Filtry:  VŠE DIVADLO KINO
09.12.2023 (sobota)

Daniel Catán: FLORENCIE V AMAZONII ( nová produkce / premiéra v MET )

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné
české titulky
300 Kč
Předpokládaná délka: 2 hod 35 min (včetně jedné přestávky). Nastudování : španělsky s českými a anglickými titulky. Opera nastudovaná ve španělském originále inspirovaná magickým realismem Gabriela Garcíi Márqueze od španělského skladatele Daniela Catána z roku 1996 vypráví o operní divě Florencii Grimaldi. Slavná pěvkyně se vrací do rodné Brazílie kvůli vystoupení, a také aby pátrala po dávném milenci, který zmizel v džungli. V první inscenaci v Metropolitní opeře vystoupí Ailyn Pérez v roli Florencie v režii Mary Zimmerman, která přenese kouzlo a tajemství Amazonie na scénu Met. Obsazení se pyšní dalšími slavnými jmény – v rolích cestovatelů, kteří divu provázejí na plavbě po řece do Manausu, uvidíte Gabriellu Reyes jako novinářku Rosalbu, basbarytonistu Greera Grimsleyho jako kapitána parníku, barytonistu Mattiu Olivieriho jako tajemného prvního důstojníka, tenorista Mario Chang se představí v roli kapitánova synovce Arcadia, mezzosopranistka Nancy Fabiola Herrera a barytonista Michael Chioldi ztvární hádavý pár, Paulu a Álvara. Orchestr povede Yannick Nézet-Séguin. Obsazení: Ailyn Pérez (Florencie Grimaldi), Gabriella Reyes (Rosalba), Nancy Fabiola Herrera (Paula), Mario Chang (Arcadio), Michael Chioldi (Álvaro), Mattia Olivieri (Riolobo), Greer Grimsley (Kapitán).
10.12.2023 (neděle)

O PRINCEZNĚ, LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH

Pohádka pro děti - mimo předplatné ( !!! začátek ve 14:00 hod !!! )
česká verze
130 Kč
Klasická, romantická pohádka pro děti od 3 do 11 let má za sebou přibližně 300 úspěšných repríz po Čechách a Moravě. Pohádka vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. Zvítězí peklo a nebo láska? Veselá pohádka s písničkami v sobě ukrývá ponaučení o tom, že odvaha, malý čin a laskavá mysl, spolu s vírou v kouzelné proměny, umí dělat opravdové zázraky. Děti uvidí poutavý příběh, mohou se nechat unášet dějem klasické pohádky i živě reagovat. Výpravná scéna, rekvizity a neobvyklá zápletka, je pobaví a zaujme. Výraznou součástí inscenace jsou romantické, téměř muzikálové melodie písniček. Hudbu pro Vás složila Eva Klein. Vstupné: 130,-Kč . CziDivadlo Praha.
11.12.2023 (pondělí)

LITTLE RED RIDING HOOD

Divadelní představení pro ZŠ (anglicko-české) - podnájem divadla (Vstupenky pouze v den představení v pokladně divadla)
anglická verze
100 Kč
Činoherní anglicko – česká pohádka s písničkami, inscenovaná jako učební pomůcka pro začátečníky. Červená Karkulka je pohádkový příběh, který v českém znění známe v mnohých prozaických i dramatických podobách. Zpracování v hravé, nápadité a moderní podobě, s jemnou dávkou mravního ponaučení, je podpořené veselými písničkami. VIDEO ukázka.

PETER BLACK

Divadelní představení pro SŠ (anglicko-české) - podnájem divadla (Vstupenky pouze v den představení v pokladně divadla)
anglická verze
100 Kč
Činoherní anglicko – české divadelní představení koncipované jako inscenovaná učební pomůcka. Příběh člověka, který v průběhu jednoho dne přišel doslova a do písmene o všechno. Mladý divák zažije používání anglického jazyka v atraktivní jevištní podobě. Postavy, které se v inscenaci objeví, tvoří svým naturelem, jazykem a vizáží pestrou paletu typů a charakterů, které určitě zaujmou školou povinného diváka. VIDEO ukázka.
13.12.2023 (středa)

LORDI (VM ART production)

Činohra - mimo předplatné
česká verze
450 - 490 Kč
Rozverná komedie o třech rozpustilých slovenských lordech, kteří si v londýnském pánském klubu vyprávějí o svých milostných úspěších. Zážitky jsou to košilaté, ale ten největší na lordy teprve čeká a diváci si jej vyslechnou tak říkajíc z první ruky. Kdo tuto komedie již viděl, tak ji určitě bude chtít vidět zase, a kdo ji ještě neviděl, neměl by si ji nechat ujít. Bavit se bude celý sál. Dámy, vezměte do divadla i své protějšky! Hra je vhodná i pro muže, kteří před návštěvou divadla dávají přednost vůni kouře doutníků a chuti skvěle vychlazeného bourbonu...Naopak školní dítka do 15 let a puritánsky založené ženy nechte raději doma. Hrají: Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko. LORDI. VIDEO POZVÁNKA.
14.12.2023 (čtvrtek)

SVĚT KOLEM NÁS (8:00 / 10:00 a 11:30)

Vzdělávací pořad pro školy – mimo předplatné – podnájem divadla
originál verze
70 Kč
Cyklus SVĚT KOLEM NÁS je mezinárodní vzdělávací projekt, který žákům základních škol a studentům středních škol a gymnázií přibližuje ty nejzajímavější kouty naší planety. SVĚT KOLEM NÁS.
16.12.2023 (sobota)

Vánoční koncert:J.J.Ryba-Česká mše vánoční "Hej, Mistře!"

