19. 3. 2025

Originální divadelní show nejen ze zákulisí showbusinessu.
Vstupné: 400 Kč, 350 Kč, 300 Kč
Hrají:
Lukáš Langmajer, Libor Jeník / Jakub Žáček, Anna Julie Slováčková / Barbora Mottlová
Převážně nevážně o všem, co divák nevidí, ale vidět by chtěl. A může být vtažen do děje a celou show ovlivnit. Více ZDE.

 

Fichtl – Divadlo Bolka Polívky a Anima Art

… 4. 2025

Hořká komedie o době, kdy život běžel na jeden válec. Olej v benzínu, svoboda v nesvobodě a láska v teplákách.
Vstupné: 550 Kč, 500 Kč, 450 Kč
Hrají:
Pavel Liška, Michal Isteník Fichtlband: K. Simajchl, J. Kučerovský, J. Fojta, M. Ondra, E. Míšek, M. Zetel
V polovině osmdesátých let parta kluků na malém městě a ještě menším plácku prožívá své bouřlivé dospívání. Eda (Pavel Liška) miluje Soňu. Ostatní (Michal Isteník) také milují Soňu. Na VŘSR se musí do lampionového průvodu, slušnou muziku uslyšíš jen v zahraničních rádiích, motorka, po které toužíš, se už nevyrábí a tesilky příšerně koušou. Jak se s tím poprat a co na to Soňa? Nechte se s Pavlem Liškou a Michalem Isteníkem dovést až na práh svých vlastních vzpomínek. Více ZDE.

 

Pokračování příště – Gardes

27. 5. 2025

Komedie ze zákulisí natáčení nekonečného seriálu.
Vstupné: 500 Kč, 450 Kč, 400 Kč
Hrají:
Kateřina Kaira Hrachovcová, Kristýna Leichtová, Markéta Plánková
Autor: Jakub Volák
Hana je seriálová herečka, kterou každý zná díky hraní v Porodnici. Patnáct let ztvárňuje diváky milovanou seriálovou doktorku. Hana ale cítí, že se producentům už zajedla, a v seriálu ji nechtějí. Její obavy a úzkosti je nucena s ní sdílet sestra Marie. Starostlivá matka od rodiny, která rozjíždí svůj e-shop. Hanu čeká důležité setkání s nekompromisní producentkou Růženou. A není pro schůzku lepšího místa než domácnost Marie, po strop zaplněná krabicemi. Dočká se seriálová doktorka dalších dílů, nebo ji a její představitelku dynamická producentka radikálně odstřihne? Hana je ale pro záchranu své postavy schopná udělat cokoliv… Více ZDE.

 

Stará láska nerezaví – Divadlo Adverte

5. 6. 2024

Situační komedie oblíbeného francouzského autora Marca Camoletiho, u které se zaručeně pobavíte.
Vstupné: 500 Kč, 450 Kč, 400 Kč
Hrají:
Irena Máchová, Patricie Solaříková / Ivana Korolová, Eliška Dohnalová / Lucie Vojtová, David Gránský / Miroslav Šimůnek, Felix Slováček jr., Martin Sochor / Vojtěch Efler
Advokát a zubařka - manželé, netrpělivě čekají na ukončení rozvodového řízení, aby mohli začít každý žít svůj život konečně bez toho druhého, ale oba s novými a hlavně mladšími partnery. Pořád však obývají společný byt, protože ONA v něm má ordinaci, ON kancelář. A tak se nechtěně stávají svědky nových vášní svých protějšků a začíná pracovat nečekaná žárlivost a naschvály... Více ZDE.