Vánoční koncert - mimo předplatné (Vstupné - 300,- Kč do 24.11. / od 25.11. - 350,-Kč)
originál verze
350 Kč
ON-LINE PŘEDPRODEJ. Účinkuje: Symfonický orchestr Teplice, sólisté předních divadel a Smíšený pěvecký sbor Teplice . Sólisté: Eva Boháčková (soprán), Barbora de Nunes-Cambraia (mezzosoprán), Pavel Machát (tenor), Martin Matoušek (bas), sbormistr: Roman Pallas . Dirigent: Jiří Knotte . Tradiční vánoční koncert pětadvacetičlenného orchestru, velkého padesátičlenného smíšeného pěveckého sboru a sólistů, zpívajících na scénách Národního divadla Praha a Svč. divadla opery Ústí n. Labem, již po 14. v žateckém divadle. Před nejznámější a nejslavnější Českou vánoční mší "Hej, Mistře!" od J.J.Ryby zazní nejznámější klasické skladby, ale uslyšíme i muzikálové a filmové melodie. Přislíben je Štraussův Radeckého pochod a jistě bude na závěr koncertu opět uvedena krásná vánoční píseň "Narodil se Kristus Pán" ve spontánním podání všech účinkujících sólistů, orchestru a pěveckého sboru. A to vše pod taktovkou vynikajícího dirigenta Jiřího Knotte, který si svou neformálností a přívětivostí získal přízeň a srdce Žatečanů. Před začátkem koncertu bude spuštěna historická opona od akad. malíře Oskara Brázdy, který žil a působil na nedalekém zámku Líčkov u Žatce. Vstupné: 300,- Kč do 24.11. / od 25.11.: 350,-Kč. . Informace a předprodej: tel. 415 710 519 .
19.12.2023 (úterý)

VÁNOČNÍ KONCERT ZUŠ ŽATEC

Vánoční koncert- podnájem divadla
česká verze
50 Kč
Dnes již tradiční vánoční koncert Základní umělecké školy v Žatci. ZUŠ Žatec.
06.01.2024 (sobota)

Giuseppe Verdi: NABUCCO (obnovené nastudování)

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné
české titulky
300 Kč
Starověký Babylon v Metropolitní opeře ožije v klasické inscenaci biblických rozměrů. Barytonista George Gagnidze bude v Met debutovat v roli jako panovačný král Nabucco, po jeho boku vystoupí ukrajinská sopranistka Ljudmyla Monastyrska, která bude reprízovat svou roli Nabuccovy pomstychtivé dcery Abigaille, v níž v Met sklidila bouřlivé úspěchy. Mezzosopranistka Maria Barakova a tenorista SeokJong Baek, který v Met bude debutovat, se představí jako Fenena a Ismael a basista Dmitrij Beloselskij se vrátí k roli nejvyššího kněze Zachariáše, která mu získala značné uznání. Verdiho rané mistrovské dílo proslulo sborem Va, pensiero, který uslyšíte v podání skvělého sboru Metropolitní opery pod taktovkou Daniele Callegariho.Předpokládaná délka: 3 hod 06 min (včetně jedné přestávky).Nastudování: italsky s českými a anglickými titulky. Obsazení: Ljudmyla Monastyrska (Abigaille), Maria Barakova (Fenena), SeokJong Baek (Ismael), George Gagnidze (Nabucco), Dmitrij Beloselskij (Zachariáš). NABUCCO.
15.01.2024 (pondělí)

MADAME RUBINSTEIN ( ADF Praha ) John Misto

Činohra - předplatné sk. A i mimo předplatné
česká verze
300 - 400 Kč
Milovali ji Salvator Dalí iPicasso. Zdobila se šperky, které patřily Kateřině Veliké a sňatkem získala titul kněžny. Helena Rubinstein byla královnou kosmetického impéria, které vystavěla na dvanácti kelímcích obyčejného krému. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame. Komediální drama inspirované posledními deseti lety života průkopnice kosmetického průmyslu (a obchodního marketingu), nezdolné a originální Australanky Heleny Rubinstein. Hrají: Dana Syslová, Milena Steinmasslová, Jiří Hána. MADAME RUBINSTEIN.
16.01.2024 (úterý)

BIG MAN JAMES (UK/IT)

Koncert - mimo předplatné (150,- Kč do 15.1. / 200,- Kč v den koncertu )
anglická verze
150 Kč
Poprvé v Česku! Skvělá kapela, kterou tvoří Big Man James (Giacomo Cassoni) zpěv a kytara, Little B (Michele Zanoni) basová kytara a Emanuele Corbellini na bicí. Kapela vydala EP My Clouds (2017) a své první album Another (2018). Tato práce byla recenzována na různých portálech a v časopisech jako Il Blues, Rockon.it, Buscadero, Blues Magazine, Baoblog-RocknRoll398, Rootshigway a Highwayitaly. V r. 2020 vydali populární singl Be yourself. V říjnu 2019 bylo Big Man James Trio vybráno jako jeden z finalistů Italian Blues Challenge. Big Man James Trio - Moonlight / Be Yourself - Big Man James Trio / Big Man James Trio - White Flag .
23.01.2024 (úterý)

JEDEME DO ITÁLIE ( NEJSME DŘEVÁCI )

Zábavný pořad- předplatné sk.D a mimo předplatné
česká verze
Nevhodné do 12 let
250 Kč
Moderuje komik a herec Václav Upír Krejčí .V pořadu vystoupí popová zpěvačka "osmdesátek" Michaela Linková (její známé hity jsou Bílý měsíc, Abeceda láska, To by tak hrálo...) a zpěvák Leoš Petrů - společně zpívají populární italské hity ze své Zlaté desky "Italo Hits 80" - Felicita, Come Vorrei, Cosa Sei, Mamma Maria, Tornéro... Účinkují a cestují do Itálie také opravdové marionety Spejbl a Hurvínek . Umělci společně s hosty v sále cestují autobusem ze Žatce do Itálie a užijí si společně po cestě mnoho srandy a překvapení! Vstupné : 250,- Kč . Pro děti je připraveno krátké "SETKÁNÍ dětí s loutkami Spejblem a Hurvínkem" v 16:30 před hlavním programem - děti si odnesou podepsanou kartičku a bonbon od Hurvínka , mohou se na památku vyfotit (případně i s rodiči) společně s original Spejblem a Hurvínkem ve fotokoutku. Vstupné : 40,- Kč
24.01.2024 (středa)

ZAPOMENUTÁ POHÁDKA (Pavel Šmíd – Teatr) 8:45 / 10:15 / 14:00

Představení pro děti-předplatné sk. E,M a mimo předplatné (Vstupenky pouze v den představení v pokladně divadla)
česká verze
50 Kč
Pohádkový příběh o jednom království, kde vládla lež a nenávist. Kdo přemůže dvojhlavou sanˇ a zlého krále? Snad to dokáže Veronika s Filipem. V pohádkách totiž na konec vždy zvítězí dobro nad zlem, sˇtěstí nad nesˇtěstím, chytrost nad hloupostí,…Ale na to, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí, se často zapomíná. TEATR-Pavel Šmíd. Délka představení: 55 minut
26.01.2024 (pátek)

PARMA NA PLECHU, ANEB ZKROCENÍ TÉ ŽENY (Divadlo MAŠKARA) Fabrice ROGER-LACAN

Činohra - ochotnické představení
česká verze
130 Kč
Komedie o složitosti mezilidských vztahů. Muž a žena. Bydlí ve stejném domě, na stejném patře a přesto jsou zcela odlišní. Dokáží k sobě najít cestu? Osoby a obsazení : Ona - Sabina Šmatová / On -Petr Šístek / Hlas ze záznamu - Jiří Hromada / Světla a zvuk - Jan Jindřich Frank / Technická spolupráce - Miluška Sýkorová a Vladislav Šulc. Divadlo MAŠKARA .
27.01.2024 (sobota)

Georges Bizet : CARMEN ( nová produkce )

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné
české titulky
300 Kč
Uznávaná britská režisérka Carrie Cracknell bude v Met debutovat nestárnoucí operou o vášni až za hrob, jejíž děj posunula do dnešní doby mezi skupinu obchodníků s bílým masem. Hvězdnou čtveřici hlavních postav vede Aigul Akhmetshina v roli neodolatelné femme-fatale Carmen, jejímu milenci Donu José propůjčí svůj tenor Piotr Beczała, sopranistka Angel Blue ztvární oddanou Micaëlu a basbarytonista Kyle Ketelsen šviháckého toreadora Escamilla. Bizetovu vzrušující hudbu bude řídit Daniele Rustioni. Předpokládaná délka: 3 hod 44 min (včetně jedné přestávky). Nastudování : francouzsky s českými a anglickými titulky. Obsazení: Ajgul Achmetšina (Carmen), Angel Blue (Micaëla), Piotr Beczała (Don José), Kyle Ketelsen (Escamillo). CARMEN.
28.01.2024 (neděle)

TOMÍK MEZI DINOSAURY (Liduščino Divadlo Praha)

Pohádka pro děti - mimo předplatné
česká verze
130 Kč
Příběh, který motivuje děti ke čtení. Dobrodružství jako v knížce jinde nezažijí… Školák Tomík má rád knížky. Čte všude a pořád. Maminka mu večer už čtení zakáže a Tomík si s baterkou zaleze pod peřinu, protože si půjčil knížku o dinosaurech a musí ji brzy vrátit. Při čtení usne a vidí se uprostřed pralesa se svým pejskem Bulíkem, který ho všude doprovází ... Vstupné:130,-Kč. Liduščino Divadlo.
29.01.2024 (pondělí)

MILIÓN ( Produkce M.Jančařík ) Vilém DUBNIČKA

Činohra - mimo předplatné
česká verze
400 - 500 Kč
Hynek Čermák a Vladimír Polívka excelují v originální komedii o řediteli divadla, kterému jeviště sežral červotoč. Brilantní komedie nabitá energií . Autor a režie: Vilém Dubnička / Produkce: Michal Jančařík.
31.01.2024 (středa)

WILLE & THE BANDITS (UK)

Koncert - mimo předplatné (150,- Kč do 30.1. / 200,- Kč v den koncertu )
anglická verze
150 Kč
Čtveřice s pověstí jedné z nejdynamičtějších skupin současnosti a koncertního zázraku bývá často přirovnávána k Led Zeppelin, možno ji hravě přirovnat i k Jawbone (také byli v žateckém divadle se skvělým koncertem...). Kapela začínala kdysi v anglickém Cornwallu, dnes sídlí v Londýně, vystoupila na Glastonbury, hrála velká turné v USA i v Austrálii a mezi její fanoušky patří třeba Joe Bonomasa, Ian Paice z Deep Purple nebo Francis Rossi ze Status Quo. "UNDER THE GROVE".
12.02.2024 (pondělí)

VALENTÝNSKÝ KONCERT-Jiří KNOTTE, Michaela KATRÁKOVÁ, Martin MATOUŠEK a host

Koncert-mimo předplatné (Vstupné: 300,- Kč do 31.1. / od 1.2. 350,-Kč)
originál verze
300 Kč
Jiří Knotte, dirigent našich Vánočních koncertů, se vrací nyní jako klavírista a přivádí sebou zpěváky Michaelu Katrákovou a Martina Matouška s programem slavných skladeb z Fantoma Opery, Jesus Christ Superstar, Tenkrát na Západě, Forrest Gump, Bohemian Rhapsody, Nothing Else Matters a dalších melodií. Zazní také zamilované Viljo, ó Viljo či Con te partiro. Těšme se na výjimečné hudebníky i na jejich hosta a koncert na pohodu! Vstupné: 300,- Kč do 31.1. / od 1.2. 350,-Kč.
13.02.2024 (úterý)

PREZIDENTI (Divadlo ADVERTE) Martin SIMANDL

Činohra-předplatné sk.A i mimo předplatné
česká verze
350 - 450 Kč
Komedie Martina Simandla v režii Josefa Herverta nabízí neúprosný pohled do zákulisí politiky, do způsobu myšlení jejich vykonavatelů, protagonistů i vykořisťovatelů…a volby se blíží! A to dokonce toho nejvyššího. Koho jen delegovat? Někoho průchozího, někoho nejmíň závadného a zmazaného, někoho, koho nám lid zbaští i s navijákem, s kým se prostý lid identifikuje a kdo nás ostatní na šachovém poli neobětuje… Hrají: Michaela Dolinová, Šárka Vaňková, Petr Vondráček, Zdeněk Žák, Radomír Švec. VIDEOUKÁZKA - 1. VIDEOUKÁZKA-2.
17.02.2024 (sobota)

ŠTÍSTKO A POUPĚNKA - VELKÁ OSLAVA

Koncert pro děti - mimo předplatné (TICKETPORTAL)
česká verze
360 Kč
Ahoj broučkové! Máme tady úplně nové představení, které se jmenuje Velká oslava. A to si pište, že bude co slavit. Náš nový domeček, který konečně spatří světlo světa, bude jedna velká Paráda. Postavili jsme ho spolu s naším Honzíkem. Zkrátka Umíme cokoli. ! Vstupenky ZDE. Seznámíme se i s novým pianistou panem Doremi, který umí nejen Hlava ramena... Nebudou nám stačit nohy v písničce Stonožka, protože musíme chystat oslavu pro Ňufáčka. V přípravách nás vyruší Jarášek Bobi i Čertík Bububu. A možná přijde i Vlk a jehňátko! Tolik masek vystačí na opravdový Karneval! Jen abychom neudělali nepořádek, to by znamenalo Velký úklid. Nakonec zazpíváme Ňufáčkovi Hodně štěstí a konečně se můžeme bavit a tančit na naší diskotéce, kde zazní hity jako: Hejbni kostrou, Jájájá, Prázdniny i Tanči tanči. Štístko a Poupěnka. Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete zakoupit a vytisknout on-line přímo na ticketportal.cz - HOMEtickets!
19.02.2024 (pondělí)

VELKÉ SAFARI - USMÍŘENÍ S AFRIKOU ( Motani )

Zábavný pořad - mimo předplatné
česká verze
120 Kč
Po roce opět v Žatci manželé Motani se svým projektem „Kouzelná planeta“. Během dvou hodin poznáte, uvidíte a poslechnete si zajímavosti o exotických místech, které Vám zprostředkují tito dva cestovatelé vtipnou a neotřelou formou. Vstupné: 120,-Kč. www.motani.cz.
22.02.2024 (čtvrtek)

BRATR, SESTRA A JÁ (Divadelní společnost DTK Praha) Thomas Berhard

Činohra - ochotnické představení
česká verze
150 Kč
Rodinné psychologické tragikomické drama, kde dominují staré křivdy a skrytá tajemství... Představení uvádíme v rámci ochotnických představení. Námět : Thomas Berhard / Překlad : Zuzana Augustová . Hudba : Ludwig van Bethowen. Výtvarná spolupráce, kostýmy : Tereza Kraucherová , Andrea Waidingerová , Hana Bernardová . Dramaturgie, výprava a režie : Tomáš Kraucher.
25.02.2024 (neděle)

JAK VENDELÍN S ČERTY VAŘIL (Divadlo Starý návrat)

Pohádka pro děti - mimo předplatné
česká verze
130 Kč
Věřte, nevěřte, i čerti mají mlsný jazýček. A kdo z nich je nejmlsnější? No přece samotný Lucifer! Ono to není jen tak, uvařit to nejlepší jídlo v celém pekle, a když je navíc v sázce pekelný trůn a do čertovské kuchyně se připlete také jedna nevinná lidská dušička, je to najednou ještě složitější. Ale nakonec všechno dobře dopadne, a zjistíme, že i v pekle se může dařit lásce a nemusí to být jen ta, která prochází žaludkem. Vstupné: 130,-Kč
28.02.2024 (středa)

JAK SE KUDLA PŘEPOČÍTAL (Divadlo Pohádka) 8:45 / 10:15 / 14:00

Představení pro děti-předplatné sk. E,M a mimo předplatné (Vstupenky pouze v den představení v pokladně divadla)
české titulky
50 Kč
Veselá pohádka na motivy vyprávění bratří Grimmů. Malovaná scéna, výpravné kostýmy a melodické písničky. Pan Kudla byl vcelku bohatý pán, ale současně jak se tak říká také velký sˇizunˇk. A jak si tak stále ty své penízky počítal a počítal, Jednoho dne se přepočítal. Tedy, nebýt chytré kmotry, kdoví, jak by to celé dopadlo. Divadlo POHÁDKA.Délka představení: 60 minut.
29.02.2024 (čtvrtek)

ZDENĚK IZER - VYNDAVACÍ, ZAS TAM DACÍ …

Zábavný pořad- předplatné sk.D a mimo předplatné
česká verze
350 Kč
Nový, zábavný pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je opět obohaceno videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy, převleky a světelnými efekty. Vstupné: 350,- Kč. Zdeněk IZER.
07.03.2024 (čtvrtek)

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers tentokrát O LÁSCE A JINÝCH SWINGOVÝCH BĚSECH

Koncert - mimo předplarné
originál verze
400 - 500 Kč
Však to znáte: láska má mnoho podob a stejně tak i písně o ní. Odjakživa se zpívá o lásce šťastné i nešťastné, naplněné i zhrzené, roztoužené i zklamané, sladké i hořké, o lásce ke všemu možnému – k ženě, muži, vlasti či jazzu. Ondřej Havelka se svými Melody Makers připravil z lásky k Vám okouzlující kolekci jazzových a swingových kusů, v nichž vášeň zazní v prudkých fičácích a něha v melancholických kantilénách. To vše v koncertní show O LÁSCE A JINÝCH SWINGOVÝCH BĚSECH.
09.03.2024 (sobota)

Giuseppe Verdi: SÍLA OSUDU ( nová produkce )

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné
české titulky
300 Kč
Yannick Nézet-Séguin bude řídit orchestr Metropolitní opery ve Verdiho Síle osudu s hvězdnou sopranistkou Lise Davidsen, která v Met po sérii nedávných úspěchů opět debutuje v nové roli, tentokrát jako šlechetná Leonora. Nového nastudování Síly osudu po téměř třiceti letech se v Met zhostí režisér Mariusz Treliński, který děj vnímá jako příběh ze současnosti. Po boku Lise Davidsen vystoupí tenorista Brian Jagde jako Don Alvaro, barytonista Igor Golovatěnko jako Don Carlo, mezzosopranistka Judit Kutasi v roli Preziosilly, basbarytonista Patrick Carfizzi v roli Bratra Melitoneho a basista Soloman Howard ztvární nejen Leonořina otce, ale také Otce Guardiana. Předpokládaná délka: 4 hod 22 min (včetně dvou přestávek). Nastudování : italsky s českými a anglickými titulky. Obsazení: Lise Davidsen (Leonora), Judit Kutasi (Preziosilla), Brian Jagde (Don Alvaro), Igor Golovatěnko (Don Carlo di Vargas), Patrick Carfizzi (Bratr Melitone), Soloman Howard (Markýz z Calatravy / Otec Guardiano). SÍLA OSUDU.
12.03.2024 (úterý)

BRAVE RIVAL ( UK )

Koncert - mimo předplatné - Vstupné : 200,- Kč ( v předprodeji do 11.3.2024) / 250,- Kč (v den koncertu)
anglická verze
200 Kč
Brave Rival - Run and Hide (Official Music Video)spolu se Cinelli Brothers, Catfish, Elles Bailey, Kylou Brox a Ramblin Preachers patři v současné době k absolutní špičce britské bluesrockové scény. SEDM nominací na BBA! Kapela roku, mladá kapela roku, zpěvačky roku (2x), instrumentalisté roku (2x) a akustický umělec roku…Brave Rival jsou zbrusu novou bluesrockovou a soulovou mašinou jihovýchodní Anglie. Kapela nominovaná na British Blues Award 2022, pochází totiž z přístavního Portsmouthu. Nabízí silné a krásné zdvojené vokály (Chloe Josephine a Lindsey Bonnickové). Na sólovou kytaru nabízí dramatická kytarová sóla a tvrdé rockové riffy Ed Clarke. A to vše drží pohromadě rytmická lokomotiva Billyho Dedmana (baskytara) a Donny Petersové (bicí). Brave Rival, inspirováni hudebníky jako jsou či byli John Mayer, Aretha Franklin, Fleetwood Mac a Led Zeppelin, nabízí styl a zvuk, který jste jako by vždy znali, a přesto jste ho nikdy předtím neslyšeli. Brave Rival jsou kapela na doslova hvězdném vzestupu, nažhavená mašina, jedoucí na všechny válce a chystající se vzít svět čelním útokem. Jejich jedinečná koncertní kombinace nádherně harmonických hlasů, kytarových sól, bušících bubnů a silných basů nabízí nakažlivý zvuk, který si nesmíte nechat ujít. Poslechněte si třeba: Guilty Love nebo Come Down nebo Heart Attack (Official Music Video).
13.03.2024 (středa)

KRYSÁCI II: ZAMILOVANÝ EDA (Divadlo Za2 ) 8:45 / 10:15 / 14:00

Představení pro děti-předplatné sk. E,M a mimo předplatné (Vstupenky pouze v den představení v pokladně divadla)
česká verze
50 Kč
A jsou tu zpět. Nerozluční přátelé Hubert, Hodan, Eda a samozřejmě i sádrový trpaslík Ludvíček. Tentokrát uvidíte zbrusu nový příběh, ve kterém se budou naši krysáci potýkat S velkým problémem. Eda se nešťastně zamiluje! A aby se snad neuzoufal, navštíví ztřeštěnou housenku psycholožku Anežku a všechno se začne bláznivě zamotávat. A nakonec se objeví i obávaný kocour Bruno. DIVADLO ZA2. Délka představení: 60 minut
14.03.2024 (čtvrtek)

MALINA BROTHERS

Koncert- předplatné sk. D a mimo předplatné
česká verze
300 Kč
Hvězdná Bluegrassová a country kapela Bratři Malinové, tedy bandžista Luboš (Druhá tráva),Kytarista Pavel a houslista Josef se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném „Malina Brothers“, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku. Mají za sebou řadu koncertů na domácích pódiích i v USA. Udržují živý odkaz východočeské trampské a bluegrassové hudby na které vyrůstali. Můžeme se těšit na známé písně jako : Stín staré řeky, A život běží dál nebo Rychlejší koně, kterým skupina vtiskla svou virtuózní interpretací nezaměnitelný zvuk. Mají za sebou řadu koncertů v USA, natočili čtyři řadová CD a jubilejní DVD s hosty Charliem McCoyem a Kateřinou García. V lednu 2024 skupině vychází autorské album - V peřejích. Na novém CD se několika texty podílí Radůza a Pepa Lábus a hraje například Winston Watson, legendární bubeník Boba Dylana a další zajímaví hosté. Vstupné: 300,- Kč. AGENTURA MALINA.
16.03.2024 (sobota)

LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ (Divadlo STAR)

Muzikál - mimo předplatné - podnájem divadla
česká verze
290 Kč
Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. Přijďte se podívat na jeden z největších dětských muzikálů v Česku. V hlavních rolí: Eliška Vondrová, Adrian Henzl, Klára Chovancová, David Kastl, Veronika Chovancová, Mlada Farská, Jan Fuchs, Katja Dach, a další... Režie: David Kastl / Dramaturgie: Jana Koulová / Zpěv: Petra Neumannová / Choreografie: Jakub Kirchner
18.03.2024 (pondělí)

NOHY VZHŮRU (Divadlo metro) Robin Hawdon

Činohra – mimo předplatné – podnájem divadla (Vstupenky pouze v síti TICKETPORTAL)
česká verze
550 Kč
Vstupenky ZDE. Účinkují: Martin Zounar, Martin Kraus, Jiří Štrébl, Markéta Procházková, Kateřina Pechová, Robert Hájek. Mandy a Tania, dvě krásné tanečnice z nočního klubu v londýnském Soho, se dostaly do svízelné situace. Co se stane, až se nesmlouvavý majitel klubu Velký Mack dozví, že Mandy má aférku s Gerrym a Tania zase s Terrym a pošle na ně své kumpány? A co se stane, až se dozví, že nejde jenom o aférky jeho tanečnic, ale také o velké peníze? Vstupné : 550,-Kč (Vstupenky pouze v síti TICKETPORTAL)
21.03.2024 (čtvrtek)

MINDGAME - Líbezné vyhlídky (Stageart) Anthony Horowitz

Činohra - předplatné sk. A i mimo předplatné
česká verze
350 - 450 Kč
Hrají: Miroslav Etzler, Petr Halberstadt, Pavla Vitázková. Divadelní společnost StageArtCz se ve svém nejnovějším projektu rozhodla uvést na česká jeviště "čistokrevný" thriller s ambicí diváckého prožitku jako při sledování napínavého kriminálního příběhu v kině. Inscenace MINDGAME nenechá obecenstvo klidným, během celé hry si diváci nebudou jisti tím, kdo je kdo, nebo zda to, co právě vidí, je pravdou nebo jen ďábelskou iluzí. Hra MINDGAME - Líbezné vyhlídky je jako tajemná skládačka puzzle. Oslepující thriller se spolu s pramínkem černého humoru vinou až k závěrečnému šokujícímu vyústění. Projekt vznikl ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky v Brně. MINDGAME. VIDEO UPOUTÁVKA.
23.03.2024 (sobota)

Charles Gounod: ROMEO A JULIE ( obnovené nastudování )

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné
české titulky
300 Kč
Dvě pěvecké hvězdy na vrcholu svých sil – sopranistka Nadine Sierra a tenorista Benjamin Bernheim – ztvární osudové milence v Gounodově operní adaptaci Shakespearovy tragédie. Yannick Nézet-Séguin bude řídit pěvce, sbor a orchestr v jednom z nejromantičtějších titulů operního repertoáru. V režii Bartletta Shera dále vystoupí barytonista Will Liverman a tenorista Frederick Ballentine jako zapřisáhlí nepřátelé Merkucio s Tybaltem, mezzosopranistku Samanthu Hankey uslyšíme v roli rošťáckého pážete Stefana a basbarytonista Alfred Walker ztvární Otce Lorenza.Předpokládaná délka: 3hod 31min (včetně jedné přestávky). Nastudování : francouzsky s českými a anglickými titulky. Obsazení: Nadine Sierra (Julie), Benjamin Bernheim (Romeo), Samantha Hankey (Stefano), Frederick Ballentine (Tybalt), Will Liverman (Merkucio), Alfred Walker (Otec Lorenzo). ROMEO A JULIE.
27.03.2024 (středa)

HALINA PAWLOWSKÁ – MANUÁL ZRALÉ ŽENY

Zábavný pořad - podnájem divadla - mimo předplatné
česká verze
Nevhodné do 12 let
450 Kč
Chcete být obletovaná, krásná, věčně mladá? Poslechněte si milostné příběhy, které vás inspirují. Zasmějte se erotickým zkušenostem ostatních, samy se zeptejte na všechno, co vás zajímá a nechte si poradit! A hlavně se přijďte zasmát! Manuál zralé ženy je určen ženám od dvanácti do sta let, je ale i pro muže, protože právě díky manuálu budou lépe rozumět svým partnerkám a možná i sami sobě. Halina Pawlowská, česká spisovatelka, scenáristka, publicistka, vydavatelka a příležitostná herečka přiveze do našeho divadla jedinečnou talk-show a protože je také výbornou vypravěčkou, tak rozvine nejen myšlenku o tom, že není nic špatného na tom být zralá žena, i když slovo "zralá" jí připomíná sýr, u kterého je nejvyšší čas ho zkonzumovat...
09.04.2024 (úterý)

MUŹ, KTERÝ SÁZEL STROMY ( Divadlo Kampa Praha )

Čtení z knihy s hudebním doprovodem - mimo předplatné
česká verze
130 Kč
Čtení z knihy francouzského spisovatele Jeana Giona s hudebním podkresem. Příběh muže, který sázel naději a sklidil štěstí, patří mezi nejzajímavější Gionova díla. Čte Martin DUŠEK. Představení doprovází na flétnu a kytaru DUO PARADISO (Melanie Sabel - flétna, Štěpán Matějka - kytara). Fotografie: Pavel Ovsík . Délka představení: 70 minut - představení nemá přestávku . MUŹ, KTERÝ SÁZEL STROMY.
16.04.2024 (úterý)

ŠTĚSTÍ (Divadlo PALACE)

Činohra - mimo předplatné
česká verze
400 - 500 Kč
Hrají:Lucie Vondráčková a Hynek Čermák. Nejspíš to znáte sami. Náhodné setkání vás svede dohromady s někým, kdo vás nesmírně přitahuje. Drobným problémem je, že vaše světonázory jsou zcela, ale zcela neslučitelné. Luisa je svobodná spisovatelka. Alexander je majitel restaurace uprostřed rozvodu. Luisa nemá žádné děti. Alexander má tři dcery. Luisa má mnoho zájmů. Alexander se, kromě žen a své restaurace, nezajímá o nic. Spojuje je snad jen strach ze stárnutí a ze samoty... a rozhodnutí, že zkusí štěstí spolu. A tehdy se Alexander dozví to poslední, co by chtěl v počátcích nového života slyšet... Režie: Ondřej Zajíc / Překlad: Alexander Jerie . ŠTĚSTÍ .
17.04.2024 (středa)

JAK SLONI K CHOBOTU PŘIŠLI (Divadlo Kapsa Andělská Hora) 8:45 / 10:15 / 14:00

Představení pro děti-předplatné sk. E,M a mimo předplatné (Vstupenky pouze v den představení v pokladně divadla)
česká verze
50 Kč
Divadelní adaptace známé bajky Rudyarda Kiplinga. Kdysi dávno, když Země byla jesˇtě úplně nová, zrodila se Afrika. A tam kdesi uprostřed Afriky žila různá zvířata. Hrozitánský lev, veselé opice, zákeřný krokodýl, namysˇlená psˇtrosice, rozvážná želva, žirafa s dlouhým krkem a sloní rodinka. A hlavně malé zvědavé slůně Ládík. V tom čase, sloni jesˇtě neměli choboty . Místo toho jim mezi očima vyrůstala taková bambulka. I tak Ládík do vsˇeho tu svou bambulku strkal. Byl strasˇně zvědavý. A hlavně se každého na něco stále ptal. Ale jak už to bývá, nikdo mu na jeho otázky nechtěl moc odpovídat. Tak se tedy slůně vydalo pro odpovědi do džungle samo. A že na takovém nebezpečném výletě může jeden přijít k dlouhému nosu, tedy k chobotu, uvidíte v nasˇí pohádce. Délka představení: 50 minut.
18.04.2024 (čtvrtek)

ŽALMAN & SPOL

Koncert- předplatné sk. D a mimo předplatné
česká verze
300 Kč
Pavel Lohonka právem patří mezi české folkové legendy, protože je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. Žalman působí na hudební scéně od roku 1968, nejprve ve skupině Minnesengři, později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & Spol., která v různých sestavách koncertuje nepřetržitě až do současnosti. Poslední obměna sestavy proběhla v únoru 2017. Vedle Petra Novotného, stojícího po Žalmanově boku již téměř 25 let a zpěvačky Michaely Hálkové stanul kytarista Petr Havrda, přinášející nový vítr a nové aranže písní. Vstupné: 300,-Kč.Žalman & Spol..
20.04.2024 (sobota)

Giacomo Puccini: VLAŠTOVKA ( obnovené nastudování )

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné
české titulky
300 Kč
Pucciniho hořkosladký milostný příběh se výjimečně vrací na prkna Met se sopranistkou Angel Blue v roli sofistikované francouzské kurtizány Magdy. Pod taktovkou dirigentky Speranzy Scappucci se jako její idealistický partner Ruggero, který své milé chce nabídnout víc než prázdný život v přepychu, v souboru Metropolitní opery poprvé představí tenorista Jonathan Tetelman. Secesně laděná výprava a režie Nicolase Joëla diváky odnesou ze srdce pařížského nočního života do snivého prostředí Francouzské riviéry. Obsazení doplňují další debutanti v Met, sopranistka Emily Pogorelc a tenorista Bechzod Davronov v rolích Lisette a Pruniera.Předpokládaná délka: 2hod 4min (včetně jedné přestávky). Nastudování : italsky s českými a anglickými titulky. Obsazení: Angel Blue (Magda), Emily Pogorelc (Lisette), Jonathan Tetelman (Ruggero), Bechzod Davronov (Prunier). VLAŠTOVKA.
23.04.2024 (úterý)

DÁMY VPŘED! ( Divadlo Palace ) Ken LUDWIG

Činohra - předplatné sk.A i mimo předplatné
česká verze
400 - 500 Kč
Hrají:Patrik Děrgel, David Gránský, Milan Šteindler / Zdeněk Velen, Henrieta Hornáčková, Sabina Rojková, Martin Pechlát, Johana Tesařová, Jana Jiskrová, Sabadin Miroslav. Kena Ludwiga, nejslavnějšího žijícího amerického komediografa k napsání této komedie vzdáleně inspiroval film „Někdo to rád horké.“ Leo a Jack, dva mladí kočovní herci, se v materiální nouzi rozhodnou ucházet o dědictví po zemřelé staré dámě jako její dlouho nezvěstní synovci.Ukáže se však, že stará dáma je naživu a nehledá synovce, ale neteře. Jak si s touto neblahou situací Jack a Leo poradí? DÁMY VPŘED!.
25.04.2024 (čtvrtek)

PETR HAPKA A JEHO POTMĚŠILÍ HOSTÉ

Koncert - mimo předplatné - podnájem divadla
česká verze
650 - 690 Kč
Koncert mapuje hudební tvorbu Petr Hapky. Připomene nejen ranou písňovou tvorbu pro Hanu Hegerovou, ale také jeho spolupráci s největším tvůrčím partnerem Michalem Horáčkem. Během večera zazní i filmové melodie. Ke spolupráci jsou přizvané osobnosti, které Hapkovy písně interpretovaly v jeho posledním velkém projektu Kudykam. V alternacích vystoupí Kateřina Marie Tichá, Petra Hřebíčková, Hana Holišová, Lenka Nová, Dušan Kollár, Jan Sklenář, Xavier Baumaxa, Naďa Válová, Jana Lota a další. Zpěváky doprovodí orchestr sólistů.
11.05.2024 (sobota)

Giacomo Puccini: MADAMA BUTTERFLY ( obnovené nastudování )

Opera-satelitní přenos - předplatné skupiny O a mimo předplatné
české titulky
300 Kč
Asmik Grigorian bude v Metropolitní opeře debutovat v roli Cio-Cio-San, důvěřivé gejši a hlavní hrdinky Pucciniho srdceryvné tragédie. Tenorista Jonathan Tetelman ztvární bezohledného amerického námořního důstojníka Pinkertona, jehož zrada ji zničí. Mezzosopranistku Elizabeth DeShong uslyšíme jako věrnou služku Suzuki a barytonistu Lucase Meachema jako amerického konzula Sharplesse v podmanivé výpravě a režii Anthonyho Minghelly. Za dirigentským pultem v Metropolitní opeře čeká debut uznávanou dirigentku Xian Zhang..Předpokládaná délka: 3hod 15min (včetně jedné přestávky). Nastudování : italsky s českými a anglickými titulky. Obsazení: Asmik Grigorian (Cio-Cio-San), Elizabeth DeShong (Suzuki), Jonathan Tetelman (Pinkerton), Lucas Meachem (Sharpless). MADAMA BUTTERFLY.
14.05.2024 (úterý)

LAKOMEC (Divadlo Kalich) J.B.P. Molier

Činohra - předplatné sk.A i mimo předplatné
česká verze
400 - 500 Kč
Hrají: Pavel Zedníček, Jana Švandová, Marika Procházková, Mojmír Maděrič, A. Petráš, R. Štabrňák, S. Hlaváčová a další. Moliere Lakomce nevymyslel, zachytil typ, který tu mezi námi byl, je a bude. Převtěluje se, mění účes, šaty, stranickou příslušnost, sociální původ, ale přesto ho lze najít v každé době, v každém společenství. Proto s každým poctivým uvedením této hry vzniká nový osobitý lakomec, rozšiřující řady těch předešlých. Mnoho skvělých herců se této role zhostilo a na další ještě čeká. V naší inscenaci je to právě Pavel Zedníček, jehož komediální mistrovství s nádechem jemné melancholie, smysl pro detail i obrovská energie jsou zárukou dalšího zajímavého pohledu na tento věčný lidský typ. Náš Lakomec je současný, bez krajek a paruk, ale s krásou a jiskrou Molierova jazyka. Oproštěný od kudrlinek nekompromisně nastavuje zrcadlo nám samotným přesně tak, jak to s neskutečnou chutí a odhodláním dělal už sám Moliere svým současníkům. LAKOMEC-Kalich. VIDEO.
22.05.2024 (středa)

TŘI ZLATÉ VLASY DĚDA VŠEVĚDA (Divadlo Víti Marčíka) 8:45 / 10:15 / 14:00

Představení pro děti-předplatné sk. E,M a mimo předplatné (Vstupenky pouze v den představení v pokladně divadla)
česká verze
50 Kč
Tato pohádka rovněž patří mezi nejstarší exempláře našeho divadelního inventáře. Premiéra se uskutečnila 16.11.1994 ve Velharticích. Přítomno bylo 42 dětí, 39 dospělých rodičů, 2 nedospělí už rodičové, 4 starší ženy a 6 svobodných slečen, 5 dospívajících chlapců, uhlířský synek, bezdětný postarší pár ( byl cítit rybinou), strachem sžíraný král s královnou a dcerou, opuštěný a nedůvěřivý převozník, potměšilá stařenka a zarostlý děd – podivín, který celou pohádku prospal (ale, jak se ukázalo, i tak všechno věděl). Od léta 2008 vystupuje v tomto kuse s tátou i bráška Víťa. Inscenace dostala s jeho příchodem novou, dynamičtější, podobu. A to nejen díky bratrovu hudebnímu nadání (jeho heligonka dodala představení na živočišnosti a hloubce). Divadlo Víti Marčíka. Délka představení: 60 minut.
04.06.2024 (úterý)

MILIONAVÝ ÚDRŽBÁŘ (Agentura Harlekýn) Eric Assous

Činohra - předplatné sk. A i mimo předplatné
česká verze
400 - 500 Kč
Hrají: Petr Nárožný, Veronika Freimanová, Zuzana Žáková, Anna Kotlíková, R. Hájek / M. Zahálka, A. Procházka/V. Fridrich, L. Zedníčková, Š.Křesťanová. Séverinu opustil manžel Jean Pierre před dvaceti lety. Opuštěná a na mizině si založila vlastní vydavatelství, které teď prosperuje. Jednoho dne se tento světácký ex-manžel objeví před jejími dveřmi, avšak už to není ten arogantní a cynický obchodník, ale zruinovaný muž bez střechy nad hlavou. Jean Pierre přišel, aby se omluvil, a jako nezaměstnaný se vlastně zeptal i na práci. Séverine se rozhodne dát mu šanci a nabídne mu místo údržbáře. Jean Pierre tak musí překonat svou hrdost, obléci si pracovní uniformu, vzít kartáč a kbelík a přijmout ponížení, Séverine s ním totiž zachází jako s onucí., ale Jean Pierre není typ, který by se tak rychle poddal. MILIONOVÝ ÚDRŽBÁŘ.
12.06.2024 (středa)

PRŮZKUMNÍCI V AUSTRÁLII (Divadlo Letadlo) 8:45 / 10:15 / 14:00

Představení pro děti-předplatné sk. E,M a mimo předplatné (Vstupenky pouze v den představení v pokladně divadla)
česká verze
50 Kč
S veselou hudební pohádkou se ocitneme na průzkumnické výpravě v Austrálii, kde poznáme australská zvířata. Zazpíváme si s papouškem Kakadu, probudíme medvídka Koalu, zaskáčeme si klokaní závod s klokanem, polekáme pštrosa Emu a navíc společně zažijeme spoustu legrace. Divadlo Letadlo. Délka představení: 60 minut.